Jump to content
IGNORED

Tramp posle poraza


vememah

Recommended Posts

27 minutes ago, dragance said:


Jašta, tada su samo slali ljude u razne gulage (u najboljem slučaju) ili su masovno ubijani.

 

Postojali su kampovi za vreme ww2 gde su napakovali ljude samo zbog njihovog porekla. To im je bila jedina "krivica", nista drugo do porekla. Ljudi su drzani zatvoreni do leta 46, dakle zavrsio se rat i jos ih drzali zatvorene. Smrtnost u logorima je prica za sebe.

Svi mi cemo reci da je Staljinovo vreme - vreme terora. 

Da li si ti spreman da isto kazes za vlast Trumana/Ruzvelta?

 

Slicnu "demokratiju" su osetili i Amerikanci nemackog porekla. Slican prica - krivica je poreklo! 

 

To je sto se tice logora.

 

Sto se tice masovnog ubijanja, pogledaj samo Laos. Baceno je 1000kg bombi po glavi stanovnika. Oko 2 miliona tona sto je otprilike snaga ekvivalent 100 bombi bacenih na Hirosimu. 

Niko nije zaglavio zatvor za to masovno ubijanje i unistavanje zemlje. 

 

Link to comment
1 minute ago, x500 said:

Niko nije zaglavio zatvor za to masovno ubijanje i unistavanje zemlje. 

 

Nazalost.

  • +1 1
Link to comment
27 minutes ago, x500 said:

ostojali su kampovi za vreme ww2 gde su napakovali ljude samo zbog njihovog porekla. To im je bila jedina "krivica", nista drugo do porekla. Ljudi su drzani zatvoreni do leta 46, dakle zavrsio se rat i jos ih drzali zatvorene. Smrtnost u logorima je prica za sebe.

“Svejetoisto”TM

  • Haha 1
Link to comment
2 minutes ago, dragance said:

@x500 jedva čekam da me uputiš na sličan primer iz Moskve nad Tatarima, jevrejima, umetnicima, trockistima, poljacima

Obrati paznju na detalje:

- ovo je tema o Americi a ne o Rusiji

- ne tvrdim da je Rusija dobra zemlja sa pohvalnom prosloscu, ali i sadasnjoscu (i budusnoscu) kada se govori o ljudskim pravima

 

Na drugoj strani, na tekst o logorima za amerikance japanskog porekla tvoj jedini komentar je sta? 

Sta mislim o bombardovanju Laosa, i zasto to nije tema SAD izbora od 70tih do danas?

Ova "gerijatrija" su savremenici bombardovanja Laosa, mozda bi imali da kazu koju i o tome ;)

 

Razumem da neki forumasi cute o tim neprijatnim temama, plase se da napisu. Ali ti nemas takav stah, zar ne?!

 

  • +1 1
Link to comment

Naravno da nemam. I rekao sam da nažalost niko nije odgovarao za te zločine. Samo, nemoj sada sa se vadiš šta jeste, a šta nije tema, jer sam odgovorio na ironičnu opasku “ah demokratija”, posle čega su počele paralele.

 

a sada me zaobidji.

Link to comment
6 minutes ago, dragance said:

Samo, nemoj sada sa se vadiš šta jeste, a šta nije tema, jer sam odgovorio na ironičnu opasku “ah demokratija”, posle čega su počele paralele

Opaska je bila na konto "laziranja" umutar stranackih izbora. Gde simpatizeri demokrata se prave da su republikanci da bi glasali za losijeg protiv-kandidata svom "izgubljenom dedici". Umesto da se unutar svoje stranke bore da demokrate uzdju sa boljim kandidatom.

 

Ti si odmah uveo Rusiju u diskusiju zato sto, najverovatnije, ne vidis nista lose u ovom "stelovanju".

 

Cilj opravdava sredstvo, pogotovo kada je visi cilj.

- pravi se da si republikanac

- zatvaraj ljude zbog porekla

- okupaj zemlju bombama

 

Sve moze za "pravu" stvar!

  • +1 3
  • Hvala 2
  • -1 1
Link to comment
1 minute ago, x500 said:

ne vidis nista lose u ovom "stelovanju".


Gde si to pročitao? Samo sam naglasio da zorge neće moći da glasa na tim “predizborima”. 

Link to comment
25 minutes ago, dragance said:

Naravno da nemam. I rekao sam da nažalost niko nije odgovarao za te zločine. Samo, nemoj sada sa se vadiš šta jeste, a šta nije tema, jer sam odgovorio na ironičnu opasku “ah demokratija”, posle čega su počele paralele.

 

a sada me zaobidji.

Opaska se odnosila na sabotiranje Bernija.

Link to comment
52 minutes ago, x500 said:

Opaska je bila na konto "laziranja" umutar stranackih izbora. Gde simpatizeri demokrata se prave da su republikanci da bi glasali za losijeg protiv-kandidata svom "izgubljenom dedici". Umesto da se unutar svoje stranke bore da demokrate uzdju sa boljim kandidatom.

 

Ti si odmah uveo Rusiju u diskusiju zato sto, najverovatnije, ne vidis nista lose u ovom "stelovanju".

 

Cilj opravdava sredstvo, pogotovo kada je visi cilj.

- pravi se da si republikanac

- zatvaraj ljude zbog porekla

- okupaj zemlju bombama

 

Sve moze za "pravu" stvar!

 

opet pogresno, Biden ima mnogo vise sanse protiv jako polarizujuceg trumpa nego protiv Hailey koja bi dobila mnogo glasova neopredeljenih.

Link to comment
1 minute ago, 3opge said:

 

opet pogresno, Biden ima mnogo vise sanse protiv jako polarizujuceg trumpa nego protiv Hailey koja bi dobila mnogo glasova neopredeljenih.

Pa to sam i ja rekao :)

Ako Tramp bude kandidat, onda je Dzou lakse da pobedi. Vec danima se na Times Radio vodi propaganda - ako Tramp pobedi bice katastrofa.

Spoiler

Sto bi rekli u mom selu - plase udovicu mlohavim ...

Ako prognoze pokazu da mozda Tramp vodi onda ce "sud" da pomogne i da ga izbaci iz trke.

 

Ukoliko Niki bude kadidat, onda je Dzo na prilicno tankom ledu. Mladja, energicna i ima emigrantsko (pa i obojeno) poreklo. Vise ljudi moze da joj da poverenje i da se identifikuje sa njom nego sa "uvostenim dedom".

 

Da se razumemo, razumem ja sve te gimnastike i "stelovanja" zarad "viseg" interesa. Vam u SAD je mnogo teze da zivite svaki dan sa budalom na celu drzave. 

Nama je lakse, njegovi "talasi ludila" nas manje doticu i realno nam je manje bitno ko je predsednik tamo.

Link to comment
28 minutes ago, Filozof manijak said:

Lol, pa što onda glasaš za Hejli na GOP prajmariz ako je ona jači kandidat? :D

 

zato sto necu trumpa ni u kojoj kombinaciji.

Link to comment
18 minutes ago, x500 said:

Pa to sam i ja rekao :)

Ako Tramp bude kandidat, onda je Dzou lakse da pobedi. Vec danima se na Times Radio vodi propaganda - ako Tramp pobedi bice katastrofa.

  Reveal hidden contents

Sto bi rekli u mom selu - plase udovicu mlohavim ...

Ako prognoze pokazu da mozda Tramp vodi onda ce "sud" da pomogne i da ga izbaci iz trke.

 

Ukoliko Niki bude kadidat, onda je Dzo na prilicno tankom ledu. Mladja, energicna i ima emigrantsko (pa i obojeno) poreklo. Vise ljudi moze da joj da poverenje i da se identifikuje sa njom nego sa "uvostenim dedom".

 

Da se razumemo, razumem ja sve te gimnastike i "stelovanja" zarad "viseg" interesa. Vam u SAD je mnogo teze da zivite svaki dan sa budalom na celu drzave. 

Nama je lakse, njegovi "talasi ludila" nas manje doticu i realno nam je manje bitno ko je predsednik tamo.

 

 

kako da ne, trumpov sud koji je, ne trepnuvsi, sjebo roe vade ce odagnati trumpa tek tako

  • Hvala 1
Link to comment
12 minutes ago, 3opge said:

kako da ne, trumpov sud koji je, ne trepnuvsi, sjebo roe vade ce odagnati trumpa tek tako

 

:laugh:

 

On 12. 1. 2024. at 19:49, 3opge said:

Iran je nadaleko poznat po svom pravicnom pravosudju...

 

  • Haha 4
Link to comment
×
×
  • Create New...