Jump to content
IGNORED

Seksualno uznemiravanje i zlostavljanje žena - opšta tema


ragasto

Recommended Posts

Moja cerka (sada 21) crni pojas karate japanska diploma. Ovo sto vi kazete, malo verovatno a moguce da se desi. Skupljao bi napadac zube po plocniku.

  • Wub 1
Link to comment

Ako se, ne daj bože, nađe u situaciji da nema kuda da pobegne, za žene i devojčice je odličan i crni pojas i kurs samoodbrane, nije za potcenjivanje.

 

 

  • +1 1
Link to comment

Ima svakodnevnih situacija kod kuce. Mama, ekonomski fakultet, zna da spremi 350 razlicitih Thai jela. Licencirani chef za Thai restorane. Tacno da se ni jedno jelo ne ponovi godinu dana.
Crni pojas karate je sekundarna stvar. Vidite cerkinu alatku.

2016green01.jpg

  • +1 4
  • Wub 2
  • Haha 1
Link to comment
On 1. 9. 2024. at 11:17, Klara said:

Ako se, ne daj bože, nađe u situaciji da nema kuda da pobegne, za žene i devojčice je odličan i crni pojas i kurs samoodbrane, nije za potcenjivanje.

 

 

Bukvalno ništa nije gore nego kurs samoodbrane koji ti ulije lažnu sigurnost ili crni pojas u sportu u kom nema pravog sparinga, da li ste bre normalni.

 

Jedino što bi dalo kakvu takvu šansu da se napad odbije i zatim pobegne je trening ozbiljne kontaktne borilačke veštine, dakle boks, kikboks, džudo možda, ali kažem to ne sme da podrazumeva tuču sa napadačem nego da obezbedi momenat dovoljan za bežanje, znači udarac u solarni pleksus i šprint uz vrištanje iz petnih žila.

 

Ja ovoliki konj sam imao prilike da sretnem agresivne individue pomucenog uma, i pored mojih skoro 2 m i 120 kila i boksa koji sam trenirao, zaista ne bih voleo da imam ništa sa njima.

 

Potražite ispovest Entoni Smita, lika iz samog svetskog vrha poluteške kategorije u MMA, u vezi sa tučom sa ludim džankijem 60 kila lakšim koji mu je upao na gajbu pa će vam sve biti jasno.

  • +1 6
  • Hvala 3
Link to comment

I da, učite ćerke da nose sa sobom onaj skalpel za otvaranje paketa što se kupuje u knjižari i da ga otvara jednom rukom. Biber sprej je naravno obavezan.

  • +1 3
  • -1 1
Link to comment
56 minutes ago, ToniAdams said:

Bukvalno ništa nije gore nego kurs samoodbrane koji ti ulije lažnu sigurnost ili crni pojas u sportu u kom nema pravog sparinga, da li ste bre normalni

 

Jesmo. A ti pre nego što ikog etiketiraš, pomisli da neki pišu iz ličnog iskustva.

  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, ToniAdams said:

I da, učite ćerke da nose sa sobom onaj skalpel za otvaranje paketa što se kupuje u knjižari i da ga otvara jednom rukom

:ph34r:

Link to comment

Ножеви и скалпели су још гори од покушаја да умлатиш некога. Овако можеш да завршиш и убијена

 

Значи овако, кад сте већ на топику: учите ћерке да вичу и скрећу пажњу на себе. Инстиктивно и махинално ако се одупру, нека се одупру. Болје него да се "смрзну", мада то није подложно вољној контроли. Говорити наглас чим приметите, позивање конкретних особа у помоћ, и што гласније, што гласније.

Никакви ножеви, никакви оштри предмети да се ваде, они се најчешће употребе против жртава.

Edited by Svemir Zeka
  • +1 5
  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, ToniAdams said:

Potražite ispovest Entoni Smita, lika iz samog svetskog vrha poluteške kategorije u MMA, u vezi sa tučom sa ludim džankijem 60 kila lakšim koji mu je upao na gajbu pa će vam sve biti jasno.

"Little did Smith know that Haberman was a former high school wrestling champion."

 

Cini se da bi ovo moozda mogao biti dosta vazan "detalj" koji si propustio da spomenes...

Link to comment
On 2. 9. 2024. at 18:47, ToniAdams said:

Bukvalno ništa nije gore nego kurs samoodbrane koji ti ulije lažnu sigurnost ili crni pojas u sportu u kom nema pravog sparinga, da li ste bre normalni.

Kako moze da se dobije crni pojas bez sparinga? Sparing pocinje od zelenog pojasa. Posle zelenog idu plavi, braon i crni. Takmicenja po ceo dan.
Samopouzdanje da se moze ne samo odupreti napadacu nego ga i neutralisati je ono sto se racuna.

  • +1 1
Link to comment

Bilo je jednom, 2019, u cerkinoj skoli (Nagoya International School) da su se dva decaka (Amerikanci) potukli. Veci i jaci je manjem pesnicom razbio nos i nastavio da ga bije u glavu  u stomak. Dok su ostali gledali, cerka skenjala tog veceg, kada jos se okrenuo "sta ti hoces?", dobio udarac kolenom u yaya, bacila ga na pod, stala mu izmedju plecki uvrnula mu ruke i vikala "Zovite nastavnike".
Kada su nastavnici dosli (za 2 minuta), videli su nju dominantnu kako ga drzi na podu, mislili da ga je ona tukla i da je ona inicijator tuce.
Sva sreca da je neko od ucenika to snimio na iPhone. Inace bi mi cerku isterali iz skole. Tog, veceg, siledziju su isterali iz skole.
 

  • Wub 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...