Jump to content
IGNORED

Dragan Marković - organizovani lanac podvođenja


Recommended Posts

15 hours ago, Heaviside said:

Ne znam, meni je i za Srbiju neverovatno da čovek, još funkcioner istaknuti političar, izađe na nacionalnu frekvenciju i kaže kako će saznati identitet potencijalnih zaštićenih svedoka. I to u kontekstu pedofilije i podvođenja, zločina prema kojima je nemoguće biti ravnodušan ako imaš trunku ljudskog u sebi. I to nije neka vest, kao nešto se na tviteru malo zgražavaju. Nešto debelo nije u redu na esencijalnom nivou u Srbiju. Nije ovo samo problem političke elite i sigurnih glasova. Jeste Srbija siromašna, ali nije da se baš umire od gladi, a nije ni baš da su beneficije koje šerifi obezbeđuju svom stadu nezasamislivo atraktivne. 

 

U tom kontekstu su prebacivanja Mariniki da joj način na koji nastupa neće doneti glasove deplasirana, ma zapravo je to deo tog bolesnog obrasca. Kakvi glasovi, pričamo o organizovanoj pedofiiji. Šerif im jebe decu godinama, a oni ne samo da se ne bore protiv toga nego biraju da postanu članovi mafije, jer jbg, alternativa je trafika. Pa ko ih jebe, i njih i njihove poslove i njihove glasove. Nikakav boljitak ne bi donela pobeda na izborima koja podrazumeva razumevanje za tako zaposlene ljude i njihov pičkasti mentalitet. Siguran sam da u Jagodini postoji veliki broj ljudi koji pošteno rade svoj posao u i van javnog sektora ili su nezaposleni. Ti ljudi sigurno neće zameriti ovakav nastup jer i njima samima smetaju fiktivno zaposleni zbog kojih upravo oni, pošteni i vredni ljudi iz javnog sektora, najviše gube.

+1000 za bold.

Opet i opet, u nama je problem, ne u žvalavom, u palmi ili bilo kome iz vlasti. Takvih govana ima svuda, ali "mi" jebeno glasamo za njih ili se ne bunimo dok rade ovo što rade, ili nas prosto ništa ne zanima. Kako god, oni su samo manifestacija nas ovakvih kakvi smo.

 

Link to comment

Samo jos da pohvatamo kakve veze ima sto jedan tuce zenu [emoji849] a drugi pedofil i podvodac.
Kakvo smece od ljudi, novinara, interesa. Ovi stvarno veruju da ce da vladaju vecno [emoji54]

  • +1 2
Link to comment
25 minutes ago, Партибрејкер said:

+1000 za bold.

Opet i opet, u nama je problem, ne u žvalavom, u palmi ili bilo kome iz vlasti. Takvih govana ima svuda, ali "mi" jebeno glasamo za njih ili se ne bunimo dok rade ovo što rade, ili nas prosto ništa ne zanima. Kako god, oni su samo manifestacija nas ovakvih kakvi smo.

 

 

Ima jos nesto, razni "domacini" postoje, pa sad upravo neki nece na sastanak sa strancima, koji su nam "primer" gde i kako se eliminise ovakav "skandal"(P.N). Onda shvatis da je moguce da ce da puste, sto ni na filmu nema, da covek javno preti svedocima i zrtvama, pa je pravi dogadjaj da si u stvari opkoljen pa i ako te zanima nemas sta da uradis. Hocu da kazem da su sve trebali da vrate kuci iz Brisela a nisu. Svi zajedno su manifestacija necega

Znam da su dogovarali sastanke i da su velike teme ali mogli su da vrate kuci bar nekoga, kao poruku da se ovako ne sme i ne moze jer od ovoga tesko da medijski moze dalje, da arkanovac seta po nacionalnim televizijama sve ove dane. Nama treba pomoc sa strane i oni su, kakvi god, jedina sansa da se "domacini" primire i vremenom izumru. Bice i ima jos svuda raznih serifa sto rade ne na ovako bolesnom nivou. U nama je problem u smislu da ne mozemo sami jer bi vec uradili nesto, mi smo u pa sta fazonu dugo vremena al taj pa sta ima dve pojave, jedni su odustali drugi su bahati i zli, majkl majers zlo

 

 

Link to comment
1 hour ago, SNARC said:

Sinisa nije ukrao 619 miliona eura i nema 57 racuna u banci na Sejselima.

 

Dovidjenja & prijatno.

Ima 24 stana u bugarskoj, malo li je? :fantom:

Link to comment
3 minutes ago, harper said:

Ako jos jednom procitam ovo "nisu oni krivi, mi smo govna" tacno cu da pocnem da ujedam okolo.

+1

 

Uvek se setim ovog, pa mi bude duplo muka...

 

 

Link to comment
9 minutes ago, harper said:

Ako jos jednom procitam ovo "nisu oni krivi, mi smo govna" tacno cu da pocnem da ujedam okolo.

 

A ko je kriv?

 

edit: ustvari zaboravi, ne slažemo se. Nema potrebe da trolujemo ovde, bezbroj puta je sve rečeno.

Edited by Партибрејкер
Link to comment
29 minutes ago, radisa said:

Ima 24 stana u bugarskoj, malo li je? :fantom:

 

To je samo jedna tezga, možda i bolje da ne znamo šta stvarno imaju

Link to comment
30 minutes ago, harper said:

Ako jos jednom procitam ovo "nisu oni krivi, mi smo govna" tacno cu da pocnem da ujedam okolo.

 

 

Ja i ti nemamo neku ortacku istoriju,  jedna od stvari zbog koje je nema (jedna od nekoliko) je svakako bazicno neslaganje u nekim bitnim stavovima i uzrok-posledica relacijama.

 

Ja sam, eto, siguran da smo mi krivi za ovo sto nam se dogadja, evo ja prvi pa svi posle mene redom. Nije kriva Marija Lukic na primer, ili Obradovic, oni su izuzeci, hrabri i endemski. Ovo je potpuno skuvan, obaren narod koji se raspada bez forme, bez kicme i kostiju koji ga formiraju. Mi smo narod gmizavaca jer cemo uz tastaturu i iz fotelje naci svaku jebenu racionalizaciju zasto trpimo ovu kradju i kriminal, a te racionalizacije se protezu od "svi su protiv nas" prve Srbije do "svi su isti" druge Srbije.

 

Ovaj Balavi nas vozi kao ovce bukvalno kako mu dune, otpora nema. Ona zena izlazi jednom nedlejno i saopstava stvari zbog kojih bi svaka vlada pala, i to radi godinama - iza nje stoje samo dve tetke i par sredovecnih muskaraca. Mi komentarisemo (u saglasju sa Palmom) kako je ona Djilasova i govori ono sto joj se kaze.

 

Nema nade jbg, ne zato sto su oni krivi vec zato sto smo mi govna.

Edited by Caligula
Link to comment

Opasno je trpati sve ljude u jedno "mi" u ovakvim raspravama. Nisu razne radiše koje ne dižu revoluciju nego troše snagu na ubijanje od posla da bi bili uspešni na tržištu i SNS sendvičari ista kategorija. Nije uopšte u redu optuživati nekoga ko sebe+ pošteno izdržava i izlazi na izbore da je govno zaslužno za ovaj užas u kome se Srbija nalazi. Nije problem u tome što su takvi ljudi govna jer oni to nisu, već što su u manjini. Ipak moram da se složim da su građani Srbije većinski govna. Od velikih govana koja su lepo ušemljena sa solidnim zaradama, preko pilićara i senvičara do "svi su isti" govanaca.

  • +1 1
Link to comment
43 minutes ago, Caligula said:

 

 

Ja i ti nemamo neku ortacku istoriju,  jedna od stvari zbog koje je nema (jedna od nekoliko) je svakako bazicno neslaganje u nekim bitnim stavovima i uzrok-posledica relacijama.

 

Ja sam, eto, siguran da smo mi krivi za ovo sto nam se dogadja, evo ja prvi pa svi posle mene redom. Nije kriva Marija Lukic na primer, ili Obradovic, oni su izuzeci, hrabri i endemski. Ovo je potpuno skuvan, obaren narod koji se raspada bez forme, bez kicme i kostiju koji ga formiraju. Mi smo narod gmizavaca jer cemo uz tastaturu i iz fotelje naci svaku jebenu racionalizaciju zasto trpimo ovu kradju i kriminal, a te racionalizacije se protezu od "svi su protiv nas" prve Srbije do "svi su isti" druge Srbije.

 

Ovaj Balavi nas vozi kao ovce bukvalno kako mu dune, otpora nema. Ona zena izlazi jednom nedlejno i saopstava stvari zbog kojih bi svaka vlada pala, i to radi godinama - iza nje stoje samo dve tetke i par sredovecnih muskaraca. Mi komentarisemo (u saglasju sa Palmom) kako je ona Djilasova i govori ono sto joj se kaze.

 

Nema nade jbg, ne zato sto su oni krivi vec zato sto smo mi govna.

 

Ne, druze, uvek je kriv onaj koji je uradio ono za sta je kriv. Sto je zlocin veci i sto je zlocinac slobodniji da ga cini to je i krivica veca. 95% ljudi na svetu nema nikakvu ili skoro nikakvu moc, ukljucujuci i moc da samostalno upravlja svojim zivotom (i ne, ne zelim ovde da citam bajke o odlasku na planinu kao izboru). Odgovornost za upotrebu ili zloupotrebu moci je na onom ko tu moc poseduje i njome manipulise. To je jasno.

 

U medjuvremenu su nam politicari podvalili pricu da uopste nije bitno sta oni rade i na koje sve nacine zloupotrebljavaju moc zato sto su nam dali slobodu izbora svake cetvrte godine. Teorija je da se ne bavimo puno time sta oni rade jer ako ne rade kako valja mozemo da ih kaznimo na izborima. A onda izmedju izbora ucine sve sto je u njihovoj moci da sprece da ti izbori budu autenticni, ukljucujuci i slanje raznih Velja Nevolja u crnim dzipovima i sa masinama za mlevenje ljudskog mesa da nam "objasne" kako treba da glasamo. Drugim recima, ucine da i to jedino sredstvo koje nam je preostalo nakon sto izabrani osvoji i zagadi sve drzavne institucije bude predmet zastrasivanja, ucena, podmetanja, prebijanja, otkaza, pa cak i ubistava. I sta onda radi tih 95% ljudi? Manji broj nastavi da se buni, veci broj digne ruke i gleda kako moze da se prilagodi i prezivi. Optuzivati danas ljude da su krivi za sopstvenu sudbinu je isto sto i optuzivati egipatske robove da su sami sebe iscrpljivali i ubijali na izgradnji piramida, kao sto oni nisu imali nadu i svest da je moguce drugacije ni mi ih danas nemamo. Onde gde je moc nekontrolisana nemoc je apsolutna, ta dihotomija se zavrsava revolucijama, improvizovanim vesalima i prekim sudovima. Kad dodje vreme koje kod nas jos nije doslo ali ce doci.

 

Nismo mi nikakav narod gmizavaca, kao sto nije nijedan. Sta to uopste znaci osim sto je zapaljiva parola? Mi smo narod koji se ponasa kao i svaki drugi kada je izlozen nekontrolisanoj zlupotrebi moci, nemocan, uplasen i ucenjen. Kao sto za mafiju mozes da kazes da smo mi krivi sto nas ubija, truje drogama, siluje i pljacka tako isto mozes to da kazes i za ove nase politicare na vlasti. To je isti model "upravljanja situacijom" obucen u razlicita odela. Moze da se diskutuje o tome zasto se u Svedskoj moc mocnih demonstrira prikrivenije, vestije i opreznije nego u Srbiji, o stecenim navikama stanovnistva i adekvatnoj reakciji mocnih, ali ne moze da se diskutuje o krivici i odgovornosti zrtve za ono sto pocinilac radi. To je najcistija podvala pocinioca u rangu nosenja kratke suknje kao "obrazlozenja" zasto je siledzija silovao.

 

I da zakljucim ono sto bi svima trebalo da bude ocigledno. Politicaru nije izbor da moc koju je dobio ne zloupotrebljava, to je nuzda koja proizlazi iz njegove/njene uloge. Onog trenutka kad on ponisti tu nuzdu izasao je iz svoje uloge, prestao da bude politicar i postao kriminalac. Na zalost, kriminalac sa svom silom drzavnog i javnog aparata iza sebe. Ovaj "narod gmizavaca" je u vecini savrseno svestan toga ali su mu opcije za reakciju ili potpuno uskracene ili u velikoj meri suzene. Da bi reagovao onako kako ti mislis da treba da reaguje potrebna mu je hrabrost da ugrozi sopstveno postojanje. Kao covek koji je prosao brojne ratove mogu s pouzdanjem da ti kazem da je tacna ona izreka da je hrabrost individualna stvar i da je svako od nas meri na svom kantaru. Ja sigurno nemam nameru da sedim na Terazijama potpuno zivotno iskljucen od svega sto se desava u Srbiji i drzim lekcije nekome u Brusu ili Jagodini o tome kolika je mera njegove ili njene hrabrosti. A mi smo u ratu, nemoj nimalo da sumnjas u to. Ako ne verujes meni pitaj Olivera Ivanovica.

  • +1 9
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...