Jump to content
IGNORED

NBA 21/22


goofs

Recommended Posts

4 minutes ago, Joe D said:

Samo sto nisu to zadnjih 5 sezona. Pre dve godine niko nije razmisljao o Sansima i Memfisu, sad moraju i njih da jure. Sledece ce morati da jure Minesotu ili Dalas ili Pelikanse. Treadmill kao takav.

 

Dobro, pre 5 godina je Denver sanjao o plejofu ne o tituli. Plus su do daljnjeg otpali Blejzersi, Spursi i verovatno Lejkersi ako ne uspeju da zajebu nekog da uzme Vestbruka. Sa ovim ostalim ako se Džamal vrati oporavljen se može igrati (još ako zavaljaju Bartona preko leta...)

Link to comment

Pre 5 godina su prakticno za jednu do dve pobede ispustili plejof zbog melonovog budalesanja sa petorkama u prvoj polovini sezone. Isto se ponovilo godinu dana kasnije, samo su tad ispustili u produzetku 82. utakmice. Nema od tog konzervativnog pristupa u ligi nista, mi polako, pa da sacekamo da ostali posustanu, nece se desiti. Cinjenicno stanje je da jokic potpisuje supermax, da ce im 4 glavna igraca pojesti cap, i da ce gazda da plati obilan porez. A gazda nece da placa porez doveka za nove Blejzerse ili Jutu. 

Link to comment
2 minutes ago, Joe D said:

Pre 5 godina su prakticno za jednu do dve pobede ispustili plejof zbog melonovog budalesanja sa petorkama u prvoj polovini sezone. Isto se ponovilo godinu dana kasnije, samo su tad ispustili u produzetku 82. utakmice. Nema od tog konzervativnog pristupa u ligi nista, mi polako, pa da sacekamo da ostali posustanu, nece se desiti. Cinjenicno stanje je da jokic potpisuje supermax, da ce im 4 glavna igraca pojesti cap, i da ce gazda da plati obilan porez. A gazda nece da placa porez doveka za nove Blejzerse ili Jutu. 

 

I da su pobedili tu 82. utakmicu išli bi na Hjuston koji bi ih razvalio tako da nisu tu ništa izgubili. Ako ostanu zdravi imaće solidnu šansu narednih par godina, favoriti svakako neće biti ni u jednoj konfiguraciji, eventualno ako Đejms poželi da odigra poslednjih 2-3 sezone u Denveru

Link to comment

Jamal propušta sezonu i sve to zbog poslednjeg napada u nebitnoj utakmici koju nije trebalo ni da igra 

I koju je pritom odigrao rekonvalescentno 

  • +1 1
Link to comment

bumo videli. ja sam ubedjen da ako sledece sezone u punom sastavu ne pokazu jasno i nedvosmisleno da su ozbiljan konkurent za titulu (znaci 60 pobeda, finale konferencije minimum), to ce samo na dole da ide. da li ce da leti trener, ili gm, ili komplet rekonstrukcija rostera, ili sve od navedenog, ali za ovaj konkretan tim nece biti sledece sanse. 

  • +1 1
Link to comment
13 minutes ago, Fakundo Sava said:

Jamal propušta sezonu i sve to zbog poslednjeg napada u nebitnoj utakmici koju nije trebalo ni da igra 

I koju je pritom odigrao rekonvalescentno 

 

Odigrao je rekonvalescentno ali nije mu to koleno bilo problem pre tog, plus je pre tog 100 puta igrao s manjim povredama, ništa specijalno nije bila ta utakmica

Link to comment
17 minutes ago, Joe D said:

bumo videli. ja sam ubedjen da ako sledece sezone u punom sastavu ne pokazu jasno i nedvosmisleno da su ozbiljan konkurent za titulu (znaci 60 pobeda, finale konferencije minimum), to ce samo na dole da ide. da li ce da leti trener, ili gm, ili komplet rekonstrukcija rostera, ili sve od navedenog, ali za ovaj konkretan tim nece biti sledece sanse. 

 

To je već druga stvar, uostalom pola rostera ni nema ugovor duže od iduće sezone, jedini koji su trenutno potpisani na duži period su Džamal, MPJ i Gordon plus Jokić ako produži sad na leto (i Hajland kao ruki), ostali svi ili su već slobodni agenti na leto ili igraju poslednju sezonu

Link to comment
14 minutes ago, Time Crisis said:

 

To je već druga stvar, uostalom pola rostera ni nema ugovor duže od iduće sezone, jedini koji su trenutno potpisani na duži period su Džamal, MPJ i Gordon plus Jokić ako produži sad na leto (i Hajland kao ruki), ostali svi ili su već slobodni agenti na leto ili igraju poslednju sezonu

Zik je isto na team option naredne 2 sezone. Moraju Bartona i Morisa da zavaljaju za nekoga ko ce imati ozbiljan impact na ekipu. U idealnom scenariju, mogu da budu ozbiljan kontender naredne 2-3 sezone.

Link to comment
4 hours ago, Micko8 said:

Da je pametan , posle ove sezone bi otisao negde gde ima sansu da napadne titulu. Mislim super je to sto  ce potpisati sega mega ugovor, ali sport se igra  da bi se osvojio  i neki trofej. 

On taj super max potpisuje za Denver sigurno. A to da li ce ga za nekoliko godina trejdovati, zavisi od onoga sto je JoeD pomenuo. I da se ne zajebavamo, Jokic je kako god da se gleda u najgorem slucaju top5 igrac lige. Ne bi on nigde igrao za dolar ispod max ugovora.

Link to comment

Max i supermax nisu isto. Po meni je supermax uzasan koncept i svako ko ga uzme stavlja sebe u potencijalno losu poziciju (ako ne racunamo finansijsku stranu) ako ne podje sve kako treba.

  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, Joe D said:

Max i supermax nisu isto. Po meni je supermax uzasan koncept i svako ko ga uzme stavlja sebe u potencijalno losu poziciju (ako ne racunamo finansijsku stranu) ako ne podje sve kako treba.

Rekoh da potpisuje supermax sa Denverom a taj ugovor mozda neko preuzme kasnije ako dodje do trejda. A kasnije kad udje u tridesete, ko zna. Mozda bude potpisivao drugacije i krace ugovore.

Link to comment

šta je downside za tog igrača koji potpiše supermax ugovor? da underperformuje pa mu na instagramu pišu komentare da je preplaćeni šupak?

nemojte se zajebavati

 

Link to comment

Taj supermax za Jokica i nije losa investicija za Denver, on se ne povredjuje , njegova igra ne zavisi od vrhunskih atletskih mogucnosti a samo njegovo prisutvo u klubu garantuje da ce barem biti u zoni plej of-a narednih sezona.   Mislim da je najveca steta za Jokica samog ako  potpise taj ugovor a   Murray i Porter ne pruze ono sto se ocekuje od njih kada se vrate na teren ili ih povrede opet saseku, ostace bez sanse da se bori za titulu a napravio  je do sada poprilicno  dobar  individualni rezime. Bilo bi lepo da to krunise barem jednom titulom.

Edited by Micko8
Link to comment
15 minutes ago, omiljeni said:

šta je downside za tog igrača koji potpiše supermax ugovor? da underperformuje pa mu na instagramu pišu komentare da je preplaćeni šupak?

nemojte se zajebavati

 

Nema downside za igraca, osim sto ce ostati manje kesa za kvalitetnu podrsku. Problem je za fransizu i vlasnika, jer ako zele da jure prsten moraju da idu all in i placaju masan luxury tax. A ako se ne ispune ocekivanja ceka ih dugogodisnji mrak rebuilding-a. High risk - high reward fazon.

Link to comment

da ne postoje ti limiti na ugovore onda bi igrač poput Jokare potpisao ugovor tipa 5y/350m ili 6y/400m

ovako sa limitima Jokara Durant Curry Giannis i ostali iz te top ekipe dobijaju ugovore od 45m apy i svaki taj supermax je realno pljačka. Tražiti od tih igrača da svojevoljno pristanu na dodatno smanjivanje plate bi bilo baš heavy.

druga stvar, Jokara ili bilo ko drugi od njih ako npr pre sezone 2025 bude mislio da je njegov ugovor prevelik i da zbog toga ne mogu da potpišu kariku koja nedostaje, da nije fer prema owneru da plaća luxory tax, onda on može u svakom trenutku da predloži agilnoj upravi da urade buyout i tak smanji cap hit na vet minimum.

tako da taj downside ne postoji. ono što jeste realan downside je da mu se desi povreda pa da igra za kikiriki do kraja karijere. Krlo se povredio kad je imao 23-24 godine i posle toga nikad nije ni prišao nivou na kom je bio. i zato se sad mora guziti da bude na SNS listi.

ono, Jokara će se bogufala guziti da bude na SNS listi čak i ako od košarke zaradi preko 2 milijarde $, ali jbg makar će onda moći da bira uslove pod kojima se učlanjuje.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...