Jump to content
IGNORED

Dragan Marković - organizovani lanac podvođenja


Recommended Posts

 

5 minutes ago, harper said:

 

I? Sta tome iz Jagodine govori informacija o ovakvim zurkama koje se odrzavaju nevezano za to ko je na vlasti?

Vezano je i te kako za to ko je na vlasti u samoj Jagodini, a tu vlast biraju Jagodinci. Razumem šta hoćeš da kažeš ali Palma je baš ekstreman primer. Ne radi se ovde o standardnoj korpupciji pa da se ima razumevanja za "svi su isti, a sa ovim sam ušemljen" način razmišljanja jer preživaljanje.

 

Jebi ga, ljudi koji glasaju i sendvičare za Palmu snose deo odgovornosti za to što je on postao ovoliko moćan. I sam kažeš da su političari koji zloupotrebljavaju vlast kriminalci što ljude koji kriminalce aktivno podržavaju, u šta računam i glasanje, i koji su u slučaju Palme definitvno svesni kakav je dotični, čini saučesnicima. I ne znam stvarno odakle ti 2%. Mnogo je veći procenat ljudi koji glasa za Palmu a da pri tome vrlo dobro zna ko je on. Čovek i sam ulaže napor da oko toga nema nikakve sumnje sa sve pretnjama svedocima na kanalu sa nacionalnom frekvencijom.

 

 

  • +1 2
Link to comment
 
U trenutku kad je kamera otisla na one devojke koje stoje u sredini hale kao roblje na pijaci robova osetio sam bukvalno fizicku bol. Odavno me nesto nije ovoliko porazilo.
Totalni sok, uopste ih nisam ocekivala, jos kako ovaj montirao i 3x ponavljao jedno te isto, htela sam neposredno pre njih da prekinem.
Jezivo, ali jezivo!
Link to comment
50 minutes ago, Heaviside said:

 

Vezano je i te kako za to ko je na vlasti u samoj Jagodini, a tu vlast biraju Jagodinci. Razumem šta hoćeš da kažeš ali Palma je baš ekstreman primer. Ne radi se ovde o standardnoj korpupciji pa da se ima razumevanja za "svi su isti, a sa ovim sam ušemljen" način razmišljanja jer preživaljanje.

 

Jebi ga, ljudi koji glasaju i sendvičare za Palmu snose deo odgovornosti za to što je on postao ovoliko moćan. I sam kažeš da su političari koji zloupotrebljavaju vlast kriminalci što ljude koji kriminalce aktivno podržavaju, u šta računam i glasanje, i koji su u slučaju Palme definitvno svesni kakav je dotični, čini saučesnicima. I ne znam stvarno odakle ti 2%. Mnogo je veći procenat ljudi koji glasa za Palmu a da pri tome vrlo dobro zna ko je on. Čovek i sam ulaže napor da oko toga nema nikakve sumnje sa sve pretnjama svedocima na kanalu sa nacionalnom frekvencijom.

 

 

 

A ko je ikada tvrdio drugacije? Samo sto je izmedju tvoje tvrdnje i tvrdnje da smo mi narod gmizavaca koji je kriv za to sto ima ovakvu vlast malo podugacak prostor koji po pravilu popunjavaju profesionalni parolasi i zasluzni prenemagaoci. Ljudi poput Palme veoma dobro znaju kako da pritegnu svoje lokalne feude. Nekog kupe, nekog prebiju u mracnom cosku, nekog zaposle, nekog isele, nekog ubiju za primer i dok si rekao "zooloski vrt" eto njima vecine u Jagodini. Taj mehanizam je sada Vucic svojim cuvenim kapilarnim pristupom rasirio na citavu Srbiju, ukljucujuci i mnoge beogradske opstine. Posto je Palma bahati kriminalac najgore vrste malo se zaleteo i ovo ce verovatno da plati, zato se toliko rastrcao po televizijama da preti kako on zna nesto o nekome ko treba da mu presudi, ali manje bahatih Palmi ima svuda po Srbiji i to nikog ne zanima dok se ovako nesto ne desi. Ko je od nas uopste cuo za Jutku dok nije ispao ovaj skandal sa Marijom Lukic? Koga je ikada uopste bilo briga za to sta se desava u nekakvom Brusu?

 

Batalite me s tim post festum aktivizmom i kuknjavom na narod koji je odjednom svasta poceo da trpi jer je izgubio karakter, ovo je Srbija in a nutshell decenijama unazad. Nesto se desava, pocinju nekakvi procesi, razni Lecici, Mike, Jutke, Palme i slicne kreature su pocele da se znoje u javnosti. Taj cir je pukao i poceo da se izliva, videcemo u kojem pravcu ce to ici ali Srbija posle svih tih slucajeva sigurno nece biti ista. Nema to veze s tim ko je za koga glasao, ovo su duboko ukorenjene endemske pojave koje su sada samo pocele da izlaze u javnost.

  • +1 2
Link to comment

Ama harpere, ne misli ovde niko na krivicu u pravnom smilu, toliko se valjda razumemo.

 

Evo može i ovako, mi, stanovnici ove države, neko više - neko manje, a neko ni malo (da budem fer i ne genaralizujem na 100% stanovništva) smo našim ukupnim društveno-političkim angažovanjem zaslužni za opšte stanje u istoj. Ovo stanje je plod nas građana ovakvih kakvi smo. Da nam je zaista baš mnogo stalo da stvari promenimo, našli bismo način, umesto da tražimo izgovore.

Upravo ova većina koju ni za šta nije briga ("dok mogu da idu u Ušće u šoping i Grčku na more itd.") koju ti pominješ je najviše zaslužna za ovo.

U tome je poenta, većini nije dovoljno loše da bi se iscimala makar na izbore da izađe, a kamoli na proteste. 

  • +1 4
Link to comment
2 minutes ago, Партибрејкер said:

Ama harpere, ne misli ovde niko na krivicu u pravnom smilu, toliko se valjda razumemo.

 

Evo može i ovako, mi, stanovnici ove države, neko više - neko manje, a neko ni malo (da budem fer i ne genaralizujem na 100% stanovništva) smo našim ukupnim društveno-političkim angažovanjem zaslužni za opšte stanje u istoj. Ovo stanje je plod nas građana ovakvih kakvi smo. Da nam je zaista baš mnogo stalo da stvari promenimo, našli bismo način, umesto da tražimo izgovore.

Upravo ova većina koju ni za šta nije briga ("dok mogu da idu u Ušće u šoping i Grčku na more itd.") koju ti pominješ je najviše zaslužna za ovo.

U tome je poenta, većini nije dovoljno loše da bi se iscimala makar na izbore da izađe, a kamoli na proteste. 

 

A ja ti kazem da ako smo za to zasluzni onda smo zasluzni i za sve druge vrste kriminala. Narko dileri ne bi imali kome da prodaju drogu ako je mi ne kupimo, prostitucija ne bi cvetala da mi ne placamo prostitutke, pljackasi banaka ne bi imali sta da pljackaju da mi ne stavljamo pare u banku i tako dalje, mogu do sutra o ovome. "Zasluzni" smo i sto pokisnemo kad padne kisa jer smo bili na ulici, sto se na nas srusila zgrada u zemljotresu jer se nismo pomerili na vreme, sto nas je pregazio auto koji vozi pijana budala jer smo prelazili ulicu. Covek je odgovoran samo za ono sto moze da promeni, da spreci, u svemu ostalom moze samo da pazi i tako smanji procenat da ce se naci u poziciji zrtve.

 

Ti mislis da su sve ove devojke sa Palminih zurki tamo silom poterane? Nisu, mnoge su tamo otisle dragovoljno jer su se nadale da ce preko tih drljavih, matorih politicara nesto za sebe da ucare. Da li to celu ovu bunga-bunga stvar cini manje odvratnom, manje neprihvatljivom? Da li to sve ove cijenjene goste cini manjim kriminalcima i manjim sljamom? Naravno da ne. Kao sto ni diler droge na sudjenju ne moze da se zali da nikome nije prodao drogu ako taj nije hteo da je kupi i da na osnovu toga zahteva da ga oslobode krivice.

  • +1 3
Link to comment

.

 

Ima jedna odlicna misao Vladimira Voinovicha..."Ako je narod vecina, onda moram da ti kazem da je narod mnogo gluplji nego pojedinac, naterati pojedinca da prihvati idiotsku ideju mnogo je teze nego ceo narod"

 

Ne razlikuje se ovaj narod mnogo od drugih naroda, cak i mnogo uspesnijih,.. i ovde i tamo narod - kolektivna svest  je kao prazna serpa koja ceka da se napuni...Elita je sol, koja daje ukus..

 

Tako da ni ovde , ni u drugim zemljama sa slicnim problemima nije problem narod, koji prodaje jedino sto ima za prodaju, a to je sloboda, prvo za novac, .. posle za hranu, potom za stabilnost..sigurnost..da bi potom ostao bez svega toga..

 

Problem je uvek elita...Zasto imamo takvu elitu je vec sasvim druga stvar...

 

.

  • +1 2
Link to comment
44 minutes ago, harper said:

 

A ja ti kazem da ako smo za to zasluzni onda smo zasluzni i za sve druge vrste kriminala. Narko dileri ne bi imali kome da prodaju drogu ako je mi ne kupimo, prostitucija ne bi cvetala da mi ne placamo prostitutke, pljackasi banaka ne bi imali sta da pljackaju da mi ne stavljamo pare u banku i tako dalje, mogu do sutra o ovome. "Zasluzni" smo i sto pokisnemo kad padne kisa jer smo bili na ulici, sto se na nas srusila zgrada u zemljotresu jer se nismo pomerili na vreme, sto nas je pregazio auto koji vozi pijana budala jer smo prelazili ulicu. Covek je odgovoran samo za ono sto moze da promeni, da spreci, u svemu ostalom moze samo da pazi i tako smanji procenat da ce se naci u poziciji zrtve.

 

Ti mislis da su sve ove devojke sa Palminih zurki tamo silom poterane? Nisu, mnoge su tamo otisle dragovoljno ....

 

B1- Nije mi tvoja analogija baš najjasnija, ali OK. Ja tvrdim da građani mogu ovde nešto da promene tako što bi jednostavno prošetali do glasačkog mesta, kao Crnogorci na primer.

 

B2 - Naravno da ne mislim da su silom dovedene, mogu da se kladim da su sve sa ovog snimka došle dobrovoljno. Pa o tome sve vreme i pišem - oni kojima ovo nije ni malo odvratno zajedno sa onima koje boli q za sve su većina u Srbiji. Mi koji se zgražavamo smo manjina.

U Finskoj recimo bi taj odnos bio obrnut. Toliko je prosto.

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, harper said:

 

Pa, ne mozemo stalno da vrtimo jedne iste argumente i kontraargumente oko stvari koje su odavno razresene. Takve vrste generalizacija su vec na prvi pogled besmislene jer ne odgovaraju realnosti. Niti "ovaj narod" glasa za Vucica, njegova kriminalna grupa nikada nije osvojila sto posto izaslih na izbore, niti postoji konsenzus u Srbiji da je priroda ove vlasti onakva kakvom je mi prepoznajemo, jer ogroman broj ljudi u Srbiji ne samo da nema ni osnovne informacije o stvarnoj prirodi vlasti vec se i konstantno zatrpava "informacijama" koje tvrde drugacije.

 

+ realno, postoji kao neka stabilnost. Penzije se isplacuju, dele se vakcine, Kosovo jos uvek nije skroz prodato, dinar stabilan, a ekonomija je realno u boljoj situaciji nego pre par godina.

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Партибрејкер said:

B2 - Naravno da ne mislim da su silom dovedene, mogu da se kladim da su sve sa ovog snimka došle dobrovoljno.

Ovo je jedna od sustina i ma koliko tema bila klizava i podlozna svakoj vrsti zgrazavanja i kritike sa svih pozicija.

I, tesko da ima veze (samo) sa raznim palmama i vucicima i tadicima.

Toj deci, devojcicama, mladim zenama ponudjen je - ona za drugi ne znaju - jedan svet u kome sve ima cenu pa je, dakle, sve na prodaju jer trziste, svet u kome su 2 ili 3 one guzate popisulje, kardasijanke bese, predstavljene kao simboli uspeha kao nista drugo nego komadi mesa, svet u kome su jedini individualci sa imenom i prezimenom dvadesetodisnjaci koji umeju dobro da sutiraju loptu, svet koji to placa sedmocifrenim iznosima.

Svet u kome se, recimo, pojedinci koji su za samo nekoliko meseci napravili korona vakcinu zovu Pfizer, Astra Zeneca, Sputnik, bez i jednog jedinog imena, a kamoli prezentovani kao uzori...

Na lokalnom, srpskom nivou, one/oni (sa sve onim studentima, buducom intelektualnom elitom koji pocupkuju ispred Studenjaka) dobrovoljnim dolaskom na evente poput palminih, a palmi u Srbiji ima onoliko, upisuju itekako vrednu i cenjenu drustvenu referencu da su bile tamo, druzile se sa poznatimatm, uticajnima...

Ako se ispostavi - a sumnjam da nece - i da su u igri bile i pare, ostace dilema da li osudjivati 16-godisnjaka/inju ili 18-godisnjaka/inju za priliku da za 1 noc i dobar provodtm, ubije para koliko je, recimo, mesecna roditeljska plata, na stranu moguci benefiti poznanstva sa poznatim i uticajnim...

 

Pa jebote, samo ono sto je dacic svojevremeno dovodio u Ministarstvo inostranih poslova Republike Srbije po kvalitetutm je odgovarajuce nekoj od palminih zurki:

Dusica-Jevdjenovic-Zarubica1.jpg

 

1.jpg

 

Ili se tada verovalo da je kriterijum bila strucnost, profesionalnost...

Link to comment

u tom istom svijetu koga ti opisujes, ocigledno bas svijetu tj globalu, klinke ipak ne mora da deflorise ektoplazma u niskoj fazi procesa zgusnjavanja, poput palme, tako da je ipak u pitanju lokalnija specificnost

  • +1 1
Link to comment
10 minutes ago, morgana said:

u tom istom svijetu koga ti opisujes, ocigledno bas svijetu tj globalu, klinke ipak ne mora da deflorise ektoplazma u niskoj fazi procesa zgusnjavanja, poput palme, tako da je ipak u pitanju lokalnija specificnost

Razumem te vise nego dobro i iskreno se nadam da si u pravu, da to jeste razlika: ali, gledajuci korona-svet proteklih godinu dana sve sam blizi pomisli da - sto se ektoplazmi tice - i nema neke razlike...

 

U svakom slucaju - u pravu si: sa ovdasnjim primercima ektoplazme obracunava se ovde i nigde drugde.

Druge nema.

  • +1 1
Link to comment
36 minutes ago, namenski said:

Ako se ispostavi - a sumnjam da nece - i da su u igri bile i pare, ostace dilema da li osudjivati 16-godisnjaka/inju ili 18-godisnjaka/inju za priliku da za 1 noc i dobar provodtm, ubije para koliko je, recimo, mesecna roditeljska plata, na stranu moguci benefiti poznanstva sa poznatim i uticajnim...


Ako nije u pitanju prinuda ili ucena, i ako neko svojom voljom krene za devojackim snovima u Palmin jebarnik, ne znam zasto bih sad ja osudjivala necije licne odluke i kako raspolaze sopstvenim telom. Ali onda nemam razloga ni da ih zalim, dok njihovi vrsnjaci rade po trafikama ili odlaze u inostranstvo u potrazi za boljim zivotom. Uostalom prostitucija bi trebala biti legalna, pa ko zeli tako da zaradjuje za zivot nek to i radi ali u legalnim tokovima. Moralisanje i sablaznjavanje sigurno nece spreciti niti iskoreniti ovu privrednu aktivnost, ne kaze se dzabe “najstariji zanat”.

  • +1 1
Link to comment
On 24.4.2021. at 0:18, aram said:

krlo.jpg.1504440c03b2198d8976bdc6146c535c.jpg

saper.thumb.jpg.1d991a63701e301e9d29f026234bc132.jpg

 

 

Ovaj levo na gornjoj slici je njuška par redova veličina iznad ostatka za stolom.

Milanez, pretprošli ambasador Kube.

Edited by desboj
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...