Jump to content
IGNORED

Serija "Porodica" - That 90's Show


renne

Recommended Posts

7 minutes ago, namenski said:

Izvini, nisam mislio nista lose, bilo ciju nepametnost ponajmanje, radi se o narodnoj izreci sto, siguran sam znas... :) 

Percevic je bio ili do skora bio glavonja, ako ne i vlasnik onoga sto je preostalo od Inex-a, onog ogromnog i glavnog Genex-ovog konkurenta, barem koliko ja znam, ima ovde ljudi koji znaju bolje siguran sam...

Ivkovic se, ako mislis na Baneta :isuse: dao u penzionerisanje, nesto se bese zenio, udavao, tek - dlaka sa glave mu, osim prirodnog celavljenja, nije falila...

Ni njemu, ni raznim Bojicima, ni Kurtama ni Murtama, vidi se da smo ih sve pozaboravljali...

Da nismo, ne samo mi, ovakvih serijica ne bi ni bilo, niti bi smelo da bude...

 

 

Edit: jebote, moze li se nize pasti kada danas 1 Vlajko Stojiljkovic i onaj Зоћа sto se bese samoupucao, izgledaju kao moralne gromade.... :isuse:

Edit 2: @Ros da te utesim, uostalom, gde god bili, siguran sam da ne prezivljavaju kopajuci po kontejnerima ili grickajuci minimalnutm penziju... 

 

malo sam pronjuska po netu. nije im lose. barem su sklonili pa ne kenjaju vise. 

Link to comment

bilo mi je zanimljivo sve ovo što pišete o perikama i imitacijama, a juče su i daško i mlađa  dva sata pričali o seriji. pogledala sam sinoć pred spavanje obe epizode.

meni je ovo uznemirujuće. celu noć sam sanjala nakaze.

ne mogu ni da se odmeknem da razmišljam o režiji, maskama, dijalozima. ovo što saša ilić piše, da sad postoji istorijska distanca, to je tako bolno netačno. to mi je najjači utisak. 

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
7 minutes ago, slepa živana said:

da sad postoji istorijska distanca, to je tako bolno netačno. to mi je najjači utisak. 

Fali samo ono istorija ce dati svoj sud...

Kao i obicno - nepristrasan, i po svim pravilima struke.. :isuse: 

Ali, i to ce na red, polako, od necega se mora poceti...

Link to comment
1 hour ago, namenski said:

 em se samo budala 2x na isti kamen...

 

 

Samo da se osvrnem na ovo, pošto nemam puno vremena...

Ali budala jeste drugi put na isti kamen.

Opet imamo velikog i nepogrešivog vođu, opet imamo Porodicu, doduše nema Mire (pošto se drugovenčani izgleda gadi žena :fantom:), ali imamo mnogo više malignog brata, opet imamo obesnog sina (koji ne nosi gajbice ali se druži sa živopisnim likovima koji igraju fudbal glavama)

 

Neće niko Mileta™ zajebati da 2x sedne na isti kamen, ali Mile je već seo po drugi put odavno.

Meni je neshvatljivo da sve što se sa pravom zameralo dosovskom režimu, ovom režimu se uzima kao prednost hvale vredna. 

  • +1 2
Link to comment
27 minutes ago, Filozof manijak said:

Meni je neshvatljivo da sve što se sa pravom zameralo dosovskom režimu, ovom režimu se uzima kao prednost hvale vredna. 

Dobro, Mile je budala, to znamo i da je onaj ko ovom rezimu priznaje hvale vrednih prednosti ovog rezima to sto jeste, OK, dobro...

Izvinjenje svima na Off-u, ovo je uostalom topik o serijici, nastavice se...

I onako je, i bez mene bilo pitanje trenutka kada ce da se desi sto se desilo... :fantom:

 

O&O

Link to comment

@namenski

Nadam se da me nisi pogresno shvatio, niti jednom nisam tvrdio ni pomislio da su to tvoji stavovi. 

Naprosto, pokušavam da proniknem u mentalni sklop Mileta, pošto sam i ja neki Mile, ali onaj u manjini.

Link to comment
49 minutes ago, Filozof manijak said:

Meni je neshvatljivo da sve što se sa pravom zameralo dosovskom režimu, ovom režimu se uzima kao prednost hvale vredna. 

 

zato sto je dosovski rezim dobio kredit za izuzetno velikom kamatom, koju naravno nije uspeo da isplati. 90-ih smo imali 20ak procenata antirezimlija. onih 30ak sto su u jednom momentu napregnuto dosegli samo do kostunice, je i dalje ostalo u glavi za sistem misljenja koje ide jos od 45-e, i samo se preslikava na milosevica, i sad na vucica. isto sranje, drugo pakovanje. 

i tu se uvek moze vratiti na onih 500 godina gajenja trave u engleskoj. 

Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

@namenski

Nadam se da me nisi pogresno shvatio, niti jednom nisam tvrdio ni pomislio da su to tvoji stavovi. 

Naprosto, pokušavam da proniknem u mentalni sklop Mileta, pošto sam i ja neki Mile, ali onaj u manjini.

Svi smo mi, po malo Mile, ali se bojim da sve cesce to potezemo kao alibi za sopstveno nedelovanje, inerciju, ocuvanje komfora, nuzdu koja zakon menja...

Kako ko, koliko moze i koliko to sme sebi da dopusti: nije to stvar hrabrosti ili kukavicluka, a ni takozvanog moralnog integriteta.

Svojevremeno su me ovde najstrasnije ispljuvali kada sam pokusao da pokazem trunku razumevanja za muku nekoga ko mora da trpi vucica i vucicevstinu zarad parceta 'leba nasusnog, da bih pre neki dan, takodje ovde, na pitanje a zasto glumci JDP ne daju otkaz ako im se ne igra sa BL cuo neciji odgovor, jesi li lud, pa da izgube posao....

Tako, da iz raznih razloga, razumljivih u svakom slucaju, svako postupa kako moze, sme...

I to nije nikakva sramota.

Sramota je sto to ne uvidjaju oni kojima je to posao, koji bi da se bave politikom, ali bez penetracije i koji su ekstremno retko dobijali batine koje su pucale po Miletovim ledjima.

A i ako su ih kojim slucajem dobili - umeli su da ih naplate.

Mile to nije umeo, a i prodali su mu pricu da batine dobija zarad demokratije i slobode umesto koje je dobio sta je dobio.

I OK je, nisam pogresno razumeo...

  • +1 2
Link to comment
16 minutes ago, Ros said:

sistem misljenja koje ide jos od 45-e

Izvini, nista licno, zaista :), ali ne budi mi zamereno: ti zaista ne znas ama bas nista ili skoro nista, najpovrsnije moguce u svakom slucaju o sistemu misljenja '45...

I, konacno zar ti nije cudno, sumnjivo, da se kad god se postave pitanja danasnjice, bezi se u aliibi pppoznat kao sindrom '45: u vreme, 21. vek je poprilicno odmakao, tek da te podsetim, kada su daleko tvrdje sistem misljenja '45. zemlje bukvalno zaboravile sta je to i o cemu se uopste radi...

Covece, od 1990. do 2020. proslo je 30 (slovima: tridesetgodina), a one se u Srbiji potezu jace i cesce nego 500 turskih godina.

Edited by namenski
Link to comment

Серија је супер, бар прве две епизоде, тотално су филмичне епизоде. Идеолошки никог нису штедели, ни слобисте, ни досовце, мада догађаји су тако надреални да није тешко од тога направити уметност. И радујем се што смо од 2018-те почели баш озбиљно да производимо масу квалитетних серија, од тих историјских "Корени" су били баш успели да погоде срж, а и "Породица" прилично добро гађа.

Edited by Duhovnost, ljubav i med
Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Izvini, nista licno, zaista :), ali ne budi mi zamereno: ti zaista ne znas ama bas nista ili skoro nista, najpovrsnije moguce u svakom slucaju o sistemu misljenja '45...

I, konacno zar ti nije cudno, sumnjivo, da se kad god se postave pitanja danasnjice, bezi se u aliibi pppoznat kao sindrom '45: u vreme, 21. vek je poprilicno odmakao, tek da te podsetim, kada su daleko tvrdje sistem misljenja '45. zemlje bukvalno zaboravile sta je to i o cemu se uopste radi...

Covece, od 1990. do 2020. proslo je 30 (slovima: tridesetgodina), a one se u Srbiji potezu jace i cesce nego 500 turskih godina.

 

u tome je poenta sto su neke zemlje imale tvrd i muciteljski komunizam, dok je kod nas bio meksi sistem. i dalje je ostalo da se moze sve srediti sa 100 grama kafa i cokoladom. ako znas nekog negde da ti sredi. burazerstvo na sve strane. jedino sto se od 1990 do danas promenilo je da nemas vise ds, spo, dss i nekakvu opoziciju. sad samo imas jednoumlje u visu aleksandra vucica, umesto milosevica ili tita. isto kao onda imas da odes u kafic, da popijes sa drustvom, malo skoknes do mora, ali sustinski se i dalje nista nije promenilo. imali smo neki privid drugacijeg sistema od 2000-e ali i to je trajalo koliko je trajalo. 

da nije tito "pobedio" staljina, i da su na braca rusi gazili tenkovima kao u madjarskoj, oterali bi komunjare jos odavno

Link to comment
6 hours ago, morgana said:

losa rezija, losi dijalozi, glumci su najmanje krivi.

 

Dijalozi bolna tačka domaće produkcije a i one šire, ne znam jeli još neko osim Kolje ume napisati uverljiv dijalog. Razumem potrebu za slobdnijom dramatizacijom istorijskih događaja ali ako nema kvalitetne dramaturške zamene mislim da bi ovde bolje legao strožjiji dokumentaristički pristup, bar bi dijalozi blil životniji a ko što neko reče izvora ima dovoljno.

 

 

6 hours ago, Filozof manijak said:

Meni se ni naziv serije ne dopada...Porodica.

 

 

Meni odličan, najbolji od svega, prevazilazi format, medij i žanr i zadire u čistu umetnost. Mada tu reč u prve dve epizode izgovara samo urednik u par navrata tako da mislim da u tom pravcu autor naumio da tera neku simboliku

 

5 hours ago, Frank Pembleton said:


Ne verujem u neke zavere.
 

 

Jedina ozbiljna revizija koja se čini mi se nazire je da će Čeda ovde biti Gari Kuper :happy:

 

 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...