Jump to content

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

@Aće: nema testova za spajanje porodice, to je samo za ponemčenje (bez obzira iz kojih razloga)

 

a vaso nažalost ne znam tačno, ni ja ni bilo ko koga znam nismo bili u sličnoj situaciji

 

(ja sam npr kao Venom došla kao student, a posle kad sam se udala za Španjolca sam u istom tom odseku dobila vizu kao žena EU državljanina, pri čemu jesu tražili njegov ugovor i one listiće koliko zarađuje tako da realno tvom bratu može biti čupavo zbog sveže firme, ali možda i ne bude, bemliga)

Edited by Hjortron
Link to comment

@Aće: nema testova za spajanje porodice, to je samo za ponemčenje (bez obzira iz kojih razloga)

 

a vaso nažalost ne znam tačno, ni ja ni bilo ko koga znam nismo bili u sličnoj situaciji

 

(ja sam npr kao Venom došla kao student, a posle kad sam se udala za Španjolca sam u istom tom odseku dobila vizu kao žena EU državljanina, pri čemu jesu tražili njegov ugovor i one listiće koliko zarađuje tako da realno tvom bratu može biti čupavo zbog sveže firme, ali možda i ne bude, bemliga)

 

moj brat je morao na test, doduse on se vencavao sa njemicom i selio tamo da zivi. ponemciti se moze tek nakon pet godina, ako to znaci dobiti drzavljanstvo.

Link to comment

ako su u braku onda svakako imaju pravo da budu zajedno, pod uslovom da u ovom konkretnom slucaju vasina snajka ima boravak u nemackoj. pa cak i da je nezaposlena.

samo je pitanje sta od procedura mora da prodje.

koliko znam, potrebno je neki kurs jezika i dokaz da su vencani (internacionalna krstenica).

ako treba jos nesto, sorry, ne znam tacno... pricam iskustva drugih.

 

evo sad nadjoh:

 

http://www.germania.diplo.de/Vertretung/russland/de/06-stpe/visa/dokumente/d-familie/seite-ehepartner.html

Link to comment

aaa, a možda kursevi jezika trebaju ako nisu "čista posla" sa zaposlenjem i tako to?

 

pošto ja za sve ove godine kurs jezika nisam videla, a i reklo mi™ na više strana da bi mi test trebao samo za eventualno državljanstvo

Link to comment

aaa, a možda kursevi jezika trebaju ako nisu "čista posla" sa zaposlenjem i tako to?

 

pošto ja za sve ove godine kurs jezika nisam videla, a i reklo mi na više strana da bi mi test trebao samo za eventualno državljanstvo

 

evo objasnjenja. kad se pridruzujes bracnom drugu nemackom drzavljaninu treba, kad je drzavljanin druge zemlje iz eu ne treba. znam da je on morao. iako je tada imao samo obecano zaposlenje, a nijedan dokument kojim bi to potvrdio, nisu uopste pravili pitanje oko boravka, no opet u pitanju je bio brak sa njemicom, tu su fleksi prilicno.

 

arame fala, on je u regensburgu, sve kako valja i trebuje. stavise, postacu stric na prolece, juce javljeno :D

Edited by Aće
Link to comment

jebes ga, ja isto ne znam bas, dosao sam ovde kao eu drzavljanin. pozdravi brata, ako je u mom kraju nek se javi, sta god da treba...

 

hvala Arame :) Frankfurt na majci je u pitanju.

Link to comment

ako je u mom kraju nek se javi, sta god da treba...

+1

 

eh naknadno videh da je malo daleko, ali svejedno, ako se može pomoći bilo šta na daljinu nek se javi :)

Edited by Hjortron
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...