Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

18 minutes ago, Uskebasi said:

Koji tačno zakon je dostavljac prekrsio? 

Da ne ulazimo o to da li je postupio na prihvatljiv nacin, ali prilicno nedvosmisleno se poziva na to da je on prekrsio neki zakon, pa me interesuje kojim zakonom je ovo sto je uradio propisano kao kažnjivo delo? 


piše 4 poruke iznad:

 

Dostavljač je prekršio Zakon o zaštiti podataka o ličnosti. Novčane kazne za to kreću se od 50.000 do 2.000.000 dinara za kompaniju i od 5.000 do 150.000 za fizičko lice.

Link to comment
Just now, Frile said:


piše 4 poruke iznad:

 

Dostavljač je prekršio Zakon o zaštiti podataka o ličnosti. Novčane kazne za to kreću se od 50.000 do 2.000.000 dinara za kompaniju i od 5.000 do 150.000 za fizičko lice.

Super je to sto pise u poruci na forumu, a pise li u zakonu? 

Link to comment
1 minute ago, Uskebasi said:

Super je to sto pise u poruci na forumu, a pise li u zakonu? 

 

Pa reci nam, jel dostavljač (Wolt) nije prekršio zakon, i još jedno pitanje - da li traži saglasnost za čuvanje podataka?

Link to comment
3 minutes ago, aram said:


zar ti nisi neki pravnik, ili sam te pomešao s nekim? ako nisi čuo, postoji zakon o zaštiti podataka o ličnosti. koji je svako pravno lice koje posluje na teritoriji republike srbije u obavezi da poštuje, pa samim tim i svi njegovi uposlenici

 

Cuj neki pravnik :nobles:

I bas zato sto sam neki pravnik me interesuje koji clan tog nekog zakona propisuje da je dostavljac ucinio neko kazneno delo

Link to comment
1 minute ago, Svemir Zeka said:

 

Pa reci nam, jel dostavljač (Wolt) nije prekršio zakon, i još jedno pitanje - da li traži saglasnost za čuvanje podataka?

Ne pricamo o Woltu, nego o liku koji je poslao poruku.

Link to comment

pa ne verujem, znači neko ko je zaposlen u kompaniji može da radi šta god hoće, boli ga kurac, kompanija je ta koja mora da poštuje zakon, on kao pojedinac ne mora :rolf:

brate, a da ti vratiš tu pravničku diplomu?

  • +1 2
Link to comment
13 minutes ago, Uskebasi said:

Super je to sto pise u poruci na forumu, a pise li u zakonu? 


To bi pravnici trebalo da znaju, a ako nije prekršen zakon, bilo bi lepo da kažu.

 

Kao ne-pravnik znam da je taj zakon uveden pre nekoliko godina, i da je njime strogo propisano kako i koliko dugo se čuvaju lični podaci komintenata, za šta smeju da se koriste, a za šta ne. Na primer, podaci naših komintentata - mail adresa ili broj telefona - ne smeju da se koriste ni za kakvo reklamiranje naših proizvoda i usluga  (osim ako je eksplicitno dat pristanak), pa po analogiji sa tim verujem da nisu dozvoljene ni spontane ankete o kvalitetu dostavljene hrane. 

Edited by Frile
  • +1 1
Link to comment

Lik nije dosao na devojci na vrata u svojstvu privatnog lica, nego zaposlenog gde obavlja usluzni delatnost. On ima nekakav ugovor o radu koji sigurno nema clan po kome telefoni  musterija mogu da se zloupotrebljavaju kako kome padne na pamet.

 

Nije ga prijavila policiji, vec poslodavcu koji je sa njom usao u pravno obligacioni odnos.

 

Tako moze i treba da bude prijavljen svako ko na bilo koji nacin ugrozava drugu osobu, zloupotrebljavajuci radno mesto.

 

»On» je Wolt u tom slucaju.

Edited by Moonwalker
  • +1 7
Link to comment
1 minute ago, aram said:

pa ne verujem, znači neko ko je zaposlen u kompaniji može da radi šta god hoće, boli ga kurac, kompanija je ta koja mora da poštuje zakon, on kao pojedinac ne mora :rolf:

brate, a da ti vratiš tu pravničku diplomu?

Hoću, evo sad sam bas krenuo da vratim diplomu. Uzeću neku drugu, pa kad ne budem pravnik onda ce mi valjda biti smesno :rolf:kad citam sta pravnici pisu. 

  • Haha 1
Link to comment
15 minutes ago, Uskebasi said:

Ne pricamo o Woltu, nego o liku koji je poslao poruku.

 

Ja sam lepo definisala ko je dostavljač, firma. Firma, opet, po logici stvari ima neku klauzulu u ugovogu i ona po prijavi sankcioniše zaposlenog, zbog upotrebe podataka koja nije predviđena ugovorom odnosno obuhvaćena radnim mestom.

Žena koja je prijavila ne priavljuje Wolt, jer je odreagovao u skladu sa pravilima rada.

Ima li nešto pravno netačno u ovome?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...