Jump to content
IGNORED

Uništavanje životne sredine u Srbiji


Jumanji

Recommended Posts

2 minutes ago, Luther said:

. (ako će novac od kopanja litijuma otići "na otplate dugova, zataskavanje socijalnih nemira, kupovinu ruskog naoruzanja i slicne esencije." to je opet neki novac koji bi se u protivnom morao namaći iz drugih izvora dakle jeste dobit.)


Sposobna i odgovorna vlast bi namakla iz drugih izvora, ne bi rasprodavala zemlju i zdravlje stanovnistva.

Edited by Leia
  • +1 7
Link to comment
3 minutes ago, gospa buba said:

i pred-pitanje: jel neko vratio u predjashnje stanje, negde, nekad?

 

Jel to razlog da nigde ne postoje nikakvi rudnici? Pa odakle vam svi ti uređaji po kući nego iz rudnika? Ajde sad da se sve to lepo pobaca pa svi pravac u pećine.

  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, Luther said:

 

A chandra se proserava. (ako će novac od kopanja litijuma otići "na otplate dugova, zataskavanje socijalnih nemira, kupovinu ruskog naoruzanja i slicne esencije." to je opet neki novac koji bi se u protivnom morao namaći iz drugih izvora dakle jeste dobit.)

 

Pa eto, napisao sam ti gore primer - koljes jedinu porodicnu svinju za parce mesa koje prodajes nekome ispod cene i preko posrednika. Pa ako ti posrednik ostavi neku paricu, jeste, u pravu si, i to je dobit. Sto ces da crknes od gladi, nema veze.

Link to comment
Just now, Leia said:


Sposobna vlast bi namakla iz drugih izvora, ne bi rasprodavala zemlju i zdravlje stanovnistva.

 

Zemlja se redovno prodaje i kupuje, vlast ovde ne prodaje državnu imovinu nego privatnici svoju. Za prodaju zdravlja trebaju dokazi, i ja sam protiv prodaje zdravlja.

Link to comment

Pa niti je progres sam po sebi beskonačan niti su resursi neograničeni, mislim, ako ćemo se potrovati i pomrijeti u mukama gledajući u telefone i imajući pametne rerne i tostere ili naučiti se održivom životu tako što nećemo kupovati novi mobilni svakih 6 mjeseci, draža mi je ova druga opcija. 

  • +1 7
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, Luther said:

 

Jel to razlog da nigde ne postoje nikakvi rudnici? Pa odakle vam svi ti uređaji po kući nego iz rudnika? Ajde sad da se sve to lepo pobaca pa svi pravac u pećine.

 

Ajde ti pravac na google, pa se - ako te zapravo zanima tema, a ne guras neku agendu - elementarno obrazuj glede nacina kopanja litijuma i ekoloskih posledica.

  • +1 5
Link to comment
Just now, James Marshall said:

Pa niti je progres sam po sebi beskonačan niti su resursi neograničeni, mislim, ako ćemo se potrovati i pomrijeti u mukama gledajući u telefone i imajući pametne rerne i tostere ili naučiti se održivom životu tako što nećemo kupovati novi mobilni svakih 6 mjeseci, draža mi je ova druga opcija. 

 

Ili se, zaboga, voziti javnim prevozom!

  • +1 2
Link to comment
1 minute ago, Luther said:

 

Zemlja se redovno prodaje i kupuje, vlast ovde ne prodaje državnu imovinu nego privatnici svoju. Za prodaju zdravlja trebaju dokazi, i ja sam protiv prodaje zdravlja.


Zakonom o eksproprijaciji i privatno vlasnistvo bi bilo takoreci otudjeno, a ako vec sve ide tako glatko sa otkupom ni ovaj zakon ne bi bio navrat nanos nametan.

O kakvim dokazima pricas, ne pratis pa treba ja da ti prepricam? 

  • +1 1
Link to comment
1 minute ago, James Marshall said:

Pa niti je progres sam po sebi beskonačan niti su resursi neograničeni, mislim, ako ćemo se potrovati i pomrijeti u mukama gledajući u telefone i imajući pametne rerne i tostere ili naučiti se održivom životu tako što nećemo kupovati novi mobilni svakih 6 mjeseci, draža mi je ova druga opcija. 

 

Ko kaže da ćemo se potrovati i od čega. U Britaniji se par vekova spaljivao ugalj pa su pozatvarali rudnike i očistili vazduh. Temza bila mrtva reka pa zabranili ispuštanje otpada, prečišćavaju kanalizaciju i sad više nije itd. To je progres. Resursi su neograničeni u smislu da nauka/tehnologija neprekidno pronalaze nove, bolje načine korištenja postojećih.

  • -1 1
Link to comment

pritom, radi se na razlicitim metodama ekstrakcije litijuma iz rude koji su daleko manje stetni, ali nece biti dostupni jos narednih 5 ili 10 godina. a do tada mozda cena litijuma padne, pa ko da ceka.

Link to comment

U Srbiji se danas organizovano u domacinstvima, a i firmama skrajnutim na razne periferije, lozi, kao gorivo trosi: rabljeno motorno ulje, ostaci, otpaci raznih iverica i ostalih plocastihtm materijala prepunih raznih hemikalija, a krenula je i (pre)prodaja svake sorte materijala od raznih plastika ukljucujuci i rashodovane balirane odevne predmete, od jakni do patika...

Sa sve ugljem po mogucnosti sto losijeg kvaliteta jeftinijeg...

  • +1 1
Link to comment
8 minutes ago, Luther said:

Čini mi se da se dolazak ili nedolazak Rio Tinta pogrešno vezuje za sadašnji režim. Evo recimo promeni se u aprilu režim i dođu na čelo Srbije Ćuta, Dobrica i Zelenoviić. (alternativno Đilas/Jeremić) Da li bi oni znali i hteli da iskontrolišu Rio Rinto? Da li biste onda bili protiv rudnika?

ti k'o On.

ne treba mi RT u srbiji. srbija će biti zagađena đubretom iz RT da bi nemci i ini vozili ekološki čista vozila. negde je pisalo da tog litijuma ima više nego kod baš u tim zemljama. no, mi smo pogodniji. niži eko standardi, jeftinija radna snaga, potplačljiviji, podložniji raznim ucenama (eto rusi i kinezi drže veto u UN zarad NISa i bora....)

 

zbog zamašćenog bi trebalo da te pitam nešto ali, neću.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...