Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

jbte, jel radio neko parket u stanu u nemackoj? sad mi bio majstor /nemac/ i em sto mi je popio pola kajsijevace, em mi rece da mi za 60 kvadrata hrastovog parketa treba 6 tisuca evra. :blink: sa cu da zovem radovana, on ce da smisli nesto 100%

Link to comment
jbte, jel radio neko parket u stanu u nemackoj? sad mi bio majstor /nemac/ i em sto mi je popio pola kajsijevace, em mi rece da mi za 60 kvadrata hrastovog parketa treba 6 tisuca evra. :blink: sa cu da zovem radovana, on ce da smisli nesto 100%
Samo ruke ili komplet?
Link to comment
komplet.tako kad me pitas ispada da je komplet cena ok <_<
Pa sada, pogledaj koliko koshta sam parket, recimo. Obi i sl. ga prodaju. Izracunaj koliko su ruke. Inace predpostavljam da sve legalno placas?
Link to comment
da, to je cena sa mwst. najbolje je da sam stavljam. jbga, ovde je parket bas luksuz.
Pa mogu se i radnici na crno pronaci...Ali i to nosi rizike, znas i sam.Opcija ti je i da nadjes nekog u SR i dovedes ga na par dana koliko mu treba da to zavrsi.Ne znam koliko si spretan da to sam stavljas, teze je nego laminat.
Link to comment

Da, čak i za hoblovanje sam video da se u različitim delovima DE cena po kvadratu kreće od 25 do 50€.Mada, možeš uvek da odeš na myhammer.de i vidiš ponude za tvoj kraj.

Link to comment
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

zna li neko kakve su ono danas bile demonstracije u minhenu (karlsplac, 18-19h)?gomila klinaca, mozda doseljenika (nisu delovali kao natural born germans), opkoljena policijom (tamnoplavom i zelenom) koja urla i povremeno gadja policiju i tramvaje...

Link to comment
  • 2 months later...

ima li neko s foruma da zivi u ahenu?jedna moja jako dobra drugarica iz beograda se pre nekoliko meseci tamo preselila zbog posla pa je dosta usamljena, prijalo bi joj da se upozna s nekim kulturnim svetom s kojim bi ponekad mogla da cavrlja uz kafu neobavezno van ekipe s posla koja je prilicno hevi.

Link to comment
  • 3 weeks later...

evo me od sinoć u Dilenburgu, kod Frakfurta, i blizu Koblenca.raduckam, vinarišem okolo i tako. pa eto, samo da pozdravim nemačku forumašku ekipu i da pitam, jel ima nešto gde mora da se ode, jede, proba, vidi? par dana imam posla, posle sam tri dana free i mobilan. par vinarija naravno, to znam, dok sam za ostalo popriličan duduk. sreća u ženu mi koja perfektno špreheriše dojč :lol: eto, ako ima šta, kažite.

Link to comment
evo me od sinoć u Dilenburgu, kod Frakfurta, i blizu Koblenca.raduckam, vinarišem okolo i tako. pa eto, samo da pozdravim nemačku forumašku ekipu i da pitam, jel ima nešto gde mora da se ode, jede, proba, vidi? par dana imam posla, posle sam tri dana free i mobilan. par vinarija naravno, to znam, dok sam za ostalo popriličan duduk. sreća u ženu mi koja perfektno špreheriše dojč :lol: eto, ako ima šta, kažite.
Imas tri slobodna dana, ako volis da se vozis vozom (ili imate kola), otidji onda svakako do Koblenca i Dizeldorfa; ja bih otisla i do Vupertala i provozala se u visecem bahnu.Mogu detaljnije da dam preporuke za Dizeldorf, gde jesti i piti, sta videti, ako te zanima..(naravno ovo od nekog ko ne zivi u DE nego cesto odlazi i obilazi)
Link to comment

kolima smo, da. dizeldorf tesko, koblenc svakako. nego ako ima neke konkretne preporuke oko restorana, vina, must see lokaliteta, radnji itd..

Edited by banatjanin
Link to comment

Najzanimljiviji deo tu je sama Rajna kad čovek ide vozom ili kolima od Bona preko Koblenca prema Majncu. Put i pruga idu uz Rajnu i sve zajedno vrluda kroz vrlo živopisan "kanjon" - sa obe strane obale su vinogradi i bukvalno svakih nekoliko stotina metara po zamak (srednovekovna linija odbrane zbog Francuza). Neki zamkovi su ruine, neki su u privatnom vlasništvu i useljeni, a neki su otvoreni kao hoteli/restorani (uz pripadajući vinski podrum):http://www.romantischer-rhein.de/urlaubsthemen/sehenswuerdigkeiten/burgen-schloesser.htmlKoji tačno je sad za preporuku, ubi me - ima ih stvarno tonu. Mislim da ima na jedno pola sata van Koblenca prema Vizbadenu St. Goar i u njemu zamak Rheinfels koji bi trebalo da je jedan od najvećih, a koji je ujedno i hotel/restoran/turistička meta. Ima na ovom linku lista svega, svako od tih mestašaca ima svoj sajt.U samom Koblencu ima taj barokni dvorac, staro veliko utvrđenje uz reku. A ako te zanima nešto drugo (izložbe, muzeji, predstave...), to sigurno ima na sajtu samog grada - ako ti žena špreha dojč, to ne bi trebalo da bude neki problem.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...