Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

mislim, mozda neka kombinacija sa chistim i solidnim mladim ljudima, kao nastavljachima (dela) ideje, al nije ova ekipa sve to pravila da im sad neko uzme. ja verujem da su oni bili posveceni i verovali, i tu je trebalo stariti kao savetnik, a o chemu sad da savetuju sad.gif

tu prosto ni jedan otac rodonachelnik ne sme da ostane.

sent from novi mnogo jak bubamoto

  • +1 1
Link to comment
24 minutes ago, gospa buba said:

tu prosto ni jedan otac rodonachelnik ne sme da ostane.

što se neće desiti. nije džabe tu 1 dušan mihajlović siva eminencija.

Link to comment

pitanje je sta je uopste moguce da se desi po zakonu i statutu. vlasnici (posto sustinski to jesu) sasvim sigurno nece imovinu predati bas narodu.

Edited by morgana
  • +1 1
Link to comment
pitanje je sta je uopste moguce da se desi po zakonu i statutu. vlasnici (posto sustinski to jesu) sasvim sigurno nece imovinu predati bas narodu.
dobro ne bash narodu (mada i to moze da se reshi, dosta je i narod sipao u to ***), ali svojoj mladjoj generaciji, ovim pobunjenim seminarima, koji su odbili da rade pod nenormalnim uslovima. i to su neki njihovi naslednici, mozda ne duhovna deca koju najbolje vole, ali ipak duhovna deca!

*** kad su nanjih ono bash sipane pare iz budzeta za nauku, mi smo pishtali za 5k evara da se opravi detektor, plus 500 za poshtarinu i carinu! pa smo to chekali nekoliko godina. malo je reci da nismo bili srecni kad ti ne radi osnovno sredstvo za rad nekoliko godina, a boduju te na rezultate i vrlo ih ne interesuje dry.png. zaboravilo se da se napomene da se narodne pare daju u privatni poduhvat, ali dobro, takav je taj nash taj jedan neki kapitalizam dry.png

posle su meni dobri ljudi objasnili kolko je petnica vazna i dobra za sitnu djecu shtrebere i ja sam rekla dobro hajde, neka deci hihi.gif ali mislim da je besmisleno davati novce i opremu tamo, a institute i fakultete drzati bez novca i opreme, za elementarne stvari. shta ce ti onda podmladak, ako ga nemash gde dry.png


sent from novi mnogo jak bubamoto.






  • +1 6
Link to comment

ma znam, nego kazem, imaju osnivace, imaju odbore tj organe uprave, skupstinu, postoji neki slijed u tome ko moze da dodje umjesto tekucih

 

sa ostalim se slazem, to sam i pisala nekidan (nacelno, naravno). ja principijelno nisam za ovakve projekte u zemlji rasturenog obrazovnog sistema. 

Edited by morgana
Link to comment
33 minutes ago, gospa buba said:

dobro ne bash narodu (mada i to moze da se reshi, dosta je i narod sipao u to ***), ali svojoj mladjoj generaciji, ovim pobunjenim seminarima, koji su odbili da rade pod nenormalnim uslovima. i to su neki njihovi naslednici, mozda ne duhovna deca koju najbolje vole, ali ipak duhovna deca!

*** kad su nanjih ono bash sipane pare iz budzeta za nauku, mi smo pishtali za 5k evara da se opravi detektor, plus 500 za poshtarinu i carinu! pa smo to chekali nekoliko godina. malo je reci da nismo bili srecni kad ti ne radi osnovno sredstvo za rad nekoliko godina, a boduju te na rezultate i vrlo ih ne interesuje dry.png. zaboravilo se da se napomene da se narodne pare daju u privatni poduhvat, ali dobro, takav je taj nash taj jedan neki kapitalizam dry.png

posle su meni dobri ljudi objasnili kolko je petnica vazna i dobra za sitnu djecu shtrebere i ja sam rekla dobro hajde, neka deci hihi.gif ali mislim da je besmisleno davati novce i opremu tamo, a institute i fakultete drzati bez novca i opreme, za elementarne stvari. shta ce ti onda podmladak, ako ga nemash gde dry.png


sent from novi mnogo jak bubamoto.





 

 

Pa to. Kljucno pitanje je cije su zgrade i oprema formalno. U svakom slucaju, Petnica treba da postoji, ali s promenjenom ekipom i konceptom.

Link to comment
7 hours ago, morgana said:

pitanje je sta je uopste moguce da se desi po zakonu i statutu. vlasnici (posto sustinski to jesu) sasvim sigurno nece imovinu predati bas narodu.

sasvim sigurno nece - osim ako im neko ne ponudi nesto sto nisu u situaciji da odbiju...

  • +1 1
Link to comment

Neko već reče ranije - možda urade neku neformalnu dokapitalizaciju™. Oni su NVO, je li tako, pa imaju imovinu koja im se ne može oduzeti. Ono što može je da se usled ovog skandala promeni sastav upravljačkih tela, pa da se u npr Upravni odbor ubace neki još otvoreniji za saradnju sa institucijama, uz to da počasna predsednica postane Zourana koja je inače borkinja za ravnopravnost žena; možda se ubaci i Biljana, i ona je naučnica a nauka je važna, jel tako. Pa da malo po malo oni preuzmu operativno upravljanje, uradi se rebrendiranje jer ovo su radili pojedinci, nikako Petnica koja je institucija, pa da se nastavi kao do sada sa finansiranjem jer kontinuitet je važan a država nastavlja da podržava nauku. Bunite se što se u Srbiji motaju kablovi, a sada hoćete da uništite stanicu koja uči decu astronomiji i nanotehnologiji, šta vi hoćete uopšte, ljudi??

Edited by pacey defender
Link to comment
6 minutes ago, gospa buba said:

kao i za sve drugo danas, ljudi kojima je vazno morace da se bore.

A sto (samo) danas? :ohmy:

Pa zar nije uvek, hvala bogu, trebalo boriti se za vazno? :sleep:

Link to comment
A sto (samo) danas? :ohmy:
Pa zar nije uvek, hvala bogu, trebalo boriti se za vazno? [emoji99]
jeste, samo ti nije uvek bio iskopan shanac pun krokodila i naslovna strana da ti zena i deca osvanu u gacama. ali nachelno da :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

jeste, samo ti nije uvek bio iskopan shanac pun krokodila i naslovna strana da ti zena i deca osvanu u gacama. ali nachelno da :hihi:

Slazem se, mada nasi stari :D, pricaju da je znalo biti i gore: ali poenta je u tome da smo (mozda) previse krenuli da se pouzdamo u to da ce neko drugi tu borbu da obavi umesto nas, te institucije, te NVO-i, te hrabritm novinari, te ovaj, te onaj...

Pa ce decama mozda da zalici da se na to vadimo, da nam je tako lakse, jer deca bi k'o deca - sve i odma'...

 

Ne znam sta da ti kazem... :sad:

Link to comment
21 hours ago, chandra said:

Zanimljivo mi je ovo sto pises o Savanu, da je bio "inventar". Meni to nije delovalo tako. Neki su ga ovde opisivali kao "kultnog lika" i meni je to blize onome kako su me s njim upoznali. "Dobri duh Petnice". Moguce da nije perspektiva na svim seminarima bila ista, ali u toj petnickoj nezvanicnoj hijerarhiji, on je imao istaknuto mesto. Da li se slazes da su mnogi klinci u stanicu pre dolazili zbog onoga sto je Savan javno predstavljao, nego zbog one ustirkane slike Petnice u javnosti? Meni je to uvek bio utisak, pa i sarm stanice.

 

Vjeran - on je toliko puta mlacen u zivotu, toliko proganjan i vredjan, da bi bilo tesko ocekivati da bude nekakav pozitivac. Da, umeo je da bude neprijatan, ne samo prema zenama, i verovatno mu uopste nije bilo mesto nigde blizu ADRB, ali moja poenta je bila da je on - kao zigosani ludak, cudak, perverznjak, stagod - nije bio najgori ludak na tom brodu, naprotiv.



Ne umem najbolje da pretocim misli i konfuziju u glavi poslednjih dana od kako je ovo sve osvanulo, no sticem utisak da je ta popularnost Savana kao lika linearno rasla, mozda je zato moguce da se npr. ta drugarica malo starija od mene i koja je bila na seminaru astronomije tri-cetiri godine pre mene uopste ne seca Savana kao nekog bitnog (+ posle srednje skole vise nije dolazila). Prijatelj koji je paralelno sa mnom isao na programiranje se kroz malgu seca njegove prilike, dok neki ljudi koji su poceli par godina posle mene su odmah imali veci kontakt sa njim.

 

Ti si, pretpostavljam, dolazio jos dugo godina kao strucni saradnik pa si imao veci uzorak da tako nesto pomislis, ali meni ovo boldovano deluje malo kao blesava teorija, da su ljudi isli u Petnicu zbog ~price o tom nekom kultnom liku Savanu? :D Ne znam kakvu je sliku i priliku Petnica slala posle mog polaznickog vremena, ja sam se preporucila nekim klincima koje sam znala (tipa deci kolega i prijatelja mojih roditelja) na osnovu moje predstave o njoj. Nego nisam razumela najbolje, tvoj je utisak bio da je on sarm stanice?

 

Za Vjerana sam morala da spomenem i drugu stranu medalje, bas kao i za Petnicu, iako ce verovatno misljenja koja ovde dominiraju formirati stavove ljudi nevezano za to sta ja ili jos neko ko ima neku lepu rec o Petnici kazu.

Link to comment

 

Ovaj Mile Perić, nastavnik koji kao radi u Petnici, odgovara Jovani da je slao imejlove zadnih 10-20 godina da prijavi odvratno ponasanje Savana,

 

Jovana mu odgovara da nikada nije cula za njega od zrtvi. 

Link to comment

I sto nije napao upravu i te kojima je slao mejlove nego se nakacio na Gligorijevcevu?

 

Ako je slao mejlove ima ih valjda sacuvane u nekom folderu, videce se kome je slao. I on i supruga mu.

Edited by Moonwalker
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...