Jump to content
IGNORED

Случај Петница


Recommended Posts

16 minutes ago, halloween said:

Ima mnogo stvari na nebu i na zemlji o kojima Vaša mudrost i ne sanja.

Em je pravilno:

Quote

There are more things in heaven and earth, Horatio, than are dreamt of in your philosophy...

 

Em je red da kada vec citiras Sekspira navedes izvortm.

Bila si u petnici, uostalom...:mad:

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Rowanoke said:

Nikada u svom životu nisam upoznala NESHVAĆENOG GENIJA.

 

To nije bio ni Nikola Tesla.

 

Jednostavno ne postoji takav lik u nauci.

 

Naučna delatnost je zanimanje kao i svako drugo zanimanje, korak po korak gradiš nešto i ideš ka nečemu. 

 

Postoje neke kolege koji nemaju ni trunke funkcionalne i socijalne inteligencije, knjiški moljci, ali takvi brate ne mogu da upecaju grantove niti da se izbore u ovoj eri konstantnog publikovanja i networka. 

 

Možda je Ajnštajn bio neshvačeni genij, mada njegova era je pre jednog veka. 

 

 

To da je normalno biti prljav, zapusten, krivozub krezub i sa naočalima dijaptrija 12 je neka nerealna slika naučnika.

 

Rowanoke, brate mili, prikoci malo, daj ga po bremzi ako boga znas :) 

Opisao si idealnog menadzeratm, ne valja ti pos'o, a ako ti je ovo kriterijum:

Quote

Postoje neke kolege koji nemaju ni trunke funkcionalne i socijalne inteligencije, knjiški moljci, ali takvi brate ne mogu da upecaju grantove niti da se izbore u ovoj eri konstantnog publikovanja i networka. 

Idem u roku od odma' da se upisem u ravnozemljase...:sleep:

  • +1 1
Link to comment

@Rowanoke

A sto se ticeeminentnih ludakatm :

1 hour ago, Rowanoke said:

To da je normalno biti prljav, zapusten, krivozub krezub i sa naočalima dijaptrija 12 je neka nerealna slika naučnika.

Mozemo, hvala bogu, do sutra:

Jack-Parsons.jpg

 

Jose-Delgado.png

 

Ovo, onako, na prvu loptu... ;)

Link to comment

Iako je jedino uprava IS Petnice imala potpuna saznanja o svim ovim prethodnim detaljima, kada početkom 2021. u javnosti počinju diskusije o slučajevima seksualnog zlostavljanja, inicijative da se Petnica pripremi i odreaguje ne dolaze od uprave, već od stručnih saradnika. Tim saradnika pokreće procedure formiranja pravilnika o zabrani zlostavljanja i uznemiravanja. Sve zainteresovane strane su se mogle uključiti u rad i diskusiju na pravilniku i prva verzija koja je zadovoljavala minimalne uslove i pozivala na dalji rad, predložena je na sednici UO u martu. Na datu sednicu nije pozvan niko od autora i konsultanata koji su radili na pravilniku, a kada je umesto njega usvojena deklaracija kojom se samo odlaže bavljenje ovim problemom, ostalo se bez pojašnjenja razloga i konkretnih smernica za ispravke i razrešavanje problema, piše u dopisu i navodi da nije postojao plan da se odlože seminari koji je trebalo da se održe u vreme izlaska članka u novinama, već je to učinjeno nakon pritiska rukovodilaca.

 

 

 

Auuu. Pa ovi ni pravilnik protiv uznemiravanja nisu hteli da usvoje

Link to comment
50 minutes ago, betty said:

e, bila sam na jednom sastanku u vezi sa ovim pravilnikom. tu su nam nametnuli nekog kao strucnu osobu, ko je opstruirao, odnosno opstruirala. izmedju ostalog je izgovorila: ako mediji saznaju da se radi na kodeksu ponasanja, petnica bi mogla da prestane da postoji. tu mi je postalo jasno da za zlostavljanje znaju, i da se postavljaju prema nama kao pedofil prema zrtvi: ako nekom kazes, desice se nesto strasno! iskljucila sam iz razgovora a i iz radne grupe u tom 

Sta su hteli time da postignu ako pravilnik nisu hteli donet?

Link to comment
8 hours ago, Rowanoke said:

Da li bi ti terao svoje polaznice, svoje studentkinje i ucenice, da ti ciste kancelariju???

 

 

Jel to bilo prr deset gpdina u redu i okej? Tebi prihvatljivo da neko pise o litrama popijenih vina sa decom?

 

Rowanoke, naravno da nisi fer.

 

Pogledaj koji sam tvoj clanak citirao.

 

Da ne ponavljam da si postavio tri clanka a ciscenje kancelarije i kurs napredne fotografije su samo u trecem.

Link to comment
24 minutes ago, mei said:

Pogledala sam neke linkove ovde koji su kačeni, i pominje se da su devojke morale kod tog S u kancelariju da im pregleda i odobri radove za objavljivanje. Nije mi jasno koje su kvalifikacije te osobe kad je pregledao radove ovih devojčica. Kakav je to sistem gde jedna osoba pregleda i objavljuje radove (čak i da je u pitanju neko drugi, a ne konkretno taj S)? Je l' to bio nekakav renesansni naučnik koji može da pregleda rad iz, na pr. astronomije, i biologije, i arheologije itd. :blink: Petničari, da li je ovo bilo normalno za sve radove, ili više neka slučajost, ili je zavisilo od naučne discipline? 

 

On se bavio lektorisanjem radova i takvim stvarima. Bio je poslednja instanca, voleo je da kritikuje i traži dlaku u jajetu al nije se on pitao hoće li se rad objaviti. Selekcija se vrši na kraju ciklusa seminara, a pred godišnju konferenciju Korak u nauku, i to rade rukovodioci seminara sa saradnicima.

 

Radove su mentorisali saradnici sa matičnih seminara, i to su u vrlo velikom broju slučajeva zapravo bili ljudi koji se bave istraživanjem. Nekad bi se desilo da mentorišu studenti ali iz onog što sam ja videla je to manjina.

Lično sam objavila dva rada u petničkim sveskama i oba rada su mentorisale osobe sa doktoratima koje su se aktivno bavile istraživanjem u datim oblastima.

Posle sam mentorisala dva polaznička rada, kada sam već imala objavljenih nekoliko M21 radova.

 

Nije petnički rad nivoa M kategorije, ali je i više nego solidan uvod u istraživački proces.

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...