Jump to content

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Šta ti je Nemačka, nema tu šta, ozbiljna država, ne kao mi, pravo kaže Vučić...

 

Da skratim, stigla je, posle čekanja od samo nekoliko dana, petogodišnja boravišna viza sa pravom na rad. 

Link to comment

možeš da tražiš da budeš Nemac ako ti je muž/žena Nemac/Nemica

 

što ni u mom ni u slučaju vasinog brata nije slučaj :D

 

 

mada ja mogu tražiti biti Nemac po drugim osnovama, a nikako da se nakanim da se barem sve lepo i detaljno raspitam, no to je posebna priča

Link to comment

Da skratim, stigla je, posle čekanja od samo nekoliko dana, petogodišnja boravišna viza sa pravom na rad. 

 

Šta čovek treba da uradi da bude blagosiljan takvim jednim papirom?

Link to comment

Pa da, imali su puno pravo da kažu "nemate vi od čega da živite, javite se za 2 godine". 

No, procenili su da je njihov plan na zdravim nogama.

Link to comment

sve ovo sto je reko vasa, plus da u uredu za strance naidje na normalnu osobu. neverovatno je koliko zavisi od toga.

+1000

 

ja nemam realno na šta da se žalim, ali svejedno je malko aprijatno kad odeš da probaš da dobiješ vizu tipa A, pa ti osoba X u tom uredu kaže da je to bezveze i da si si viđena za tip vize B (koji je mnogo bolji od A) i da zakažeš i pripremiš sve dokumente za nju, a koje dokumente će ti poslati u mejlu kad zakažeš termin

 

i onda ti osoba Y u istom tom uredu kaže na osnovu dokumenta koji nije ni spomenut u mejlu nego si ga slučajno imao zbog pokušaja one vize tipa A pa si ga ponela za svaki slučaj, da ipak nisi za tu vizu B, nego ti da vizu C (koju si imala i do tada a koja je gora i od A i od B)

pa kad se još malo "popraviš" po njenom viđenju onda da zakažeš termin za B

Edited by Hjortron
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...