Jump to content
IGNORED

CRVEN BAN DECENIJE


Quizmaster

Međunarodno prvenstvo Srbije za anagramiste - Crven ban decenije  

70 members have voted

  1. 1. Koji od finalnih anagrama je najbolji?

    • CAKLI PIZDA, BRIJALA SE! (brazilska depilacija)
    • PRISTOJNI, ALI TUCATE! (elitna prostitucija)
    • GREH LETI NA PENIS! (genitalni herpes)
    • ZAJEBI REČI, KARAJ! (jezička barijera)
      0
    • S TITOM JAKI, PA KURČINA! (komunistička partija)
    • CENI TAJ KO PRCA! (kontracepcija)
    • OVA ŠTO NE DA PICU! (poštena udovica)
      0
    • ONA PRSKANJA KITE OKVASE GRLO! (praktikovanje oralnog seksa)
    • OPASNO MI TREBA KOITUS! (promiskuitetna osoba)
    • ZA NEKE JE FALUS SITAN! (seksualne fantazije)
    • SA KURCEM DO KOLENA BIRA SNAŠU! (seksualno obdareni muškarac)
    • DEDA, GROZNO VAS LAŽU, A ODNOSE I KEŠ. NEKA IDU U TRI PIČKE MATERINE! (Svake četiri godine naš narod dokaže da se ne razume u politiku)


Recommended Posts

Kao deo priprema za predstojeće jubilarno, 20. Međunarodno prvenstvo Srbije za anagramiste, u nedelju, 31. oktobra na blogu ŠMEK biće održano novo takmičenje u rešavanju anagrama (TURA 22).

Takmičenje počinje u 20 časova, a pedeset anagrama pripremio sam ja. Nadam se da će osim redovnih rešavača biti i neki novi takmičari, pa možda i neko s ovog foruma. Nije jednostavno, ali je zabavno, proverite koliko možete da rešite i pošaljite to što ste odgonetnuli.

Dobro došli i ugodna zabava! :)
Edited by Quizmaster
  • +1 2
Link to comment

Za one koji se odvaže da prvi put učestvuju na ovom rešavačkom takmičenju (mada ne znam zašto bi tu bila potrebna neka hrabrost, jer to je vrhunska, zabavna enigmatika, predviđena za užitak rešavača) jedan savet - nemojte unapred da odustajete od anagrama koji imaju više slova. Najpre, jer oni donose više poena, a druga stvar, neretko su i lakši za rešavanje jer sastavljač bolje objasni šta se traži u rešenju. Dakle, samo polako, zabavite se i pošaljite mi odgovore, koliko god možete da rešite nije neuspeh, nego samo trenutna mogućnost. Sa više vežbe i prakse postižu se i bolji rezultati. Eto toliko, mada verovatno pričam u vetar...  :cool:

  • +1 1
Link to comment

Slučajno naiđoh na ovaj neverovatan topic! Ovo me je potpuno oduševilo i inspirisalo da se i lično oprobam u anagramima - šaljem svoj prvenac :)

 

PUSTI ME ČIKO, TI ZAUVEK SI VOĐA U SRBADIJE SVETA (AV, ti si Đavo, tu u kavez pičkousti smrade, jebi se!)

Link to comment

Jak start na forumu, Starmane :lol: U načelu si shvatio kako funkcionišu anagrami, štaviše iskombinovao si duhovitu postavku, no za takmičenje i za časopise nije prihvatljivo da se kao rešenje izmišlja nekakva rečenica.

 

Kao rešenja u obzir dolaze imenice, imena poznatih ličnosti, razni nazivi (organizacije, grupe, sportski klubovi, umetnička, muzička, filmska, književna i druga dela), neke uobičajene sintagme iz našeg jezika, citati... Ovo što je pobedilo na forumskom glasanju je aforizam našeg poznatog aforističara Ninusa Nestorovića, znači i to je kao citat imalo osnova da se anagramira. Jedino kad se rade neki aktuelni anagrami idu malo slobodnije konstrukcije, ali tako da liče na klasične enigmatske radove (na primer - moglo bi "Ostavka Sebastijana Kurca").

 

Ako te zanima ova igra slovima, navrati do mog bloga ŠMEK gde se upravo održava 20. Međunarodno prvenstvo Srbije za anagramiste. Tamo možeš videti radove sa prethodnih takmičenja, pa po uzoru na njih sastaviti nešto što bi se pojavilo na ovom šampionatu. No, preporuka je da se možda ne istrčavaš odmah, nego da radove javiš meni, pa da vidim ima li nekih stvari koje se ponavljaju (da ne izmišljaš toplu vodu) i šta može da se popravi i poboljša.

Edited by Quizmaster
  • Hvala 2
Link to comment

@Quizmaster

Hvala puno na ovom komentaru! Ja sam apsolutni amater, nisam znala ova pravila (inače sam žensko :)), anagrame pravim bukvalno od prekjuče ali mi je to vrlo zanimljivo.

 

Pretpostavljam da ni ovaj ne zadovoljava standarde, jer nije dovoljno precizan:

 

BANANA LIK, LAGAO, SERE, DRVO SEČE NA GRO, IMA KAZNE! (Zamenik selonačelnika Beograda, Vesara Goran)

 

Štaviše, danas sam na kratko posetila blog ŠMEK i brzopleto se istrčala sa jednim predlogom na temu stripa. Definitivno ću prostudirati blog i pravila i sistematičnije pristupiti ovome, poslaću predlog na mail - hvala puno!

 

 

 

Edited by STARMAN
  • +1 1
Link to comment
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...