Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

4 hours ago, Svemir Zeka said:

 

Nije tačno. 

Postoje pozicije iz kojih imaš preimućstvo i samim tim asimetričan odnos. 

To su: profesori, direktori, druge osobe od moći i autoriteta, naročito legalni autoriteti, koji imaju poziciju i moć. Ili tamo gde barataš ličnim (i po tvom ZAPOSLENJU poverljviim) informacijama o osobi. Ne možeš to da koristiš za lične potrebe, kužiš li? 

 

To je okej, ali odnos dostavljač-naručilac hrane nije ni blizu razlike u odnosu npr. profesor- studentkinja ili učenica za ovakvu reakciju. Stavljati sve u isto koš je loša generalizacija.  I da joj nije poslao poruku, da je zaista neki uznemirivač/zlostavljač, opet zna njen broj i gde živi. A ako uvek treba da se pođe od najgore pretpostavke šta se moze desiti kao jedine bezbedne, onda najbolje da se ne izlazi iz kuće. Devojka je mogla nakon prve poruke da mu odgovori da ne želi da komunicira više s njim, da će ga sledeći put prijaviti ili da ga blokira, a ne ovako prijaviću lika pa nek dobije otkaz, zabole me. Manje isterivanja pravde na najnižim slojevima, mnogo više na korporacijama i državnim aparatima koji ih štite ili su zarobljeni od strane istih. Prijaviti Wolt nekoj inspekciji ako postoji jer deli podatke korisnika svojim zaposlenima kojima oni mogu da šalju poruke ili da dele dalje taj broj telefona, umesto da naprave sistem gde niko nema pristup broju. To se naravno neće desiti, ali ovo hoće.

Edited by eumeswil
  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, eumeswil said:

To je okej, ali odnos dostavljač-naručilac hrane nije ni blizu razlike u odnosu npr. profesor- studentkinja ili učenica za ovakvu reakciju. Stavljati sve u isto koš je loša generalizacija.  I da joj nije poslao poruku, da je zaista neki uznemirivač/zlostavljač, opet zna njen broj i gde živi. A ako uvek treba da se pođe od najgore pretpostavke šta se moze desiti kao jedine bezbedne, onda najbolje da se ne izlazi iz kuće. Devojka je mogla nakon prve poruke da mu odgovori da ne želi da komunicira više s njim, da će ga sledeći put prijaviti ili da ga blokira, a ne ovako prijaviću lika pa nek dobije otkaz, zabole me. Manje isterivanja pravde na najnižim slojevima, mnogo više na korporacijama i državnim aparatima koji ih štite ili su zarobljeni od strane istih. Prijaviti Wolt nekoj inspekciji ako postoji jer deli podatke korisnika svojim zaposlenima kojima oni mogu da šalju poruke ili da dele dalje taj broj telefona, umesto da naprave sistem gde niko nema pristup broju. To se naravno neće desiti, ali ovo hoće.

 

Slažem se, nije ista situacija, i kvalitativno se razlikuje.

 

S drugim delom se ne slažem, šta je ona tačno uradila. A zašto bi ona bilo šta merila? Možda je već imala likove s takvim pitanjima, pa ćeš da se preakavaš porukama, pa recimo da to nije urodilo plodom, a inače: svaki dodatni kontakt sa stalkerom (možda potencijalnim?) se ne preporučuje.
Ne razumem zašto treba da meri svoju reakciju? Ona se obratila firmi za uslugu, pa se firmi obratila i za ovo pitanje. Imaš li ikakvo objašnjenje zašto ju je pitao to pitanje?

Link to comment
7 minutes ago, eumeswil said:

To je okej, ali odnos dostavljač-naručilac hrane nije ni blizu razlike u odnosu npr. profesor- studentkinja ili učenica za ovakvu reakciju. Stavljati sve u isto koš je loša generalizacija.  I da joj nije poslao poruku, da je zaista neki uznemirivač/zlostavljač, opet zna njen broj i gde živi. A ako uvek treba da se pođe od najgore pretpostavke šta se moze desiti kao jedine bezbedne, onda najbolje da se ne izlazi iz kuće. Devojka je mogla nakon prve poruke da mu odgovori da ne želi da komunicira više s njim, da će ga sledeći put prijaviti ili da ga blokira, a ne ovako prijaviću lika pa nek dobije otkaz, zabole me. Manje isterivanja pravde na najnižim slojevima, mnogo više na korporacijama i državnim aparatima koji ih štite ili su zarobljeni od strane istih. Prijaviti Wolt nekoj inspekciji ako postoji jer deli podatke korisnika svojim zaposlenima kojima oni mogu da šalju poruke ili da dele dalje taj broj telefona, umesto da naprave sistem gde niko nema pristup broju. To se naravno neće desiti, ali ovo hoće.


Postoji veliki broj pozicija gde neki tamo zaposleni ima pristup raznim privatnim informacijama, i za svaku odtih pozicija vazi isto pravilo da ne cimas klijente privatno.

I ne radi se samo o tom liku, jedan takav je dovoljan da ubaci crva sumnje ko jos sve ima tvoje podatke.

A ne mora da bude ni seksualno uznemiravanje. Moju bivsu koleginicu je zvala na privatan mobilni zena iz banke gde joj je privatan racun. Videla gde ova radi pa resila da pozove i pita ima li posla za njenu cerku u firmi. Ova je nije prijavila jer je prvo bila sokirana uopste situacijom, a onda se nacestitala ovoj svih praznika i familije i rekla da je jedino opcija da ova to radi iz ocaja uzdrzava da ne prijavi. Ali od tad uvek ima crva sumnje oko privatnih podataka.

 

I da ponovim cisto onako, jedini krivac u ovoj situaciji je doticni vozac koji je svesno rizikovao posao bez kog nece moci da prezivi da bi slao privatnu poruku klijentkinji. Svako zvakanje da li je ona morala ili nije da ga prijavi i da li je Wolt morao da ga otpusti ili ne su samo dosadno njakanje. 
Tek ovo o kolima i parama je dno. Evo kod mene vidjam redovno dostavljace trave, svi voze besna da besnija ne mogu auta, a ima i simpaticnih, pa se nesto ne izlomih da ih zavodim 🤣 a ni druge zene koje znam. Momci rade svoj posao, dobiju baksis i hvala lepo i to je to. A i ovima koje zagledaju u kola i primanja pre dejtinga to je samo polazna tacka, posle toga ide po redu ono lep, pametan, zabavan, itd.

Bese pre neku godinu onaj u USA sto pobi neke zene jer ga nisu htele ni pored para, kola i statusa. Znaci nije ni samo do auta…

 

  • +1 2
Link to comment
9 minutes ago, Glass Joe said:

Imaš li ikakvo objašnjenje zašto ju je pitao to pitanje?  - mozda jer mu se svidela

 

mozda studira gastronomiju vanredno.

 

 

  • Haha 1
Link to comment
28 minutes ago, 3opge said:

u jebote, bogami eskaliralo, od pitanja "kakva ti je bila hrana?" do stalkera a vec se smesi i seksualno masakriranje

 

Gle, stalkera ne definiše sadržaj rečenice, nego obraćanje gde i kad mu nije mesto. 

 

Može da baca svakog dana pregršt ruža pred vratima, i tada je stalker.

 

Ovaj je možda ne bi stalkirao, ali to nije scenario koji se nije dešavao. Jebiga, startuj gde je mesto, nisam ja pc debil. 

Link to comment
30 minutes ago, Glass Joe said:

Imaš li ikakvo objašnjenje zašto ju je pitao to pitanje?  - mozda jer mu se svidela

 

Idi. I meni su naizgled bili simpa random likovi, znači ajmo random start, na telefon

Link to comment
7 minutes ago, Svemir Zeka said:

Gle, stalkera ne definiše sadržaj rečenice, nego obraćanje gde i kad mu nije mesto. 

 

Može da baca svakog dana pregršt ruža pred vratima, i tada je stalker.

 

Ovaj je možda ne bi stalkirao, ali to nije scenario koji se nije dešavao. Jebiga, startuj gde je mesto, nisam ja pc debil. 

 

Ko ne voli karanfile, ne treba ni da zivi..

  • Haha 1
Link to comment
8 minutes ago, Svemir Zeka said:

Ne razumem zašto treba da meri svoju reakciju? Ona se obratila firmi za uslugu, pa se firmi obratila i za ovo pitanje. Imaš li ikakvo objašnjenje zašto ju je pitao to pitanje?

Ne mora da meri reakciju ikako drugačije osim po zakonu, ali ja bih, prvo moralno ili po zauzetosti i sviđizmu™ (ako nisam zauzet i sviđa mi se, ne bi ni dospelo u javnost kao što nije kod spomenutog Reddit para). Valjda mu se dopala pa hteo nekako da inicira konverzaciju? Možda ima još nešto van ovog screenshota da se desilo što ne znamo.

Link to comment

A šta reći. Žurka na pdf, svi razumeju muvanje preko poruka preko klijentele, jer im se svidela.

Ja ću sutra kad odem na posao, sutra da zovnem i kažem, ej, kakav ti je bio razgovor juče :wub:

 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...