Jump to content
IGNORED

Novosti iz sveta automobilizma


nesha taxista

Recommended Posts

1 minute ago, Ras said:

 

 

Ne slažem se baš, ali ok, možda ja malo više volim male automobile. Recimo MiTo je vrlo atraktivan, A1 prethodne generacije, posebno u kupe verziji je super izgledao (novi me ostavlja ravnodušnim), a nije ni ovaj loš :)

 

 

 

Da, zaboravih na MiTO, to je vrh automobilce, al' vidis, slabo se prodavao. Ovde kod mene, ko statisticka greska na ulici. 

Link to comment

Evo sad videh neke podatke o prodaji na Vikipediji, najvećim delom svog veka ispod 20.000 godišnje u Evropi, A1 recimo preko 90.000.

Bilo je tih Alfi u super paketima opreme sa kožom i raznim čudima, a postojala je i QV verzija.

 

Edit: Kad smo kod Alfe, Gulia je neverovatno lep automobil, a u svojim QV verzijama verovatno jedan od poslednjih takve koncepcije. Ukoliko Alfa opstane kao brend verujem da će to biti SUV/krosover segment okrenut električnim pogonima.

Edited by Ras
Link to comment
7 minutes ago, Ras said:

Evo sad videh neke podatke o prodaji na Vikipediji, najvećim delom svog veka ispod 20.000 godišnje u Evropi, A1 recimo preko 90.000.

Bilo je tih Alfi u super paketima opreme sa kožom i raznim čudima, a postojala je i QV verzija.

 

Edit: Kad smo kod Alfe, Gulia je neverovatno lep automobil, a u svojim QV verzijama verovatno jedan od poslednjih takve koncepcije. Ukoliko Alfa opstane kao brend verujem da će to biti SUV/krosover segment okrenut električnim pogonima.

Izgleda da je glavni baja u PSA Tavares ili kako se vec zove, veliki zaljubljenik u Alfu i Lanciu, pa svi ocekuju da ce oba brenda pod njim ipak opstati.

Evo sta kaze drkadzija za Alfu:

 

Link to comment

Kad smo vec u radnji, moda SUV-ova nastavlja svoj pokolj, Ford prestaje sa proizvodnjom limuzina. Prvo su nestali sa trzista trovratni modeli, polako nestaju limuzine i dvosedi, po nekim procenama, sledeci na redu su hatchback modeli.

Link to comment
15 hours ago, Ras said:

Scala valjda poput Rapida - nešto između, ne znam ni sam.

 

To - Scala je upravo zamjena za Rapide, mnogo je veća od Fabije i ta dva modela ostaju u katalogu. U Scali je toliko prostora da putnici naprijed i nazad mogu da igraju odbojku preko sjedišta. Nešto između ogromnog hečbeka i kompaktnog karavana.

 

Inače, Renault planira ukidanje Talismana, Espacea i Scenica zbog jadne prodaje, sve su pojeli SUV-ovi. Čak se i Meganu potencijalno loše piše i nije isključeno da doživi sudbinu nekadašnjeg Citroenovog C4 i transformiše se u neku izdignutu formu. Jedno im je Clio stabilan od tradicionalnih formi.

 

Ugroženi su i gradski modeli (VW Up, Toyota IQ, Smart..) jer su i sa malim motorima stisnuti regulativama o emisijama, a prelazak na elektriku bi teško opravdao toliku cijenu za tako mala vozila. Fiat pokušava ovom hibridnom taktikom za 500 - novi je samo na struju, ali će se uporedo proizvoditi stari benzinci i dizelaši dok ima interesovanja.

 

Posljednja nada je da će korona malo urazumiti kupce i preusmjeriti ih na praktičnije modele sa ovih ružnih SUV resursnih rastrošnika.

 

Što reče Haris:

 

 

Edited by autsajder
Link to comment

Tako je, Rapid, odnosno Scala su zapravo prikriveni karavani, a koncept je preuzet od A3 i Audi ga zove Sportback.

 

Za te najmanje automobile zamena će verujem biti u vidu električnih modela poput Renoovog Twizzy-ja, ili u različitim koncepcijama koje bi uključivale i iznajmljivanje, poput Toyotinog projekta i-ROAD isprobanog u Grenoblu

 

SUV-ovi su pošast i treba ih eliminisati, a sa uvođenjem poreza, dodatne cen parkinga, itd... po gabaritima (zapremini) vozila već se okasnilo.

Link to comment

Sad sam se vratio iz svrckanja po ostrvu, video sam novu Corsu i nije cudo sto je ranije nisam zapazio. Uzivo je jos grdja, tradicionalno zero personality, u Opelu su se usavrsili da prave nevidljive automobile.

I ona dva sto su strcala, Mokka i Adam - prvi ce biti uskoro utopljen novim dizajnom u mrtav model, drugi su su vec utepali.

Link to comment

Adam je najbolji od svih tih malih fensi automobila koje sam vozio. Ko može, nek' proba - osećaj je kao da se vozi velika limuzina. Fikus je očajan, Mini nešto bolji.

Link to comment

Ja vise volim limuzine ali pogledajte ovo srculence:

 

 

 

Inace drugar ima Rapid i u njemu prostora koliko oces, a od njega bi trebalo da je veca Octavia od koje je veci Superb?:blink: Sta je sa tim Skodinim automobilima? Nije da se zalim samo mi interesantno :D

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...