Jump to content
IGNORED

Evropski superklubovi i njihova superliga


Meazza

Recommended Posts

1 hour ago, Redoran said:

Meni je skroz ok da superklubovi naprave svoje supertakmičenje, pod dva uslova:

 

1. Da više ne igraju u domaćim ligama sa, je li, boranijom. Da igraju samo svoje supertakmičenje i ništa drugo, što se mene tiče mogu i trokružni sistem da uvedu pa da Bajern svake sezone igra proitv Reala i Liverpula po tri puta u ligaškom delu plus u plej ofu - samo da ih nema u domaćem takmičenju.

 

2. Ako superliga slučajno ne opravda finansijska očekivanja i zglajzne, da svi ti supertimovi mogu da se vrate u domeće takmičenje isključivo od najnižeg nivoa, pa polako, stepenik po stepenik.

 

Za evropski fudbal zapravo može samo da bude dobro ako se svo to super-smeće u vlasništvu raznoraznih šeika, tajkuna i američkih milijardera lepo odvoji u svoje takmičenje i prestane da ubija kompletan sport. Fudbal u evropi ima dovoljno jak lokalpatriotski faktor da navijači hiljada drugih klubova nastave da dolaze na stadione i prate svoje timove. U ligama Petice će čak imati dodatni motiv jer će takmičenje preko noći ponovo postati zanimljivo i neizvesno nakon što ga napuste raznorazni PSŽ-ovi, Juventusi, Bajerni, Reali i Barselone. 

 

Dodatni bonus je i to što bi pomenuti šeici i tajkuni napokon prestali da se interesuju za sipanje svojih dolara u evropski fudbal (osim u superklubove naravno) a to može samo da ima pozitivan efekat.

 

Dakle, samo napred i svim srcem za supertakmičenje. Nije to košarka pa da nijedno takmičenje izvan Evrolige nema bilo kakvu perspektivu ili komercijalnu privlačnost. Fudbal je dovoljno veliki da klubovi mogu da napune stadione bez da na njih dolaze njihovi super-rivali. Oni neka vrte pare u svojoj super-smaračini a ostali će imati svoju vernu publiku i neće se sigurno npr. Lids potresti ili propasti zbog toga što mu je neki Kinez ili Nigerijac okrenuo leđa, bacio dres i prešaltao se na Dortmund.

Bravo, to je to.

Za minijature.

Pustiti ih da se igraju..pa kad dodju vrlo brzo da mole nazad..od betona kreni.

  • +1 1
Link to comment

Objasnio Redoran. Kad bi samo sto pre odjebali iz liga, ali nisu ni oni ludi. Potplacuju UEFA mafioze, a ove zabole za buducnost UEFE, isplati im se maznjavanje ogromnih para, bice kako superklubovi kazu i niko ih ne moze naterati ni na sta. Ako to znaci da se ide protiv svih evropskih navijaca, ici ce se. 

Link to comment

Postoji jedan faktor koji može da im doaka a to su nacionalni savezi odnosno boranijatm koja je u tim savezima ipak brojnija. Oni neće pristati da im ovi nakon osnivanja svoje superlige ostanu u nacionalnom takmičenju i još da zbog njih moraju da ga igraju sredom umesto vikendom. 

 

Mene zapravo ne bi iznenadilo da su superklubovi svesni svega ovoga i da sami imaju velike nedoumice oko te superlige, ali im ista dođe kao odlično sredstvo za blefiranje pred lako potkupljivim smrdama iz UEFA. I onda ih iz godine u godinu plaše rešetom kako bi ovi od LŠ napravili nešto slično toj superligi, i znaju dobro da u tom raspalom Nionu nema nikog ko će ikada reći: "OK gospodo, sad je bilo dosta, spuštamo karte na sto pa da vidimo ko šta ima".

 

  • +1 1
Link to comment

Ne vidim ništa loše u pravljenju Superlige, ova nacionalna takmičenja kakva su sad, nemaju smisla. Takmiči se klub koji ima budžet 500 miliona sa nekim ko ima 5 u istoj ligi. To nije sport. Treba praviti lige tako da budu neizvesne i da rivali budu ravnopravni, to će povećati gledanost.

To podržavam i na nižem nivou gde treba praviti regionalne lige. Ne može u istoj ligi Zvezda koja troši 30 miliona i Javor koji troši 300 hiljada. 

Link to comment

Tu bi bilo dovoljno da jedni povuku nogu, tipujem na Nemce, i izbace Bajern i koga još. Nakon toga bi lančano krenulo kroz Evropu. Pičvajz u najavi.

 

 

edit: odgovor Redoranu, uleteo Nikodije između.

Edited by Svarog
Link to comment

Mi u stvari ne znamo kako bi reagovali njihovi navijaci, ovo mi skacemo. Savezi su jedno a "teren"  na tribinama je nesto drugo. Bice zanimljivo ispratiti reakcije, meni deluje da bi na ostrvu bilo najmanje nerviranja dok bi superligasi najteze napustili, spram ostatka preko kanala

 

sad videh za budzete, to je dobar argument, al tako mora

ako se ja mucim sa 5 mil onda je opravdano da se nervira i on sa 500 :D

Edited by villiem
Link to comment
18 minutes ago, villiem said:

Mi u stvari ne znamo kako bi reagovali njihovi navijaci, ovo mi skacemo. Savezi su jedno a "teren"  na tribinama je nesto drugo. Bice zanimljivo ispratiti reakcije, meni deluje da bi na ostrvu bilo najmanje nerviranja dok bi superligasi najteze napustili, spram ostatka preko kanala

 

 

Mislim da bi u Engleskoj bilo dosta problema sa lokalnim navijačima... Što ne znači da bi likove sprečilo da izađu...Samo, nekako, ManU, Liverpool, Chelsea, Arsenal, Totenhem van FA gube jako veliki deo sebe... Jedni koji tu ništa ne gubi je City, koji je ionako plastičan klub novog vremena...

  • +1 1
Link to comment

Meni se cini da PL timovi ne bi nikada napustili nacionalno takmicenje, a imaju i najmanje finansijskih motiva za tako nesto. Deluje mi da i navijaci generalno vise drze do lokalnih derbija nego Evrope, bitnije je Spursima da drknu Arsenal nego da osvoje Evropa Ligu.

 

Zapravo cela ova prica krece od dva kluba - Juventusa koji ne moze da napuni svoj stadion i PSGa koji igra u ligi bez briga, i mozda su se tu jos nakacili na bandwagon Barselona i Real jer su u finansijkim problemima pa se hvataju za svaku slamku.

Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Meni se cini da PL timovi ne bi nikada napustili nacionalno takmicenje, a imaju i najmanje finansijskih motiva za tako nesto. Deluje mi da i navijaci generalno vise drze do lokalnih derbija nego Evrope, bitnije je Spursima da drknu Arsenal nego da osvoje Evropa Ligu.

 

Zapravo cela ova prica krece od dva kluba - Juventusa koji ne moze da napuni svoj stadion i PSGa koji igra u ligi bez briga, i mozda su se tu jos nakacili na bandwagon Barselona i Real jer su u finansijkim problemima pa se hvataju za svaku slamku.

Problem je što i ti i ja i većina nas kad kažemo navijač (u UK), mislimo na lokalne momke iz puba koji nedeljom idiu na utakmicu... Kad vlasnici kažu navijač, njima se prikazuju gomile klinaca po Aziji i prodaja dresova...

 

Mi kad kažemo fudbal, mislimo na sport, vlasnici misle na pare, sport je u drugom planu...

 

I zato njih bole za sport, a nama je stalo do sporta...

 

 

  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Meazza said:

Zasto bi NBA kvalitet opao?

 

Zato sto se liga pretvorila u show totalni. Pre desetak godina prestala se igrati ozbiljna odrabrana u regularnom delu, a u ovih zadnjih par isto je cak i u dosta utakmica play offa. Na drugoj strani svasta se sada broji kao asistencija, skok i slicno. Vestacki se pumpaju statsi da bi se ljudi lozili. Ocekujem da u narednih 10-15 godina dosta utakmica bude kao all star sada, da timovi zajedno daju po 70-80 poena po cetvrtini.

 

Ontopic:

Problem je sto neko spomenu da mi mislimo da se ljudi loze na lokalne klubove. Puno veci broj klinaca se lozi na ove najbolje klubove.

Link to comment
35 minutes ago, radisa said:

Mislim da bi u Engleskoj bilo dosta problema sa lokalnim navijačima... Što ne znači da bi likove sprečilo da izađu...Samo, nekako, ManU, Liverpool, Chelsea, Arsenal, Totenhem van FA gube jako veliki deo sebe... Jedni koji tu ništa ne gubi je City, koji je ionako plastičan klub novog vremena...

 

svi su oni postali plasticni™ sa po 11 stranaca u timu i redovnim transferima od po 100 miliona, nista tu city nije specifican osim sto jos vise trosi pa je zato jos plasticniji. sve se to stopilo u jednu sivu, bezlicnu masu, i uopste me vise ne tangira da li je na tv-u bajern ili city, isti kurac. i zato oni lepo neka se spoje u 1 vrhunsku plasticnu ligu, na srecu azijskih vlasnika i azijskih fanova.

Link to comment
4 minutes ago, Nikodije said:

 

svi su oni postali plasticni™ sa po 11 stranaca u timu i redovnim transferima od po 100 miliona, nista tu city nije specifican osim sto jos vise trosi pa je zato jos plasticniji. sve se to stopilo u jednu sivu, bezlicnu masu, i uopste me vise ne tangira da li je na tv-u bajern ili city, isti kurac. i zato oni lepo neka se spoje u 1 vrhunsku plasticnu ligu, na srecu azijskih vlasnika i azijskih fanova.

Pa globalno gledano da, govorim o lokalu... Mene kao nekog i Srbije sve menja to interesuje, ali verujem da Johna iz Liverpoola i Mike iz Manchestera to ipak malo vie pogađa, jer su taj Liverpool i ManU deo njegovog kulturnog nasleđa...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...