Jump to content
IGNORED

Serie A 2021-2022


goofs

Recommended Posts

Bolja je Roma za sada, ali prekratko smo uspeli da se odbranimo da bismo stigli da kapitalizujemo nesto od tog gola. Iz prvog napada bacamo prednost.

Problem koji imamo je apsolutno nepostojanje sredine u fazi odbrane. Ni bekova. I to traje ne od juce nego vec par sezona. Od kako je Radja otisao iz kluba nema veznjaka koji ume da oduzme loptu. Ovaj start sad Smallinga, na Chiesi, ja se ne secam da sam video nekog naseg igraca da ovako startuje, jebem li ga koliko dugo, ne pamtim vise. Kapiten je olicenje bezmudosti i neulazenja u duele. Muka mi je od tog pruzanja noge na loptu bez namere da se ista oduzme, eto samo reda radi. I prosli igrac na poziciji Rimljanina-kapitena je bio isti kurac, popizdeo sam pre neko vece kad sam ga video u Milanu kako se kurci i sepuri. Premakani smo kao ekipa vec godinama.

Zato i mislim da bi nam bolji izbor bio trener koji je ofanzivno orijentisan, ekipa je tako (nazalost) selektirana.

Link to comment
1 minute ago, crtamOrasi said:

Ovaj start sad Smallinga, na Chiesi, ja se ne secam da sam video nekog naseg igraca da ovako startuje, jebem li ga koliko dugo, ne pamtim vise. Kapiten je olicenje bezmudosti i neulazenja u duele. Muka mi je od tog pruzanja noge na loptu bez namere da se ista oduzme, eto samo reda radi.

 

Mislim da ovo nije problem samo Rome vec Serije A generalno. Potpuno isti utisak imam glede Milana, tako je vec godinama i onda dodje jedan Tomori i krene da grebe sve zubima i odjednom svi na dupe pali, kao, wow. Cak i one dve pradede iz Juventusa vec godinama vise simuliraju i glumataju nego sto defanzivno biju, a Kjelini je na tome karijeru izgradio.

 

Ne umem da objasnim kako se to razvilo, osim mozda da je VAR do te mere nemilosrdan i okrenut napadacima da defanzivci izbegavaju cak i sitne nesigurne kontakte. Pogotovo u kaznenom, za kakva sitna crevca se sve svirao penal u proteklih par godina, presmesno.

Link to comment

Imas pravo za var, ima logike.

 

Problem sa ovima koje kritikujem je sto su sve skloniji da startuju pogibeljno kako se mesto desavanja priblizava sesnaestercu :D

 

Dybala je lepo pogodio, ali nema opravdanja da ekipa ne ume da odbrani to mesto na terenu, makar da neko bude fizicki prisutan tu, ne mora da obavi ko zna kakav posao.

Link to comment

Mancini je nabrijan™ ali nije bas najbistriji momak, a i brzina mu nije jaca strana. Isti djavo ko ova dvojica sto igraju sad, svako ima neku falinku zbog koje ne moze da bude vrhunski igrac. Jedno kolo ce zasrati jedan, drugo drugi i tako u nedogled.

Ndombele mi se oduvek jako dopadao, ne znam u kakvom je stanju sad, ali ne bih imao nista protiv. Od muve bez glave Veretouta i depresivnog Bryana ce biti svakako bolji.

O Maitland Nilesu ne znam nista, jel veznjak on?

Edited by crtamOrasi
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...