Jump to content
IGNORED

Bundes liga i ostale ober lige, sve sezone


renne

Recommended Posts

6 minutes ago, pasha said:

Iako si to rekao u sali nisi daleko do istine sto se tice nemackog klupskog fudbala.

Mnogi simboli zapadne i istocne nemacke u fudbalu su propali.

HSV, Verder su trenutno u drugoj. Kaiserslautern u trecoj. Keln se klati izmedju prve i druge. Stutgart je slicna prica. 1860 je u trecoj,  Nirnberg u drugoj.

 

Istocna Nemacka je jos zanimljivija gde Dinamu iz Drezdena, veciti drugoligas, nikada nije dato da udje u esrte zbog navijaca, cak i kada su ocistili tribine od cuvenih neonaci grupa. Magdeburg je u trecoj ligi. Cuveni klub Stazija BFC Dinamo iz Berlina je otisao u regionalnu ligu, doduse kakvi su im navijaci to nije ni cudno:laugh:, ono je zlo i naopako(moto im je deda u nacistima, otac u staziju...)

 

A pojavili su se neki novi cak i potpuni vestacki klubovi poput Red Bull iz Lajpciga koji je vise omrznut od Bajerna:laugh:, pa onda Hofe jer je jedan od vlasnika mocnog softvetskog giganta SAP usao sa novcem, pa i Volfsburg, koji uzima i titulu ali VW(kao najmocni proizvodjac autombila na svetu) se nije previse iscimao da digne klub na visi nivo od danasnjeg....i onda se ljudi pitaju zasto Bajern dominira...pre ujedinjenja Bajern nikada nije povezao vise od tri titule u nizu...

 

Sto se tice istocne Nemacke, oni su posle pada zida usli U BL sa dva tima, Dinamo Drezden i Hansa Rostock. Stim sto je (pogotovo Bayer sa menedzerom Kalmundom) pokupovao sve sto vredi na tom trzistu (pricam o igracima) i onda su lagano izpadali iz lige. Energi Kotbus je nekoliko godina uspeo da se drzi u prvoj ligi, i to bi bilo to....

 

Nije Bajern pre dominirao kao danas, ali to nije samo zato sto su drugi toliko nesposobni, vec zato sto su to jos bila vremena gde nije bila tolika lova potrebna. Ceo hajp oko fudbala, je krenuo u Italiji, krajem 80tih i pocetkom 90tih je pola nemacke reprezentacije igralo u Italiji, npr.

Link to comment

Ali kako je problem novac za nemacke klubove? Pa nije Nemacka raspala Engleska da je ostala bez industrije i privrede pa ih kupuju Arapi, Ameri i Rusi:laugh:

Imamo Dajmler koji stoji iza Stutgarta, imamo VW koji je iza Volfsburga, BMW koji bi mogao da stane iza 1860...ali kao da niko nema zelju da izdigne te klubove.  Oko Bajerna se guze audi i bmw...onda taj bmw napravi sponzorstvo sa Milanom...brendovi bmw poput Minija su sponzori po Engleskoj.

 

Inace simbol Istocnog Berlina koji je uz pomoc Stazija drmao DDR u poslednjoj fazi postojanja na racun Drezdena...

 

wie-der-angriff-rechter-bfc-hooligan-auf

 

:vermez3:

 

Ova serija je mislim dosta insiprisana sa njima i njohovim delovanjem...

 

Link to comment

Audi se mota oko Bajerna i to je to... Nisu problem pare, nego firme ne zele da ulazu u fudbal, jer za njih tu nema zarade, vec je to skupo placena reklama ili branding za novu marku, koje se ne izplate... Barem mislim da je tako...

 

Jbt. Ja zivim u Gütersloh, pre jedno 15 godina, je FC Gütersloh bio  nadaomak prve lige, trebali im valjda 2 boda iz 3 zadnje utakmice od kojih 2 kuci. Ovde imamo dve ogromne firme Bertelsmann i Miele. Niko nije dao neku vecu kintu da bi se stvorio budzet za prvu ligu i oni zadnje tri utakmice izgubili glat. Firme su kao htele da daju lovu, ali da se pitaju na sta se trosi i donose odluke, sto ovi iz kluba nisu prihvatili, jer ovi nisu iz "struke", nemaju pojma ali lovu i hoce da odlucuju...

Link to comment

Ja otišao na tri tekme BFC-a, jedna u kupu sa Borusijom (čini mi se). Komšiluk, šta mi teško 150 metra. Tad se skoro ceo stadion napunio što staro što mlado. Ono, imam dobrano iskustvo sa ultrasima ali one mrcine na stadionu kraj mauera nisam video. Tetovaže počevši od vajmarske republike pa do 21. veka, u teretani 12 sati dnevno, kod pola njih sam video uštekane teleskope a nije prošlo 20 minuta tekme krenuli prvo na policiju da probiju do gostujućih. Mislim da mi je prva tekma gde sam se osećao kao kepec (inače imam 2 metra i 85 kila). Sve vreme sam motao u glavi šta bi se desilo kad bi se oni našli sa nekom balkanskom ultras ekipom. Krv do kolena. Pošteno, i Union ima svoju ultras ekipu i to prilično zajebanu. UFC - Union fight club. Drug mi priča da BFC i UFC ultrasi svako malo dogovaraju tuče i samo čekaju da neki klub sa zapada dodje u Berlin. Ili u Dresden. Ima logike da ih zbog huligana nisu puštali u bundesligu. (Sry zbog off topica)

Link to comment

Ma oni nisu sportski uspeli takmicarski da se kvalifikuju, ne mogu tek tako da ih ne puste, ako su npr. osvojili drugu ligu. Evo Union uspeo i igra Bundeligu, i pored tih ultrasa. Jedino sto su mogli je da ih sponzori svi redom zaobilaze jer im ne odgovara "sportska kultura kluba"...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...