Jump to content
IGNORED

Serie A 2021-2022


goofs

Recommended Posts

7 hours ago, Profesionalac said:

Inter dogovara sa Atalantom prelazak Gosensa. Izgleda će biti pozajmica sa obavezom otkupa, pominju se različite cifre, ali sve su okviru 25-30 mil E. U svakom slučaju još jedan sjajan potez Atalante, doveli su ga za vreću krompira.

 

@mrdja Znaš li kakvo je stanje njegove povrede?

 

Trebalo je da bude spreman posle pauze. Bice mi drago za Gosensa, prevazisao je Bergamo. Dosao je kao potpuno nepoznat igrac, nezgrapan, slabe kontrole lopte, a izrastao u beskompromisnog borca na obe strane terena, energicnog, efikasnog i nesebicnog fudbalera. Dokaz da je najvise toga u radu i disciplini.

Pretpostavljam da ce biti u rotaciji do kraja ove, a onda zameniti Perisica sledece sezone.

  • +1 3
Link to comment

Inter već par rokova juri levog spoljnjeg, i iskreno ovo mi je najbolji potpis od svih kandidata koji su se spominjali (kostić, markus alonso...). I meni deluje da će gosens ove sezone biti rešenje prevashodno za utakmice kada treba izaći malo povučenije i odgovornije, jer perišić je ipak više krilo nego wing bek.

Izgleda da Inzagi ne vidi dimarka kao ozbiljnu opciju na toj poziciji, čak ga je više koristio kao levog štopera.

 

 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Los derbi, uz par odlicnih pojedinaca.

U prvom poluvremenu, Inter za dve klase bolji tim i samo je fenomenalni Maignan zadrzao Milan u igri.  U Interu odlicni Perisic i Dumfries koji su apsolutno izdominirali nad Calabriom i Theo Hernandezom. U Milanu jako dobar i Benacer, a solidan i Tonali.

Drugo poluvreme su obelezili prilicno malokrvni Inter, veoma energican Milan i katastrofalno los sudija.

Guida je najpre potpuno zadrzao Dumfriesa, favorizujuci Hernandeza u presudama do te mere da je to vec bilo krajnje degutantno.

Dalje, kriterijum kod sviranja prekrsaja u drugom poluvremenu je jedan od najlosijih koji sam video u svom dugogodisnjem igranju i pracenju fudbala. U drugom poluvremenu Guida je svirao 11 prekrsaja igraca Intera, a 7 prekrsaja igraca Milana (od toga cetiri u zaustavnom vremenu), dakle svega 3 prekrsaja izmedju 46 i 90 minuta, a tim je dobar deo tog vremena (sto je za svaku pohvalu, naravno) igrao presing. Nikad nisam gledao utakmicu u kojoj tim koji igra presing napravi tri-cetiri puta manje prekrsaja. Guida je sprecio Inter da napada, jer je dozvoljavao Milanu da oduzme loptu prekrsajima koje nije sankcionisao. Ovo ne bi bio problem da je dozvoljavao isto i na drugoj strani terena, ali je sviran prilicno lako prekrsaje igracima Intera (20:14 na kraju, iako je Milan igrao ostrije).

Vrhunac je naravno prvi gol Milana, posle prekrsaja koji bi bio prekrsaj i u amercikom fudbalu, odvaljivanje igraca u posedu lopte bez ikakvog pokusaja da se ta lopta oduzme. Pre toga je bila jos jedna situacija u kojoj je Milan osvojio loptu prekrsajem, ali je sut zavrsio kornerom.

Mislim da bi se neko u italijanskom savezu trebao pozabaviti sudjenjem Milanu u poslednje dve godine, jer ovo vec neodoljivo podseca na Juventus iz perioda Calciopola.

Ono sto je pozitivno. Ozbiljna igra Intera u prvom poluvremenu, visok kvalitet. Borbenost i zelja igraca Milana, snaga da se digne nivo igre, veliki uticaj rezervista.

Negativno. Guida, Theo Hernandez (odvratno ponasenje koje se ponavlja), Interova malokrvnost i kukavicluk u drugom poluvremenu.

Link to comment

Jeste navlacio za vas sa nesudjenjem prekrsaja I to zestoko. Minimum 3-4 u zoni suta, ili dobroj poziciji za centarsut nisu dosudjena. I to bas ocigledne stvari. Tek je na 1-2 krenuo da kaznjava svaki kontakt.

Link to comment

Ne sprdam se, imam malo previse godina za tako nesto :)

 

Milan je prilicno favorizovan u poslednje dve sezone.

Recimo, u sezoni 2020/21, za Milan je svirano 20 penala, za daleko efikasnije timove (koji su igrali vise napadacki fudbal) Atalantu 7, Inter 9, Napoli 8. Posle niza artikala u Gazeti i po twiterima sportskih novinara kritikovanja sudjenja Milanu (narocito za poklonjen penal posle simuliranja Hernandeza u Bergamu u poslednjem kolu), stvari su nesto bolje ove godine, ali nezasluzen tretman koji kod sudija imaju neki sasvim prosecni igraci Milana je apsolutno nenormalan (cak i Ibru tretiraju bolje nego dok je bio vrhunski igrac u Juventusu, Interu i prvi put u Milanu).

Ove sezone za Milan je svirano osam penala, za Atalantu 3, za Inter 9. Pri tom Inter ima gol razliku bolju za 12 golova od Milana i pokazao je odredjeni kvalitet i u Evropi, gde italijanske sudije srecom ne sude italijanskim timovima, pa se pravi kvalitet i konkurentnost jasno vide.

 

Ne znam kojih si to 12 poena video otetih, nisam gledao sve utakmica, mozda si i u pravu. Ali, stojim iza toga da je sudija danas imao potpuno razlicit kriterijum za timove u drugom poluvremenu i favorizovao Milan. Takodje, utakmica protiv Rome je bila drasticna kradja, poklonjen penal Ibri (koji cak ni VAR sudije nisu uspele promeniti, a pokusale su), te nedosudjen ocigledan penal za Romu u poslednjim trenucima (sutiranje noge protivnikog fudbalera koji je pre toga skinuo loptu, nema ociglednije od toga - za vrlo slicnu situaciju sviran je penal za Juventus protiv Intera).

 

I za kraj, nije Inter nekim velikim trosenjem postao bolji tim od Milana. Doveli su coveka koji radi pametne transfere i uglavnom biraju ozbiljne trenere poslednjih godina. Ako imas nekad priliku da gledas utakmicu reprezentacije Brazila ili francusku ligu, obrati paznju na Paketu. Ja sam posle tri gledanja rekao da je to igrac sa najvise fudbalskog znanja u nogama u Milanu. Sutirali su ga. Ali, zato je tu redovno Saelemaekers, neumorni trkac koji igra na ofanzivnoj poziciji a jedan je od najbezopasnijih fudbalera lige. Jos jedan igrac koji moze postati zrtva loseg trenera, a pravi je fudbalski biser je Leao. Vazno je da su tu tri zadnja vezna i tri trkaca, jedan visoki sidras. Danasnji sut Tonalija (koji je Handanovic odbranio u prvom) je pokazao sjajnu tehniku suta. Zasto ovaj igrac ne sutira cesce? Jer se od njega trazi da pokriva pet kilograma viska Tea Hernandeza koji ne moze stici nikoga. U Interu nema igraca za kojeg drugi rade i trce, svi su fizicki dovoljno priprmljeni, ali to je vec razlika izmedju ozbiljnih i neozbiljnih trenera i klubova u savremenom fudbalu.

 

Link to comment
3 minutes ago, mlatko said:

Sergej na krilima Lacija

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Danas je Zemmour izjavio :

"Vidim samo ono u sta vjerujem" umjesto "Vjerujem sami u ono sti vidim" 😁

Link to comment
Danas je Zemmour izjavio :
"Vidim samo ono u sta vjerujem" umjesto "Vjerujem sami u ono sti vidim" [emoji16]
To je onaj što kaže da će doći u Italiju da živi ako ga oterate? Nije lepo, nije...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...