Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

izes holandiju. nemacka je zakon. :)cekati bolju ponudu je najbolje iz nemacke. samim tim sto ces bolje znati jezik posle nekog vremena, odmah mozes traziti i vise para.opet, ako ti 2000€ ne pravi veliku razliku u odnosu na srbiji, onda nemas potreba da ides bilo gde.

Link to comment

Videcu jos, razlika postoji, naravno, ali nije prevelika u odnosu na ovde, a i mislim ovde i dalje da ucim nemacki, pa ce na sledecim intervjuima u Nemackoj to bolje da izgleda, priskakao mi je u pomoc engleski sad u Nirnbergu. Letos sam bas posteno peglao nemacki i sam sam se iznenadio kad sam dosao tamo kako je to izgledalo, ali naravno daleko je to jos od nekog ozbiljnog nivoa, nedostaje mi jos reci da to izgleda tecnije. A opet, ako prihvatim, brze cu nauciti jezik u Nemackoj i priliku da se priviknem i vidim sta i kako dalje iz prve ruke.

Link to comment

Ne zaboravi da pričamo o proseku i izuzecima. Plate zavise i od firme, lokacije, kao i branše. Ako se uvališ u Frankfurt u bankarski kružok, možeš odmah u startu da ubodeš 80K. Ali niko ne kaže da da ima gomila poslova tamo za te pare koji tebe čekaju - za tako nešto nema garancije. Možda taj ex-kolega voli da se i pohvali kako je dobro prošao, pa malo ukrašava priču?U krajnjem slučaju, u te cifre je uračunato i socijalno, zdravstveno, penziono (mada je ovo posebna priča) itd. Što kaže Ros, ako je tebi kinta jedini problem, tj. možeš nešto manje i dole da zaradiš, te ti ne smetaju drugi aspekti života u Srbiji, onda ne moraš ni da lupaš glavu oko cele priče.

Link to comment
Direktno iz Srbije nema sanse. Plus sto u bankarskom sektoru po pravilu traze dobar nemacki.
Meni nudili; doduše, taman sam došao u DE. Nudili mi da za otprilike te pare radim na nekom njihovom custom ISAM DB endžinu, čisti C rad. A ja se taman smestio u Dizeldorf, imao zanimljiv posao - razmišljao se, razmišljao i na kraju odbio ponudu. Idiot.
Link to comment
mala ispravka.mora da ide u skolu u godini u kojoj puni 6 ako je dete rodjeno do 30. septembra (muss kind).svaki pokusaj odlaganja skole iako je dete muss kind je krvav projekt, ali nije neizvodljiv. manje-vise se svede na razgovor za direktorom koji ima pravo da dete odlozi.
ja nisam ni pomislila na odlaganje škole :huh:pomislila sam da li bi bilo moguće da dete rođeno u martu ide sa prethodnim godištem pošto bi sa svojim godištem bio među najstarijimai npr to u Španiji* ne može nikako, raspoređuje se isključivo po kalendarskim godinamadok u Srbiji može, jer se uzimaju u obzir i školske godinea za Nemačku ne znam :)*čak je bilo i u novinama jednom članak gde su se stručnjaci pitali da li je to baš pametno i da li je možda bolji model koji uzima u obzir i školske godine
Link to comment
Kolega te masno laze, 4k neto je 85k bruto godisnje, sto nema sanse da sa tim iskustvom moze da dobije u Nemackoj na prvom poslu. 4k bruto u Stutgartu mozda. Mislim da je ponuda blizu maksimuma koji mozes da izvuces iz Srbije, osim ako imas jako specifican set vestina, neprejebiv CV i odlican si pregovarac.BTW, nisi dobro izracunao, 55k bruto je oko 2650 neto mesecno. Ne znam kakve su cene u Nirnbergu, verujem da nije jeftino, ali sa tim parama moze vrlo pristojno da se zivi. Ako si ozenjen, dok je zena nezaposlena, primaces 3050 evra mesecno. Ako imas dete, jos oko 180 mesecno od drzave.Direktno iz Srbije nema sanse. Plus sto u bankarskom sektoru po pravilu traze dobar nemacki.
Ne verujem da bi me lagao za cifru. Njemu se pogodilo to da je nekoliko puta nesto radio sa tom nemackom firmom koja ga je kasnije primila. Podesavao je nesto za jednog njihovog klijenta u BG-u i kad se otvorilo mesto kod njih u Stutgartu oni su ga sami zvali. Nemacki je znao minimalno, ali je imao obavezu da ga nauci.Nisam ozenjen i nemam decu, tako da racunam na tih 2,6k. Vidim da svi kazete da je ponuda sasvim ok, razmislicu jos malo, posto postoje i neke opcije za Holandiju, a i racunam da ako jos malo poboljsam nemacki i ubacim jos po nesto od vestina u CV mozda i dobijem jos malo vise u nekoj narednoj ponudi, oglasa je bas dosta
Link to comment

Da kazemo admin, ali ipak malo specificnija sredina je u pitanju, sa opremom i okruzenjem koje nije bas cesto. Zbog toga su svi koji su odlazili iz firme prolazili sasvim solidno u inostranstvu. Ovaj bivsi kolega moguce da je malo preterao, on je govorio da izadje na oko 4k mesecno, mozda je zaokruzio sa 3,5k ili tako nesto, ali bi mi bilo bas cudno da je u pitanju bruto cifra.Vidim po ovom tvom postu da je bas tesko navuci preko 60k u Nemackoj, probacu sa ovima da izvucem bar jos nesto... Ta opcijom sa Holandijom me najvise sprecava da ovo odmah prihvatim, jer bih tamo za istu bruto cifru dobio dosta vise neto, a Holandija mi isto deluje kao lepo mesto za zivot.

Link to comment
Ko hoce kes, najbolje placaju banke, SAPovci i embeded softverasi. Sve poslovi za mazohiste, UBR.
Koliko bi SAPovac, sa recimo 5 godina iskustva u SAPu, 10 ak ukupno u ITju i sertifikatima mogao ta izvuče? Čisto da mogu da uporedim, ako znaš možda?
Link to comment

Iz Nemačke se u Holandiju tenkovima brzo i lako stiže.Gde god da se odlučiš da odeš, vodi računa da ti je to početna plata, nećeš imati tu istu do penzije. To ti je odskočna daska, a za koliko više (i kojom dinamikom) ćeš se dalje izboriti, zavisi u najvećem delu od tebe. Pogledao sam malo statistiku plata u IT-u; heise.de objavi svake godine rezultate anonimne ankete, sve lepo razvrstano po nemačkim regionima, branšama, iskustvu itd. Ovo je statistika za 2011, pošto rezultate za 2012 treba da objave tamo negde u februaru sledeće godine.

Link to comment
Koliko bi SAPovac, sa recimo 5 godina iskustva u SAPu, 10 ak ukupno u ITju i sertifikatima mogao ta izvuče? Čisto da mogu da uporedim, ako znaš možda?
mogao bi sigurno da pocnes sa 60k, sto ti je oko 3300-3400 neto ako si zenjen. i brzo bi isao gore.trenutno se dynamics nav/axapta seniori lepo kotiraju i traze. kod end usera u minhenu i okolini se moze relativno lako dobiti preko 70k brutto.
Link to comment
mogao bi sigurno da pocnes sa 60k, sto ti je oko 3300-3400 neto ako si zenjen. i brzo bi isao gore.
Jbg, iskreno, dosta je velika razlika u cifri, recimo duplo i malo jače, što opet i nije tako strašno, kad se druge stvari pogledaju...Ne, ne želim da se selim, samo pitam, ako ovde počne neki potop na opštem nivou, da znam... :)
Link to comment

3300-3400 je dobra plata, ali 2600 koje nude Dzoniju i nisu bas.Treba covek da se raspita koliko kosta zivot u Nirnbergu (onako osnovno), pa da to ukrsti sa onim sto bi dobio u Holandiji i troskovima zivota tamo, pa da uporedi sa sadasnjim standardom u Srbiji i tek onda da donese odluku.Famozna 4 somica neto u Stutgartu su verovatno kombinacija sledecih faktora:- Kolega je ozenjen- Kolega radi dosta prekovremeno koji se placa- Kolega malo naduvava

Link to comment
Ros verovatno bolje zna kako se krecu plate SAPovaca, ali mislim da se dobri SAP konsultanti useravaju od para. Generalno se u Nemackoj ne isplati raditi za firmu. Konsultanti uzimaju 70-120 evra na sat, plus biraju da li zele da uplacuju penziono.
to stoji, jedino sto treba da budes neko vreme ovde da mozes da radis samostalno.kod mene u firmi ne placaju prekovremeno, ali ne prave problem ako se uzme slobodan dan.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...