Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

2 hours ago, Hamlet Strašni said:

Rekao bih da nije bitno za ovu temu sada. U svim društvima i sistemima postoji jedan deo ljudi koji se odaju da kažem patoloskom kriminalu prema drugima. 

Možda ne u onoj milisekundi u kojoj je fokus na stavljanja neke primerene tačke na ovaj konkretan slučaj, tj. redukovanje nastale štete. Ali inače mislim da je razumevanje toga bitno za bilo kakve suštinske promene. To ili 24 h-nadzor kao alternativa.

Link to comment
7 minutes ago, Pixie said:

Možda ne u onoj milisekundi u kojoj je fokus na stavljanja neke primerene tačke na ovaj konkretan slučaj, tj. redukovanje nastale štete. Ali inače mislim da je razumevanje toga bitno za bilo kakve suštinske promene. To ili 24 h-nadzor kao alternativa.

Razumevanje je uvek važno. Ali ser meni čini da taj nivo kriminaliteta neće moći biti predupeđen dok se ne stvori neka naučno fantastična tehnologija kao u priči/ filmu Filipa K. Dika.

Link to comment
1 hour ago, Rowanoke said:

Ja ne znam za ADRB ali mi ova prica zvuci poznato, jer je neko valjda radio intervju na B92 iza te opservatorije koju pominkes gde je Vjeran pravio neke svoje skulpture... boze prosto ne mogu da se setim kako se zove......

 

 

 

Jeste Vjeran radio te svoje skulpture, neke stecke od kamena. Umetnicki prilicno bezvredno. Meni je taj kontrast izmedju Vjerana i ovog drugog bio strasno jak, ono, za literaturu. Ovaj drugi, M., valjda je otisao odande. A i njih ce da isele, cudo da vec nisu. kakvo je to dobro mesto za kafic. A planetarijum tek!

Link to comment
1 hour ago, Rowanoke said:

jer je neko valjda radio intervju na B92 iza te opservatorije koju pominkes gde je Vjeran pravio neke svoje skulpture

klik

  • Hvala 3
Link to comment
6 hours ago, chandra said:

S druge strane, tamo je domar bio Vjeran - Merlinka. U svom svom priznatom ludilu, divno normalan i pametan covek. Pocetkom 90-tih prestao sam da i da svracam gore jer je mesto postalo toksicno u svakom smislu i jedini kontakt s tom ekipom mi je bilo da ponekad popijem kafu s Vjeranom ispred, tj, iza planetarijuma gde je ovaj ziveo.

+1 i meni je on ostao u pozitivnom sećanju.

 

6 hours ago, chandra said:

 

Da znas... Jedna od tema koja privlaci ludake.

 

 

Da, i dodala bih da i fizika privlači ludake dosta. Na stranu sav e-mail spam koji nam redovno šalju (elektromagnetna teorija kosmosa, Higgs bozon ne postoji itd.), nego i prijave za konferencije itd. Nekada davno je jedan od takvih ubio, valjda sekretaricu, na godišnjoj konferenciji Američkog fizičkog društva (APS), pošto su mu odbili rad, pa od tada ne odobijaju prijave za prezentacije od takvih koje privlači fizika, a nemaju osnovno razumevanje nauke. Jednom sam bila te sreće da vodim sekciju na jednoj od tih APS konfernecija gde je poslednja prezentacija bila od jednog takvog alternativnog koji voli fiziku. Predstavio nam je svoju jednačinu za izračunavanje mase univerzuma. To je bilo onako baš neprijatno i tužno gledati, publika je bila u neverici, niko, naravno, nije postavio ni jedno pitanje, jer su srećom u publici bili samo naučnici i studenti. Kada je završio, zahvalila sam mu se, i tako... Fizičari tamo su naučili da žive sa tim, ali je baš onako tužno.

 

  • +1 4
Link to comment

 

i opet je precutala prokica, iako mehanizam koji je lepo opisala: "dva moralno zapuštena, a svesna i sposobna starca koja su koristila svoju moć, poziciju, svoju nabedjenu erudiciju da se približe žrtvama, te da se seksualno i psihološki iživljavaju nad njima";  u potpunosti vazi i za njega, i to dobro zna.

bedni licemer.

 

ed. odnosi se na tekst srbljanovicke koji je linkovala rowanoke

 

Edited by beyoncé
  • +1 5
Link to comment

Meni je najludje kad u onom prethodnom tekstu poredi napad na devojčicu od strane nekih majstora i dodirivanje dečaka od strane taksiste. Pa još kaže da je taksista razmenio brojeve telefona sa dečakom, a onda zaključi da je taj tip uhapšen odmah (dok ovi bauštelci nisu) jer je u pitanju bio dečak. Da je bila devojčica niko joj ne bi verovao, iako je tri rečenice pre toga napisala jasno da je majka dečaka odmah otišla u poluciju i podnela prijavu. Koji nivo…

  • +1 2
Link to comment

ma ona vec ima toliko gafova, da joj je ostalo bar malo mozga i savesti u glavi, pokrila bi se ushima i smrdela zauvek u svom bnv ili senjaku, gde vec smrdi sada.

  • +1 4
Link to comment
20 minutes ago, mei said:

+1 i meni je on ostao u pozitivnom sećanju.

 

 

Da, i dodala bih da i fizika privlači ludake dosta. Na stranu sav e-mail spam koji nam redovno šalju (elektromagnetna teorija kosmosa, Higgs bozon ne postoji itd.), nego i prijave za konferencije itd. Nekada davno je jedan od takvih ubio, valjda sekretaricu, na godišnjoj konferenciji Američkog fizičkog društva (APS), pošto su mu odbili rad, pa od tada ne odobijaju prijave za prezentacije od takvih koje privlači fizika, a nemaju osnovno razumevanje nauke. Jednom sam bila te sreće da vodim sekciju na jednoj od tih APS konfernecija gde je poslednja prezentacija bila od jednog takvog alternativnog koji voli fiziku. Predstavio nam je svoju jednačinu za izračunavanje mase univerzuma. To je bilo onako baš neprijatno i tužno gledati, publika je bila u neverici, niko, naravno, nije postavio ni jedno pitanje, jer su srećom u publici bili samo naučnici i studenti. Kada je završio, zahvalila sam mu se, i tako... Fizičari tamo su naučili da žive sa tim, ali je baš onako tužno.

 

 

kad bi samo znala koliko si pogodila sustinu.

po mojoj proceni negde 30% nastavnog kadra Fizickog fakulteta u moje vreme su bili nepatvoreni ludaci.

neki od njih sto nisu poskakali sa mostova, zgrada ili na drugi nacin pokusali da skoncaju umrli su u medjuvremenu ili su isutirani posle nekih 20 godina 'asistencije' bez objavljenog rada.

 

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, 3opge said:

 

kad bi samo znala koliko si pogodila sustinu.

po mojoj proceni negde 30% nastavnog kadra Fizickog fakulteta u moje vreme su bili nepatvoreni ludaci.

neki od njih sto nisu poskakali sa mostova, zgrada ili na drugi nacin pokusali da skoncaju umrli su u medjuvremenu ili su isutirani posle nekih 20 godina 'asistencije' bez objavljenog rada.

 

Mi imamo problem da bilo kako privucemo studente na taj program.

 

Ma jok svake godine sve gore i gore. 

 

Niko ne zeli to da studira vise.

Link to comment
2 minutes ago, napadaj said:

 

Zbog čega? Kakva je potražnja za fizičarima van Srbije?

Ekstra. Najperspektivnije zanimanje.

 

Astronomija NE. 

Biofizika, mikroskopija, nuklearna DA

Materijali, elektro, magneti DA

Fizika zivotne sredine NE 

Nano Piko spektroskopija DA

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...