Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

3 minutes ago, Taihoskopija said:

šta ćemo mi kao zajednica

Koja bre - izvini sto se smejem - zajednica? :D 

Ako mislis na forum, evo pisemo, ubismo se od pisanja...:cry:

Link to comment
5 minutes ago, namenski said:

U Srbiji vec i cuveni vrapci na grani znaju sta se i kako radi da bi se sa vucicem i okruzenjem boldovalo za bilo kakav interes...

To ne znati je ili bas padanje s Marsa ili nesto jos gore.

Mislim, jos bi mogao i da imam razumevanja za mlado, naivno, misli da sve sto leti to se jede...

Ali - vucic... :isuse: 

 

Ma mislim da je i to demonizovanje Vucica vec smesno pomalo, zapravo tuzno jer je odraz nase nemoci a ne njegove superiornosti kao nekog mracnog genija vladavine ili sta vec.

Uspeo je da kupi skoro pa koga god je hteo, ne zato sto je on ne znam kako bistar nego bas zato sto su mnogi pomislili da su mnogo pametni i vesti a zapravo su em “pali s Marsa” em ne bas solidnog karaktera. 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Leia said:

demonizovanje Vucica

Ja ga ne denonizujem, nit' mi na pamet pada.

Dovoljno mi je sto mi je samo gadno... :puke:

 

A ti kako god 'oces...:sleep:

Link to comment
7 minutes ago, namenski said:

Pomenuti u prici o elitnimtm institucijama poput Petnice ili FDU, zvuce kao pravi ljudi na pravom mestu: lonac/poklopac, dupe/nosa, riba/voda...

Ja sa njima nemam nikakvih problema - jednostavno znas o kakvim se likovima radi, zajebati se ne mozes sve i da hoces.

Ali sa lepim, mladim i pametnim - imam itekako.

 

 

i meni, ali samo zato što sam bila u situaciji da odjebem ucenu jer niko u tom trenutku nije zavisio od mene

  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, svashtabezneshto said:

 

 

a ja pokušavam, ali ne uspeva mi, da seksualno nasilje posmatram izvan prizme vučićevog režima, ono je postojalo pre njega,

postoji sad i postojaće posle njega. postoji u svim sferama društva, od najruralnijeg do najurbanijeg. neki muškarci koriste svoju

moć koju im je dala pozicija da zlostavljaju neke žene. nasilnik iz petnice zlostavljanje počinje edukacijom o tarkovskom i džez muzici,

prokić obećanom svetlom budućnošću na srpskoj kulturnoj sceni (a ako mu to ne prođe, pretnjom da će mogućnost rada biti ukinuta),

aleksićev nešto slično, palma i jutka gole ucene, oni bez ikakve društvene moći koriste golo nasilje.

 

 

sve se slazem. samo jedan detalj - nasilje ovog imbecila iz petnice pocinjalo je takodje obecanjem. da ce rad polaznica biti formatiran i objavljen u nekom petnickom almanahu.

i sad razmisljam iz ugla organizacije rada - das jednom od svojih kljucnih kadrova (makar ne u smislu mentora ali svejedno) da formatira jebene radove srednjoskolcima, po pet-sest sati, pa neka je i uobicajen rad nocu, kao sto smo saznali? to ne da je crvena lampica, to je fenjer.

u pitanju su maltene djeca, njihovi radovi sasvim sigurno ne zahtijevaju redakciju tri emeritusa i formatiranje od strane koga, specijaliste za formatiranje, pa roflmao.

hocu da kazem, mada ne volim prejak uticaj drzave svuda jer moze sisteme da ucini tromima, nekakva kontrola procesa rada sa djecom, neka budu i starija ali su maloljetna, itekako je nuzan.

Edited by morgana
  • +1 7
Link to comment
10 minutes ago, namenski said:

Ja ga ne denonizujem, nit' mi na pamet pada.

Dovoljno mi je sto mi je samo gadno... :puke:

 

A ti kako god 'oces...:sleep:

Evo meni je divan :heart:

Mislimmm… valjda shvatas da je takav stav poprilican luksuz nekog ko i ne zivi u Srbiji niti tamo ceka tramvaj.

Neko ko je prinudjen da pliva u tom sistemu jer tamo zivi i radi, verovatno mora da saradjuje sa onim ko je trenutno na vlasti, pa makar to bio i Vucic. E sad kako to da izvede a da u procesu ne izgubi elementarni licni i profesionalni integritet, nek svako smislja kako najbolje ume. 

Edited by Leia
Link to comment
Just now, Leia said:

Evo meni je divan :heart:

Mislimmm… valjda shvatas da je takav stav poprilican luksuz nekog ko i ne zivi u Srbiji niti tamo ceka tramvaj.

Neko ko je prinudjen da pliva u tom sistemu jer tamo zivi i radi, verovatno mora da saradjuje sa onim ko je trenutno na vlasti, pa makar to bio i Vucic. E sad kako to da izvede a da u procesu ne izgubi elementarni licni i profesionalni integritet, nek svako smislja kako najbolje ume. 

E, nemoj da spinujes: koliko onomad izgibe pola foruma na prici o tome koga vucic placa... :isuse: 

Ovde pricamo o ljudima koji su - ej bre - pristali da budu ministri, dakle ljudi koji po difoltu imaju nesto iza sebe, u najmanju ruku obezbedjenu egzistenciju.

Intehritet i pamet, onu obicnu i politicku da ne pominjem, moral smo batalili, ratosiljali se, on je za u crkvu....

Ne pricamo o, na primer, lekarima i medicinskim sestrama: oni i jos stotine hiljada njima slicnih - rade svoj posao.

Velika, ogromna vecina - najbolje sto moze.

Radice ga i posle vucica, kao sto su ga radili i pre njega.

I - hvala im na tome, do neba.

 

O&O

 

  • +1 1
Link to comment
25 minutes ago, morgana said:

 

 

sve se slazem. samo jedan detalj - nasilje ovog imbecila iz petnice pocinjalo je takodje obecanjem. da ce rad polaznica biti formatiran i objavljen u nekom petnickom almanahu.

i sad razmisljam iz ugla organizacije rada - das jednom od svojih kljucnih kadrova (makar ne u smislu mentora ali svejedno) da formatira jebene radove srednjoskolcima, po pet-sest sati, pa neka je i uobicajen rad nocu, kao sto smo saznali? to ne da je crvena lampica, to je fenjer.

u pitanju su maltene djeca, njihovi radovi sasvim sigurno ne zahtijevaju redakciju tri emeritusa i formatiranje od strane koga, specijaliste za formatiranje, pa roflmao.

hocu da kazem, mada ne volim prejak uticaj drzave svuda jer moze sisteme da ucini tromima, nekakva kontrola procesa rada sa djecom, neka budu i starija ali su maloljetna, itekako je nuzan.


+1

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, namenski said:

E, nemoj da spinujes: koliko onomad izgibe pola foruma na prici o tome koga vucic placa... :isuse: 

Ovde pricamo o ljudima koji su - ej bre - pristali da budu ministri, dakle ljudi koji po difoltu imaju nesto iza sebe, u najmanju ruku obezbedjenu egzistenciju.

Intehritet i pamet, onu obicnu i politicku da ne pominjem, moral smo batalili, ratosiljali se, on je za u crkvu....

Ne pricamo o, na primer, lekarima i medicinskim sestrama: oni i jos stotine hiljada njima slicnih - rade svoj posao.

Velika, ogromna vecina - najbolje sto moze.

Radice ga i posle vucica, kao sto su ga radili i pre njega.

I - hvala im na tome, do neba.

 

O&O

 


Ne znam ja ko je za sta izginuo, ja stojim iskljucivo iza svojih reci.

Tvojom logikom i Djindjic je bio dunster koji je za najblize saradnike birao likove formata jednog Vesica, a jasno je da su stvari malo slozenije od toga.

Bilo bi sjajno da vec jednom izadjemo iz tog “dobro-zlo” “moral-nemoral” narativa kad je politika u pitanju, onda bismo i malo manje bili kao “pali s Marsa” sto kazes.

Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

ne, ali verbicevo/petnicharsko ministrovanje je bilo obelezeno temeljnim zagledavanjem cele ekipe u sopstveni pupak, tako je izgledalo s nashe strane, da ne kazem iz baze. drugo, i vaznije, njih je neko ozbiljno nalozio (bukvalno nalozio, nema drugog objashnjenja) da ulete u blato sa svinjom, ne obaveshtavajuci ih o prirodi svinje kao takve. ta naivnost (ili mozda samouverenost, solidno neutemeljena, ispod koje su im izvukli tepih za manje od godinu dana) ih je koshtala i lichno, a nas za neshto stepenika vratila unazad i polako nas spremila za burazerovanje koje nam sleduje. 
 

 

Ma koliko mi Verbić bio antipatičan mislim da je ovo prilično realan opis.

 

+ Majić je principijelno napustio Ministarstvo nakon uvođenja veronauke u škole.

 

Inače, relacije ISP sa srpskim vlastima možda je najbolje sagledavati kroz "politički koncept i principijelnost" tatka (sada već i dede, pradede) cele te petnica/rotari/lutra/nova demokratija... ekipe - Dušana Mihajlovića. 

 

Ali meni je za Majića simptomatična bila jedna (ostala je samo lokalna) situacija koja se odigrala pre nekih 15ak godina. Tada je Vidoje Vujić odlučio da u Petnici napravi svoju fabriku vode, em bez svih potrebnih dozvola, em uz dosta protivljenja koja su se pozivala na ekološke razloge. Uz fabriku je ubrzo nikla i kafana, na samom (jednom od) ulazu u pećinu. Na veliko čuđenje javnosti, Majić nije imao ništa protiv iako je snimljen neko vreme pre toga kako govori o osetljivosti lokalne (valjda veoma važne) kolonije slepih miševa. Prevagnulo je to što je Vujić je pored svoje fabrike obećao i izgradnju novog puta do ISP. Znači, interesi same Stanice, za Majića su tada bili i ispred njegovih (javnih) razmišljanja, i ispred nauke kojom se bavi, a evo danas vidimo i ispred sudbina ovih devojaka.

 

Što se same koncepcije Petnice tiče, dosta stvari (i za i protiv) je navedeno ali je činjenica da evo već 40 godina ne postoji ni jedno slično mesto gde mogu da dođu školska deca i uz, kvalifikujte ih kako želite, neke predavače, i savremenu opremu, steknu bar uvid u svet načno-istraživačkog rada.

 

Tačno je i to da se sa godinama situacija promenila, da je sve više i pomodarstva i pritisaka nezdravo ambicioznih roditelja. Iz prve ruke mi je npr. poznata situacija u pošti u koju stižu pošiljke za ISP. Količine prijava koje stižu su zaista ogromne, a onda pred istek roka počinju telefonski pozivi (u poštu) da se proveri/ispita da li je stiglo. Znam i za slučaj da su roditelji zadnjeg dana za prijavu dolazili i lično (iz Beograda) da ostave pošiljku sa prijavom u pošti.

  • Hvala 1
Link to comment

 

 

Ovaj Cukanovic ne daje mira coveku da bilo sta kaze. Kako ga AV trpi u krevetu?

 

Clan upravnog odbora kao nista nije znao, nije cuo, ne zna o cemu se radi, ovo je svinjarija vecina nas nije znalo

Link to comment
2 hours ago, Leia said:


Ja sam apsolutno uverena da je obracun sistematski, samo sto mi nemamo uvid u detalje pa bauljamo u mraku i spekulisemo bazirano na nicemu opipljivom.
Uostalom ni linije demarkacije vise nisu tako ostre kao u “nase” vreme kad si bio ili slobista ili opozicionar, sad su cini mi se ljudi mnogo “fleksibilniji” i vode se daleko vise svojim licnim interesima pre nego sto tek tako slede neku struju ideoloski, politicki, kulturoloski itd.

Pa tako imamo recimo Srbljanovicku koja je od heroine opozicije postala fakticki Vuciceva vedeta, zbog radi clanstva u nekom “institutu” za istrazivanje ruda i gubljenje vremena pri vlasti. I jos ko zna koliko takvih, pragmaticnih i snalazljivih koji i uz ovakvu vlast sebi osiguraju neku nishu tacno znajuci kome smeju a kome ne smeju da se zamere. I takvi opstaju i prospreriraju iako bi se i njima moglo naci ohoho inkriminisuceg materijala, dok se nekim drugima pretura po prljavom vesu i pravi cirkus za debilni narod gladan reality show sadrzaja.

 

iako je trolovanje, ali samo mala primedba da biljana to ne radi zbog vucica ili zbog clanstva u tamo nekom telu pri kabinetu premijerke, ili sto stvarno misli da je premijerka prepametna i prebosobna. ulozi su ipak mnogo veci jer nije ona od juce, kada se prodaje, ona zna koliko vredi. evo, bas je ovih dana pisala da se selE na senjak. radi za muza i sebe i to radi za vise nego solidnu lovu.

  • +1 5
Link to comment
12 minutes ago, nezvanova said:

radi za muza i sebe i to radi za vise nego solidnu lovu.


Ne znam da radi bilo sta osim tog kreativnog industrijalizovanja iliti pajta se sa Brnabom i osigurava poziciju muzu Struji u SNS Srbiji, kad je vec projekat EU muz neslavno propao. Ko zna sta sve ja propustam :D

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
Quote

Kako N1 nezvanično saznaje, rad istraživačke stanice Petnica blokiran je do daljeg. Prema našim saznanjima, seminari koji je trebalo da počnu u četvrtak i petak odloženi su i za sada nema indicija da bi mogli da budu održani po planu. U Petnici se trenutno nalazi samo tehničko osoblje i nema učenika koji bi eventualno pohađali nastavu.

 

Nakon pisanja nedeljnika Vreme i saznanja da su mnoge devojčice tokom godina trpele seksualno nasilje, navodno je došlo do sukoba između rukovodstva Petnice i mlađih predavača koji ne žele da nastave sa radom dok se ne utvrdi odgovornost Uprave.

 

Preciznije, kako kaže izvor N1 iz Petnice, oni traže ostavke rukovodstva, jer smatraju da nisu na vreme reagovali i zaštitili polaznice od seksualnog nasilja, ali kažu i da su svesno učestvovali u zataškavanju krivičnog dela.

 

Sve ovo dovodi u pitanje dalje funkcionisanje Petnice kao istraživackog centra za mlade talente, po čemu je decenijama poznat.

 

Iako još uvek nije zakazana, prema informacijama N1, početkom naredne nedelje trebalo bi da bude održana sednica Saveta IS Petnica posle koje bi trebalo da bude jasnije koji će dalji koraci biti preuzeti.

 

Osnovno javno tužilaštvo u Valjevu pokrenulo je predistragu nakon pisanja medija o ovoj aferi , a u Tužilaštvu kažu da niko do sada nije podneo prijavu zbog seksualnog uznemiravanja u stanici “Petnica”.

 

Inače, Zaštitnik građana je pokrenuo postupke kontrole zakonitosti i pravilnosti rada Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Petnice.

 

  • Tužno 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...