Jump to content
IGNORED

Nemačka


Parsons

Recommended Posts

Koje radnje u Berlinu/Dizeldorfu bi bilo dobro overiti što se tiče odeće, tehnike i uopšte nečega što je u Srbiji nedostupno a korisno je imati (poput sitnih Ikea ili Bauhaus stvarčica)

Link to comment
koliki je smor procedura i kolike su šanse da se dobije UK viza iz Nemaclanda?
2-4 nedelje traje procedura. viza se dobija preko agencije. informacije u vezi vize se dobijaju telefonom. prvi, informativni poziv ca. 18evra/min <_<
Link to comment
Mahlzeit. Je l' točite E10? :)
naravno da ne. kako ono bi: za punjenje 1 rezervoara e-10 spritom, potrebna je otprilike ona kolicina zitarica koju normalna osoba pojede za godinu dana.
Link to comment

Sreća da nam za tankovanje ovog drugog treba rat u Libiji i inim zemljama. Nekako smo tu u pat poziciji što se tiče izvora. Mene je više iznenadila traljavost uvođenja svega toga, koja se u saobraćaju ne pamti od uvođenja plaćanja putarine za kamione i onog sistema koji je kasnio, pa pucao pa...Mada, tema može sad biti ponovo interesantna odnosno na stolu u svetlu Fukušime i inicijative da se gase stare atomske centrale. Kao, frka vam je za ekologiju kad su AKW u pitanju, a nećete da točite E10? Mada, što se AKW tiče, imam valjda tri atomske centrale u okolini (sreća pa je reaktor u KA već ugašen), a od toga je jedna odmah sa druge strane francuske granice (i to im je jedna od najstarijih atomki). Čak i da Švabe pogase svoje, ostaje ova francuska.

Link to comment

ekologija je to bato - dakle stare nuklearke prodati udaljenim zemljama, jer hipike sto protestvuju za to zabole kurac, a od te kinte ce se placati njihova socijala. i vuk sit i nuklearke na broju.

Link to comment
  • 2 months later...

kakve su opcije nekoga ko ima studijsku vizu da u duzu posetu dovede npr partnera (ne bracnog)?moze li to uopste, i kako funkcionise?hvala.(odavde ide edit)v hvala, arame, moze i na PM ako saznas.

Edited by PointTaken
Link to comment
kakve su opcije nekoga ko ima studijsku vizu da u duzu posetu dovede npr partnera (ne bracnog)?moze li to uopste, i kako funkcionise?hvala.(odavde ide edit)v hvala, arame, moze i na PM ako saznas.
Pošto može da dodje bez vize i boravi do 90 dana, ako želi da boravi duže od 90 dana, morate da odete zajedno u Policiju, u upravu za strance i da zatraži dozvolu boravka za period koji prelazi tih 90 dana. Ti pokažeš svoju dozvolu boravka, i dokaze da imaš prihode i ugovor o najmu stana, i daće mu dozvolu boravka, mislim da je do godinu dana.
Link to comment

I ako sedite zajedno tamo u Einwohnermeldeamtu i navodite da ste Lebensgefährte, nemojte da si namigujete i da se čukate laktovima u rebra.Mislim da sve zavisi od tvog statusa i na to koliko dugo hoćeš da povučeš tu osobu. Onda rešenje ovog problema može da se povlači na celoj skali od "dužeg turističkog boravka" do "spajanja familije". U pojedinim slučajevima je potreban samo Verpflichtungserklärung, u ostalim više. Najbolje bi bilo da odeš prvo tamo sama i pitaš šta je sve potrebno - moguće je da će ti tražiti nešto dodatno, tipa dokaze o osiguranju za njega (koje možeš i u DE da dokupiš) i slične stvari, pa kad sakupiš sve, onda podnosiš zahtev. Lepo je što mi možemo ovde da ti navodimo šta mislimo da je potrebno, ali oni ljudi tamo će ti dati tačnu i aktuelnu informaciju. Moguće je da u detaljima ima i razlike na osnovu toga koji je bundesland u pitanju (pošto si ti na studentskoj, a školstvo i sve oko njega je u domenu bundeslanda). Ako nemaš vremena, pogledaj online na sajtu grada, regiona ili savezne države - sigurno ima neki auslenderamt ćošak. Evo šta piše kod mene na sajtu grada u slučaju da stranac koji je na privremenom boravku u DE hoće da izvrši "spajanje familije":

Ausländische Ehegatten, Eltern und minderjährige Kinder, die im Familiennachzug zu hier lebenden ausländischen Staatsangehörigen in das Bundesgebiet einreisen wollen, benötigen vor der Einreise ein für diesen Aufenthaltszweck ausgestelltes Visum. Das Visum zur Familienzusammenführung ist bei der deutschen Auslandsvertretung, Botschaft bzw. Konsulat, im Heimatland zu beantragen. Im Zuge der Visumbeantragung wird die Ausländerbehörde an der Entscheidung beteiligt. Der Antrag wird von der Auslandsvertretung nach Deutschland gesandt. Der hier lebende Familienangehörige wird dann von der Ausländerbehörde zu einem Gespräch, und zur Vorlage von evtl. fehlenden Unterlagen eingeladen. Bitte beachten Sie beim Ehegattennachzug den erforderlichen Nachweis einfacher Sprachkenntnisse (Zertifikat A1). Das benötigte Visum können Staatsangehörigen folgender Staaten nach der Einreise ins Bundesgebiet beantragen:Australien, Brasilien, Island, Israel, Japan, Kanada, Liechtenstein, Neuseeland, Norwegen, Republik Korea, Schweiz, USA Nachdem Sie ins Bundesgebiet eingereist sind, müssen Sie sich zuerst bei einem der Bürgerbüros in Karlsruhe anmelden. Danach erhalten Sie per Post, eine schriftliche Einladung zu einem Termin bei der Ausländerbehörde. Während dieses Termins können Sie den Antrag auf Erteilung eines Aufenthaltstitels stellen. Bitte achten Sie darauf, dass Sie noch während der Gültigkeit Ihres Einreisevisum den Termin wahrnehmen. Das Einladungschreiben enthält auch Informationen zu den benötigten Unterlagen. Bringen Sie diese zu dem Termin mit. AufenthaltsdauerDie Aufenthaltserlaubnis kann von einem bis drei Jahren erteilt werden. Erwerbstätigkeit Grundsätzlich ist die Erwerbstätigkeit durch die Erteilung der Aufenthaltserlaubnis erlaubt. Die Rechtsgrundlage für die Erteilung einer Aufenthaltserlaubnis zum Familiennachzug richtet sich nach §§ 27 ff des Aufenthaltsgesetzes.

Za ostvarivanje toga je potrebno:

  • Antrag
  • 1 biometrisches Lichtbild
  • Nationalpass
  • Nachweis über die familiären Verhältnisse, Heiratsurkunde, Geburtsurkunde, Sorgeerklärungen, Vaterschaftsanerkennungen
  • Nachweis über hinreichenden Krankenversicherungsschutz
  • Nachweis über die Sicherstellung des Lebensunterhalts.

Svi formulari su na sajtu grada na raspolaganju online, sve može da se popuni i odštampa kući i onda ode samo do biroa.

Edited by Razzmatazz
Link to comment

tresko, parsons, razz - hvala vam puno. sve cu ovo da pribelezim, i nepoznate reci naucim. i raspitam se dodatno tamo.renne, dabovicu, leia - najtopliji pozdravi :)

Link to comment

Ja kad sam bio proslo leto (turisticki), rekose mi da ne mogu da mi produze vizu ni po kom osnovu tamo. Posto imam hrvatsku sosku, na osnovu toga su mogli da produze, ali max 3 meseca. Jedino ako zena tamo lupa gluposti, odnosno htela je da me otera, ili su nesto menjali, ili je regionalno drugacije, mada mi to deluje nerealno.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...