Jump to content

Случај Петница


Recommended Posts

20 minutes ago, chandra said:

 

 

Za drugi bold - rat je mnoge ljude okinuo. Nije to nista cudno. Ja verujem da je njega vise okinula sama Petnica, tj. da je za njegov mentalni sklop stanica bila najgore moguce mesto. Bilo je tu jos ljudi, neki od njih su mi bas dragi prijatelji, kojima sam svojevremeno savetovao da idu odatle da ne bi postali novi S. Ne znam, moram da razmislim da bih to bolje objasnio. Uz svu tu intelektualnu zivost koja je postojala u stanici, uvek je bilo i neke tame i letargije. Mozda vi koji ste vise proveli tamo mozete da me ispravite ili pomognete mi da to opisem?

Ako ima neka tema gde se pise o ovome uputite me.  Ja na svom radnom mestu osecam ovo intenzivno (skola u BG).  Ne umem da objasnim,  kao da je skolu pregazilo vreme.  Isplivavaju stvari koje mi se ne svidjaju,  neka depresivna atmosfera

  • +1 2
Link to comment
23 minutes ago, gospa buba said:

nego da vidim ko ce onda slati decu tamo, da potrpe za nauku.

onih otprilike 80% koji po fezbuku komentarišu "ajte molim vas, nisu decu naučili pa im sad Petnica kriva, budala ima svuda..."

Edited by aram
Link to comment
onih otprilike 80% koji po fezbuku komentarišu "ajte molim vas, nisu decu naučili pa im sad Petnica kriva, budala ima svuda..."
shto se nas tiche, na drzavi u koju smo se prvobitno udruzili je da to sprechi kao takvo.

a shto se njih tiche, posle nema jao.

(da ne budem nejasna, chak i kada se postave preduslovi, neshto od ovoga ce se i dalje deshavati. ja zaista ne znam koliko sudski procesi i javne osude zaista i ikad leche shtetu koja je napravljena :unsure: )

sent from novi mnogo jak bubamoto.


Link to comment
1 hour ago, Frile said:


Upravo to je sada ključno, da li će sistem brutalno naguziti upravu Petnice, koja je zataškavala stvar svih ovih godina, ili će se praviti nevešt kao što su se oni pravili.

 

 

Sistemtm u Srbiji je odavno nabaždaren tako da u većini skandaloznih situacija praktično automatski ponudi umešanima neku vrstu zaštite i zataškavanja (od potpunog imuniteta, preko simboličnih kazni, pa do poštede od medija). Na taj način ih pretvara u večite dužnike koji znaju da će zauvek vraćati uslugu inače će očas posla da popune naslovne strane.

 

Izuzetak od ovog starog pravila ("svako je koristan") su oni koji kompletno prsnu sa mozgom pa uzmu pušku i ubiju desetak komšija, ili počine neki jeziv zločin koji se baš nikako ne može razvodniti a i sam sistemtm mnogo više profitira kada takvima izrekne po 40 godina.

 

Ove "mekše" stvari poput korupcije, ubistava u saobraćaju, seksualnog napastvovanja, grupnih prebijanja sa smrtnim ishodom... su po defaultu predmet trgovine, gde je sistemtm uvek zainteresovan da čuje šta umešani imaju da mu ponude.

  • +1 4
Link to comment

Pri tome ne mislim uopšte da u svim ovim pričama o seksualnom napastvovanju ima nečeg dirigovanog. Mariji Lukić niko nije ništa dirigovao, ženi je naprosto preqrčilo da joj neko zadriglo pećinsko govedo radi takve stvari. Sad imamo lančanu rekaciju jer je problem kao takav sveprisutan i rasprostranjen do neverovatnih razmera. Ako je društvo takvo da moraš svećom da tražiš ženu koja u životu nije doživela neku vrstu seksualnog uznemiravanja, onda je logično da se posle prve Marije Lukić pojavi druga, posle druge treća, i tako dalje. Previše je toga, mulj kulja sa svih strana, i svi to vide i pun im je kufer, samo što niko ne želi da bude prvi. E, sad smo dobili prvu i još njih nekoliko, i grudva će da se pretvori u lavinu, i tako treba da bude.

 

 

  • +1 9
Link to comment
2 hours ago, Pixie said:

 

Ali sta to znaci "imati sklonosti ka kriminalu"? Ne radja se sa tim. Ne mislim da to moze da se odvoji o porodicnog/drustvenog sistema i okolnosti, sto i sam navodis, istorija je to bar dovoljno puta pokazala...

Rekao bih da nije bitno za ovu temu sada. U svim društvima i sistemima postoji jedan deo ljudi koji se odaju da kažem patoloskom kriminalu prema drugima. 

Link to comment

Bila tamo u Petnici i Letnja umetnička škola 'Implicitni red', sa sve onim ludim Rakovićem, radionicom kvantne psihologije, fraktalima u art terapiji i sličnim njuejdž budževinama. Jedna od luđih i zaumnijih zvaničnih obrazovnih manifestacija koje sam video (ne uživo, gledao publikaciju). 

 

Ja znam samo te mlade saradnike, a klinci s mojih radionica koji su išli nisu bili akademski ambiciozni, više opičeni i radoznali. Nisu imali neki sjajan uspeh u školi (nisu ga ni jurili), al su se lepo smestili u životu da uče ono što vole. Na to na šta su oni išli bih poslao decu jer baš dobro poznajem ljude koji vode, često sarađujem s njima i stvarno im verujem. Apdejtovani su socijalno, ne funkcionišu sami i osetljivi su gde treba. Ali sve više mislim da deci s kojom radiš treba dobro objasniti opasnosti koje vrebaju i u formalnim i u neformalnim institucijama i van institucija, gde god da su se zaputili. Za svaki slučaj.

 

Od tih istraživačkih ustanova sam malo radio u onom centru za talente kod nas pa sam brzo pobego. Isto su davali osnovcima da piju kad ih vodimo na ekskurziju i generalno su bljak. Svi su odatle brzo pobegli, uglavnom. 

 

Pre neki dan sam čuo od šestakinje s radionice da ih nastavnica srpskog iz škole fotka i objavljuje na fejsu i u svojim udžbenicima bez ikakvog pitanja. Čuo i da je s njima isprobavala onu tehniku poredak ljubavi, porodični raspored, kako se to već zove... Na času. Priča im da oseća duhovnu bliskost sa njima i tako. Tu na NBg, žalili su se klinci i ništa, sve je to ok školi. Božesačuvajisakloni.

 

Sve mi se više čini da je onaj jutjub lik 'možda sam i ja nekog zlostavljao' najbolju stvar reko. Koga li je sve trebalo da prijavim, šta je sve trebalo da ispitam pobliže? Danima se pitam. 

  • +1 4
Link to comment
3 hours ago, chandra said:

 

ADRB je tek leglo ludaka. Jedan, cisto zlo, - valjda i jedini koji je ostao tamo, ko komad namestaja - pre desetak godina je kolala prica da je zakljucavao neke devojcice i pokusavao da ih napastvuje. I to je, naravno, zataskano.

 

S druge strane, tamo je domar bio Vjeran - Merlinka. U svom svom priznatom ludilu, divno normalan i pametan covek. Pocetkom 90-tih prestao sam da i da svracam gore jer je mesto postalo toksicno u svakom smislu i jedini kontakt s tom ekipom mi je bilo da ponekad popijem kafu s Vjeranom ispred, tj, iza planetarijuma gde je ovaj ziveo.

 

 

Za drugi bold - rat je mnoge ljude okinuo. Nije to nista cudno. Ja verujem da je njega vise okinula sama Petnica, tj. da je za njegov mentalni sklop stanica bila najgore moguce mesto. Bilo je tu jos ljudi, neki od njih su mi bas dragi prijatelji, kojima sam svojevremeno savetovao da idu odatle da ne bi postali novi S. Ne znam, moram da razmislim da bih to bolje objasnio. Uz svu tu intelektualnu zivost koja je postojala u stanici, uvek je bilo i neke tame i letargije. Mozda vi koji ste vise proveli tamo mozete da me ispravite ili pomognete mi da to opisem?

Ja ne znam za ADRB ali mi ova prica zvuci poznato, jer je neko valjda radio intervju na B92 iza te opservatorije koju pominkes gde je Vjeran pravio neke svoje skulpture... boze prosto ne mogu da se setim kako se zove......

 

 

Link to comment
3 hours ago, gospa buba said:

:ohmy:

to je neki sistemski problem s kosmosom, zivota mi mog :isuse: :unsure:

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Najgore mi je od svega sto su pominjali i u slucaju Mike njegova supruga je valjda pominjala nesto sa seks skandalima u tim nekim astronomskim centrima po Americi, da bi oni doveli nove naucnice... 

 

U onoj emisiji dok andjeli spavaju je to pominjala

Link to comment
Najgore mi je od svega sto su pominjali i u slucaju Mike njegova supruga je valjda pominjala nesto sa seks skandalima u tim nekim astronomskim centrima po Americi, da bi oni doveli nove naucnice... 
 
U onoj emisiji dok andjeli spavaju je to pominjala
njegova supruga je u govnima dok je ziva. ne znam da li je to pravedno ili nepravedno, ali tako je. moze da pricha shta god hoce, hiljade strashnih primera.

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment
3 hours ago, Sandradjer said:

Ako ima neka tema gde se pise o ovome uputite me.  Ja na svom radnom mestu osecam ovo intenzivno (skola u BG).  Ne umem da objasnim,  kao da je skolu pregazilo vreme.  Isplivavaju stvari koje mi se ne svidjaju,  neka depresivna atmosfera

Pa to je najcesci, kako da to pravilno kazem, neka me @bettyispravi ako gresim, 

Profesionalna toksicnog akademskog sistema, sa minulim godinama rada uhvati neki pesimizam osoblje i gde sto vise stare to vise crne i mrace

  • +1 1
Link to comment
9 minutes ago, Rowanoke said:

Profesionalna toksicnog akademskog sistema, sa minulim godinama rada uhvati neki pesimizam osoblje i gde sto vise stare to vise crne i mrace

Ne znam, ne znam... Meni to lici na klasicnu staros' - nevezano za karijeru i posao. Mozda greshim. 

Link to comment
13 minutes ago, gospa buba said:

njegova supruga je u govnima dok je ziva. ne znam da li je to pravedno ili nepravedno, ali tako je. moze da pricha shta god hoce, hiljade strashnih primera.

sent from novi mnogo jak bubamoto.
 

Ja sam samo cula za jedan slucaj,

 

On se "samo" kao nabacivao, i posle se studentkinja zalila. 

 

Onda je ovaj jer je tenure track dobio odstwru i premestio se iz US u Turku u Finskoj.

 

E sad ko su ostala 4 slucajeva?

Link to comment
3 minutes ago, iDemo said:

Ne znam, ne znam... Meni to lici na klasicnu staros' - nevezano za karijeru i posao. Mozda greshim. 

Mislim da u mnogim zanimanjima imas neki vid napredovanja, ides sa jedne stepenice na drugu? U prosveti mahom nemas. Ili ako imas jako je stresno i nezahvalno

Link to comment
4 minutes ago, Rowanoke said:

Mislim da u mnogim zanimanjima imas neki vid napredovanja, ides sa jedne stepenice na drugu? U prosveti mahom nemas. Ili ako imas jako je stresno i nezahvalno

Ima i to smisla. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...