Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

O ovom bi ćutali bi i dalje, da se poslovično oko Petnice a i sličnih institucija ne motaju stranci. Neko je iz inostranstva došao u lov na mozgove ocekujuci izuzetnost i ozbiljnost, a zatekao pored svega ostalog i glupiranje u brlogu pijanog propalice. Znali su ovo godinama, a sada je, verujem, reč o međunarodnoj sirokoj akciji,  koja je dobro finansirana, koordinisana, jer bez toga niko ne bi grizao samoinicijativno.  Mi ionako muku mučimo da pokažemo da nismo samo zemlja onih koji znaju da jure loptu po terenu. 

Edited by halloween
Link to comment
3 minutes ago, Rowanoke said:

Ali ja mislim da nema sanse da ga kazne jer su unistili dokaze. 

Oko ovoga moze jos da se diskutuje - u vishe pravaca.

Link to comment
Just now, Rowanoke said:

Svaka ti je na mestu.

 

 

Ali ja mislim da nema sanse da ga kazne jer su unistili dokaze. 

 

Nemam pravnickog znanja, ali mislim da su oni pripremili dobro da zataskaju i odugovlace.

 

 

Na kraju zrtve ce izvuci debeli kraj.

 

Ma nije ni bitno vise da li ce ga kazniti zatvorom. Njemu je najveca kazna to sto je za sva vremena kuzan, zigosan i obelezen. Nije on neki Aleksic koji ce, ako ne ode u zatvor, nastaviti negde da sprema decu za prijemne, pre ce da zavrsi ko klosar i crkne negde.

 

Mene ovaj drugi vise brine. On ne samo sto nece biti formalno kaznjen, nego ako ga i smene, eto njega opet uz ovu ili neku drugu vlast.

Link to comment
3 minutes ago, chandra said:

 

Naravno da je morao da zna.

 

Neverovatno je da oni u martu kad je krenula prica o Aleksicu nisu izasli sami i izneli pricu u javnost. Cemu su se nadali? Pa i sada kada su vec provaljeni, i dalje se nadaju da ce ostali petnicki predatori ostati skriveni. Pa jebem im mater nemoralnu i nenormalnu. 

Kad su videli da se raznim Mikama Aleksicima nista posebno ne desava a o Palmi i njegovim monstruoznostima jos manje se govori,sto da ne vicu ‘Drz te lopova’?Kao sto si i sam napisao,taj Savan je ispusena lula ,cudak i pustis ga niz vodu,cao zdravo.

Link to comment
5 minutes ago, halloween said:

O ovom bi ćutali bi i dalje, da se poslovično oko Petnice a i sličnih institucija ne motaju stranci. Neko je iz inostranstva došao u lov na mozgove ocekujuci izuzetnost i ozbiljnost, a zatekao pored svega ostalog i glupiranje u brlogu pijanog propalice. Znali su ovo godinama, a sada je, verujem, reč o međunarodnoj sirokoj akciji,  koja je dobro finansirana, koordinisana, jer bez toga niko ne bi grizao samoinicijativno.  Mi ionako muku mučimo da pokažemo da nismo samo zemlja onih koji znaju da jure loptu po terenu. 


+1000

 

Edited by Moonwalker
Link to comment
9 minutes ago, Frile said:

Bitno je razumevanje ovoga (koga zanima) - šta se desilo, kako je igračka postala plačka i kom trenutku se to desilo, kako se šega i razumevanje pretvorila u sleganje ramenima, pa zatvaranje očiju, na kraju u zataškavanje. 

Desilo se to da je u okruzenju posvecenom nauci, sa sve maksimalnim uvazavanjem za klinacke teznje za otkrivanjem i ulaskom u nesto novo, zabranjeno, neko dopustio i godinama trpeo, dozvoljavao, da se oko nekog, bilo kog pojedinca stvori atmosfera/imidz nedopustiva po svim standardima: od pedagoskih do etickih i kakvih god hoces.

Ne postoji niko stariji od 20+ godina, rukovodece kadrove :isuse: da ne pominjem ko tu atmosferu, taj imidz, ne ume da prepozna: kako stvari stoje, ona je ne samo prepoznata nego i na neki nacin negovana kao dokaz naucnicke razbarusenosti :isuse:, simpaticna pojava koja pokazuje i dokazuje da nismo ustogljeni streberi, nego umemo i da ze zezamo...

Provetrio sobu, :isuse: kao dogadjaj vredan upisa u analetm..

 

Jebala me petnica, uostalom...:nobles:

  • +1 7
Link to comment
18 minutes ago, Shitgenstein said:

@halloween @Moonwalker na osnovu čega to smatrate?

 


Ja licno na osnovu nekadasnjeg iskustva odatle i opservacije dvolicnog ponasanja u situacijama, jednim za kod kuce, a drugim pred kim mora da se zna red i ko eventualno nosi «kes» sa sobom. Kad se zatvore vrata druga prica i preuzme lova krece smejanje iza ledja. Doduse rec je o korporativnom/institutskom, ne ovakvom okruzenju.
 

Slicnih provokacija, neshvacenih genija  i vezbanja «misica» je bilo i na obaveznim laboratorijskim vezbama na studija. Ali tad si «mator» pa se to resavali drugim metodama, i pustis budalu.
 

Uostalom i u slucaju Palme, SDI je pomenula coveka kome je ponuda koja se ne odbija bila gadna. Nisu svi u tim institucijama licemerne i oportune birokrate. Ima ljudi i sa nekim vaspitanjem, ljudskoscu i etikom.  

Edited by Moonwalker
Link to comment
6 minutes ago, Moonwalker said:


Ja licno na osnovu nekadasnjeg iskustva odatle i opservacije dvolicnog ponasanja u situacijama, jednim za kod kuce, a drugim pred kim mora da se zna red i ko eventualno nosi «kes» sa sobom. Kad se zatvore vrata druga prica i preuzme lova krece smejanje iza ledja. Doduse rec je o korporativnom/institutskom, ne ovakvom okruzenju.
 

Slicnih provokacija, neshvacenih genija  i vezbanja «misica» je bilo i na obaveznim laboratorijskim vezbama na studija. Ali tad si «mator» pa se to resavali drugim metodama, i pustis budalu.  
 

Uostalom i u slucaju Palme, SDI je pomenula coveka kome je ponuda koja se ne odbija bila gadna. Nisu svi u tim institucijama licemerne i oportune birokrate. Ima ljudi i sa nekim vaspitanjem, ljudskoscu i etikom.  

Nikada u svom životu nisam upoznala NESHVAĆENOG GENIJA.

 

To nije bio ni Nikola Tesla.

 

Jednostavno ne postoji takav lik u nauci.

 

Naučna delatnost je zanimanje kao i svako drugo zanimanje, korak po korak gradiš nešto i ideš ka nečemu. 

 

Postoje neke kolege koji nemaju ni trunke funkcionalne i socijalne inteligencije, knjiški moljci, ali takvi brate ne mogu da upecaju grantove niti da se izbore u ovoj eri konstantnog publikovanja i networka. 

 

Možda je Ajnštajn bio neshvačeni genij, mada njegova era je pre jednog veka. 

 

 

To da je normalno biti prljav, zapusten, krivozub krezub i sa naočalima dijaptrija 12 je neka nerealna slika naučnika.

 

  • +1 3
Link to comment
22 minutes ago, burekdzija said:


Dobro primeceno.

 

Postoji tu jos jedna komponenta, tog morala ili „cojstva“ u odnosu nastavnika i ucenika ili bilo kom slicnom odnosu. Verovatno je svako (vecina) od nas bio u slicnoj situaciju, ali je imao dovoljno moralnog integriteta da prepozna problem. Ja sam najblize „grehu“ bio kada sam kao mladi asistent bio mentor studentkinji koja je radila master, dakle klasicna prica, i bas je bilo kako ti pises, neznatna razlika u godinama. Meni se ona jako dopadala, a mislim da je bilo obostrano. Medjutim ja sam posle prve naznake flerta rekao sam sebi „pobogu sta to radis“ i krajnje profesionalno zavrsio posao. Kasnije u karijeri mi je ta mala „kriza“ koristila kao vodilja i nikada ali bas nikada nisam doveo sebe ni blizu slicne situacije. Ta cast meni zivi dovijeka ;). Ima ljudi pretpostavljam koji ovde padnu. A onda ima i bolesnika.

 

I jos jedna stvar: kad sam osobu o kojoj sam pisao pitao „zasto nisi nikom rekla“ zapitao sam i sebe isto. Ok, bio sam klinac a autoriteti su tu pojavu bagatelizovali. Ali nekoliko godina kasnije na kraju fakulteta, kao vec relativno zreo covek, sam bio svedok ozenjenog profesora koji je menjao studentkinje kao cipele. I sta sam uradio? Smejao sam se studentkinjama, budale, glupace. Mnogo, mnogo kasnije sam razumeo da su one bile zrtve, a taj smeh je ostao moja bruka dovijeka.


 

Svaka ti cast za ovaj post. Bagatelizovali su je jer su znali da je celo drustvo bagatelizuje. I da cak i da su prijavljeni ne bi im falilo gotovo dlaka s glave. 

Link to comment
3 minutes ago, Rowanoke said:

Nikada u svom životu nisam upoznala NESHVAĆENOG GENIJA.


Zaboravila sam da stavim navodnike. 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...