Jump to content
IGNORED

ima, al za manje para: recesivni topik!


gospa buba

Recommended Posts

valjda je ovo pravo mesto:primetio sam u DISu i Rodi da su na etiketama ispod artikla pored barkoda i cene navedene i cene tog proizvoda za 1 kg/1 lit.To mi olakšava izbor ako mi je svejedno po pitanju marke.da li je to nova obaveza trgovaca ili samo dobra volja?
obaveza. metodom pazljivog gledanja, u maksiju vrlo chesto moze da se kupi 250g nesa jeftinije nego 200g nesa ^_^
Link to comment

Ja sam par puta primetio da mi na kasi fakturišu punu cenu a ne onu "na akciji".Čak sam sačuvao i račun. Uredno obeleženo da je akcija + isto pisalo u onim njihovim novinama... I nisam uradio ništa. :(Lenčuga.

Link to comment
Ja sam par puta primetio da mi na kasi fakturišu punu cenu a ne onu "na akciji".Čak sam sačuvao i račun. Uredno obeleženo da je akcija + isto pisalo u onim njihovim novinama... I nisam uradio ništa. :(Lenčuga.
Mene je prijateljica koja radi u Merkator hipermarketu "poducila" prvo da uporedim bar kod na artiklu i na gondoli(pogledas da se slazu samo zadnja 4 broja), a ne naziv jer moze da ostane neki stari.Takodje vrlo se cesto u Maxiju desi da se "naprave ludi" pa kazu "to je staro nismo skinuli oznaku ali ne vazi vise".
Link to comment

Danas sam uzeo dve i prosle nedelje isto dve majce u Tempu Ada na akciji za 400 dinara po komadu. Majce su odlicne, lepo izgledaju i po sastavu su 100% pamucne.

Link to comment
  • 2 weeks later...
1290 dinara osam kila Persila u Interexu
mnogo je, ne kupujem nishta dok ne bude 9 kila iljadu dinara.sad majketi pocheli da pakuju po 8 <_<chetvrt koka kole, chetvrt chipsa. znachi da smo prsli bigtajm. sve ce da bude na 2 srka :s_w:
Link to comment
mnogo je, ne kupujem nishta dok ne bude 9 kila iljadu dinara.sad majketi pocheli da pakuju po 8 <_<chetvrt koka kole, chetvrt chipsa. znachi da smo prsli bigtajm. sve ce da bude na 2 srka :s_w:
Koliko mi se čini, sada bar jednom mesečno u svakom od većih lanaca ponude ovu varijantu kompakt Persila od 6+2 kile za oko 1200 dinara. Verovatno se sve kilavije prodaje po punoj ceni, pa su i akcije učestalije.
Link to comment
Koliko mi se čini, sada bar jednom mesečno u svakom od većih lanaca ponude ovu varijantu kompakt Persila od 6+2 kile za oko 1200 dinara. Verovatno se sve kilavije prodaje po punoj ceni, pa su i akcije učestalije.
sachekacemo ga. 9 kila, iljadarka :Dmada mislim da sam vec nashtekala 9 kila negde kod dede, moram sutra da proverim :ph34r:
Link to comment
Koliko mi se čini, sada bar jednom mesečno u svakom od većih lanaca ponude ovu varijantu kompakt Persila od 6+2 kile za oko 1200 dinara. Verovatno se sve kilavije prodaje po punoj ceni, pa su i akcije učestalije.
Kod ove akcije proverite rafove sa persilom, zadnji put kad je bilo 6+2 na akciji u Rodicu, kupio sam obicna mala pakovanja- bila jeftinija na kilo. Kad sam pitao ''seku promoterku'' o cemu se radi bilo je ''mora da su nam ta pakovanja ostala po staroj ceni.
Link to comment
"to je staro nismo skinuli oznaku ali ne vazi vise".
To je stari štos ali po Zakonu o zaštiti potrošača i Zakonu o trgovini, istaknuta cena je prodajna cena i prodavac je dužan da proda robu po istaknutoj ceni. Ako su različiti bar kodovi (a isti naziv)- mora da istakne cenu za svaki od njih. Nema muljanja- prekršaj postoji ili zbog neažurne nivelacije cena (ako je bar kod ostao isti a cena se promenila) ili zbog neisticanja cene za svaki proizvod na rafu (ako se razlikuju bar kodovi i cene) Edited by halloween
Link to comment

Ja bio u Rodi. Kupio nekih gluposti i trt-mrt 10% na kasi popust.Nisam imao pojma a i ne gledam one šarene postere na ulazu.Sad gledam račun, pa mi baš lepo.

Link to comment

svojevremeno na zapadu u jednom gradu vidimo fen i cenu reda 2eudjemo unutra i trazimo, on kosta 50etrazimo mi onaj iz izloga, i ona vidi da je pogresila cenu, ali tu nije mogla nista da uradi i proda nam za 2e

Link to comment
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...