Jump to content
IGNORED

Italija


Indy

Recommended Posts

da li u rimu uopste postoji restoran gde je hrana pristojna, a gde te nece tretirati kao govno samo zato sto si stranac/turista, gde ne naplacuju kuver, nenarucenu hranu i slicne dodatne nevidljive elemente, gde se ne stoji u redu i ceka za sto, pa onda ceka za paznju konobara, pa onda ceka za hranu ?
Postoji.E, kako se tacno zove, ne znam napamet, mogao bih da rekonstruisem po CSI metodama. Bio je neki odlican sea food i vino, narodska atmosfera, i tip sa gitarom (bogu hvala, akusticnom) koji je actually znao da peva. Negde u centru, pa malo zavuceno. Naci ces sigurno! :lol:
Link to comment
Rimpreporuke za restorane molim vas.da li u rimu uopste postoji restoran gde je hrana pristojna, a gde te nece tretirati kao govno samo zato sto si stranac/turista, gde ne naplacuju kuver, nenarucenu hranu i slicne dodatne nevidljive elemente, gde se ne stoji u redu i ceka za sto, pa onda ceka za paznju konobara, pa onda ceka za hranu ?cipele, cizme i kozne torbepreporuke za butike, pls.hvala.
Kuver, ili coperto, naplaćuju svi, neki ti ga prikažu odvojeno, negde je uključeno u cenu, ali ćeš ga platiti svuda.Ako hoćeš da vidiš poznate ljude(mada, ne znam koliko poznaješ žabarski jet-set), onda idi u "Bolognese".Drugačije, u blizini Piazza San Pietro, blizu Vatikana, imaš gomilu trattoria. Običnih, ali se jede odlično, za pristojne pare (što tamo u prevodu znači nekih 20-30 Eura po osobi, za meze, predjelo i glavno jelo, salatu i par čaša vina).Što se šopinga tiče, u centru imaš zilion radnji u okolini Piazza di Spagna. Ne znam da li ćeš kupovati na Via Condotti, ali na sve četiri strane od Piazza di Spagna, prema drugim trgovima (Piazza Navona, Piazza del Popolo, Fontana di Trevi, se šire mnogobrojne uličice prepune raznih radnji, u kojima imaš i fenomenalne cene.
Link to comment

koja je stvar sa trastevereom, nekretnine su tamo za marginu jeftinije u odnosu na bilo koji drugi kraj rima. bila davno, ali koliko se secam, tamo smo dobro klopali i nista strasno videla ili dozivela, osim krda turista koji opsedaju i notting hill i ajfelov toranj, pa nije bas da je to srozalo cene u kraju. da se nije u medjuvremenu pretvorio u neki red light district :D

Link to comment

sorry Tresko, dobila sam instrukciju od jednog znalca da se ni ne priblizavam buticima koje si naveo, ali buduci da je ono bese tebi Navigare sirotinjski brand, mogla sam da pretpostavim da bi ovi preporuceni butici i restorani sa dzet set-om vise legli Ceci nacionale nego meni. :P nevertheless, hvala svima :heart: pa uzvracam kad se vrnem sa korisnim tipovima.

Link to comment

Imas dva velika feshion outleta, Valmontone pored autoputa ka Napulju, drugog se ne secam kako se zove a ni u kom je delu (pri)grada. Ne znam koliko su oni ovde popularni za predlaganje na forumu ( :P ) i koliko te to u stvari zanima, ali tamo imas stotinak i vise brendova... :unsure:

Edited by ducca
Link to comment
sorry Tresko, dobila sam instrukciju od jednog znalca da se ni ne priblizavam buticima koje si naveo, ali buduci da je ono bese tebi Navigare sirotinjski brand, mogla sam da pretpostavim da bi ovi preporuceni butici i restorani sa dzet set-om vise legli Ceci nacionale nego meni. :P nevertheless, hvala svima :heart: pa uzvracam kad se vrnem sa korisnim tipovima.
Ne znam da li si dobro pročitala ono što napisah, ali ne sećam se da sam preporučio butike u via Condotti (osim ako nemaš puno, puno para), a i za jet-set restorane nisam davao preporuke.Preporučio sam nešto drugo, obične trattorie, i obične radnje.No, nema veze.
Link to comment
  • 2 weeks later...

trs ili klagenfurt pitanje je sad :D na bledu sam, ostajem i tokom vikenda - cijenim da će mi hotelski sadržaj dosaditi, kao i šetnje oko jezera. u ljubljani bila onoliko puta. nači, blickrig na italiju (ili austriju). koliko km-a ima od bleda do trsta? čime je najbolje ići (voz, bus)? i šta sve napasti za manje od 12 sati (a da nisu fudbaleri)? to ako ne odlučim da ostanem ceo vikend - u kojem slučaju su mi potrebni i tipovi za povoljne hotele. fala italijanima, slovencima i svima koji se tako osećaju na korisnim savetima.

Link to comment

Ja bih u svom tipičnom reckless ponašanju otišao skroz do Mletaka (krenuvši u cik zore), pa makar i samo proveo nekoliko sati njima se šetajući. Ma Trs uopšte nije loš ako se je u stisci s vremenom.

Link to comment

i ja bih isto :D. ako moze vikend, utoliko bolje, al onda def venecija a ne trst. trst ima prednost blizine, sto je bitno ako si na dnevnom izletu. ako imas vise vremena, onda protegnes noge koji km dalje do venecije.samo ne klagenfurt :Dprimetila sam jos nesto - onoliko koliko sam ja gledala, hoteli u veneciji su za neki stepen jeftiniji nego u trstu (uporedivog kvaliteta). zanimljivo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...