Jump to content
IGNORED

Miroslav Aleksić - silovanja i seksualni napadi


Frank Pembleton

Recommended Posts

ona zena bukvalno posle toga nije vishe govorila nishta, rekla je shta je imala. i bilo je dosta komentara, kao, shta je i pochinjala, nije u redu shto nije rekla, sugerishuci da je neko koristi da bi slao poruku nekom drugom, kao vidi shta ce da ti se desi ako je sad pustim. a charshija hoce da zna sve do poslednjeg detalja, kad su u pitanju pipanje zena i vakcine. ostalo sve moze i bez :s_w:

  • +1 3
Link to comment
3 hours ago, Frank Pembleton said:

A što se tiče procesa, jel beše @Hamlet Strašni nešto bio stručno upućen?

.... Shiit has hit the fan!
 

Ne kapiram na šta misliš. Može i PM :) 

Link to comment
19 hours ago, Mil@n said:


Ispada da nema etičkih problema kada su tuđa deca u pitanju... Prava etika nema šta. 

Pre mislim da ne želi ovoliki negativan publicitet da brani čoveka o kome priča cela država pa i region.

 

Covek se uklonio da ne bi bio u sukobu interesa, o tom etickom stavu se radi. I to je skroz OK.

  • +1 2
Link to comment

vidim da je i Pele gostovao u emisijama i davao komentare na skorašnje dogadjaje, a nešto mi u glavi da su i za njega kružile priče da je sklon mladim glumicama. 

 

svi izlaze prvi da proglase pobedu na izborima. to je valjda ta psihologija. 

 

Jedna od ključnih misli ovih dana je kako roditelji uče decu da ne razgovaraju sa nepoznatima, a zapravo su oni poznati najopasniji. 

ima onaj dokumentarac koji nisam uspeo da odgledam 'abducted on plain site' koji ima istu premisu. 

  • +1 4
Link to comment
3 minutes ago, nisam ja said:

a zapravo su oni poznati najopasniji.

+100

neko na tw spominje "manijake" i taj rad - garantujem (bez guglanja) da je procenat koji otpada na sasvim nepoznata lica zanemarljiv - sve se to svodi na "u porodici", "u vezi" i u nekoj relaciji koja moze biti je@eno "edukativna" ili nesto vec u tom smislu...

Link to comment

svaki covek ima ista prava. advokatov posao je da ta prava brani ko god da mu je klijent i sta god da je uradio. to je advokatska etika, svidjalo vam se to ili ne. ako to ne mozes raditi nisi se ni trebao baviti ovim poslom.

 

problem sa etikom nastaje u dva kasnija momenta. dobar deo advokata se ponasaju kao portparoli ili agencije za odnose sa javnoscu svojih klijenata, to je tabloidizacija posla. a drugi momenat je jos gori, koriscenje svakakvih metoda u odbrani klijenta.

 

medjutim, ovde je, kako kaze harper, potpuno drugi problem, otac jedne od devojaka je poznati advokat i svi ga znaju pa su u sukobu interesa.

 

 

  • +1 3
Link to comment
Ne kapiram na šta misliš. Može i PM [emoji4] 
Čini mi se da si pričao da si završio neke kurseve ili licence za sudske procese sa učešćem maloletnika.
Moguće da se varam. Ako je tako izvini.

.... Shiit has hit the fan!

Link to comment
1 minute ago, nautilus said:

svaki covek ima ista prava. advokatov posao je da ta prava brani ko god da mu je klijent i sta god da je uradio. to je advokatska etika, svidjalo vam se to ili ne. ako to ne mozes raditi nisi se ni trebao baviti ovim poslom.

 

problem sa etikom nastaje u dva kasnija momenta. dobar deo advokata se ponasaju kao portparoli ili agencije za odnose sa javnoscu svojih klijenata, to je tabloidizacija posla. a drugi momenat je jos gori, koriscenje svakakvih metoda u odbrani klijenta.

 

medjutim, ovde je, kako kaze harper, potpuno drugi problem, otac jedne od devojaka je poznati advokat i svi ga znaju pa su u sukobu interesa.

 

 

Oduvek me zanimalo, jos kad sam bila dete, da li optuzeni, pri ovako teskim optuzbama, kaze istinu advokatu pa zajedno prave taktiku il i njega laze da nije to uradio? 

Ne moras odgovoriti

Link to comment
1 minute ago, InvisibleLight said:

Oduvek me zanimalo, jos kad sam bila dete, da li optuzeni, pri ovako teskim optuzbama, kaze istinu advokatu pa zajedno prave taktiku il i njega laze da nije to uradio? 

Ne moras odgovoriti

 

branio sam samo jednog seksualnog prestupnika u vrlo bizarnom slucaju tako da nemam neko iskustvo sa tim. ali sto se tice ostalih dela uglavnom, kada nije bas ocigledna situacija, lazu i to im se na kraju obije o glavu.

 

kod nas je to malo zeznuto, prvi iskaz se daje jako brzo nakon hapsenja a poverljivi razgovor imamo sa klijentom ili u toj istoj kancelariji koju svi ostali napuste ili na hodniku. pri tom oni me ne znaju a to je najbitniji iskaz koji ce dati u postupku. 

 

mislim, ovde je poprilicno ocigledno sta bi ranilac trebalo da radi. samo mi se cini da tako nece biti. 

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, iDemo said:

Je l' se broji 'iskustvo' iz LA Law ili slicnih serija i filmova?

Daa, a ako se broji sta je radila braniteljka analis kiting u htgawm,leele, ona ih nije ni pitala jel su krivi ,samo trazila krimi nacin da diskredituje svedoke a napravljena kao simpatican,jak lik

  • +1 1
Link to comment

https://lupiga.com/vijesti/oglasila-se-sarajevska-akademija-ostro-cemo-sankcionirati-seksualno-uznemiravanje

 

"Na prijemnom ispitu za glumu, ja i još desetak djevojaka koje smo prošle u uži krug, sjedile smo samo u gaćicama i jedna po jedna je ustajala i stajala dok je profesor kružio oko nje, dodirivajući je štapom, a potom i rukom po leđima, nogama, vratu i ramenima."

 

Ovo je dakle opis prijemnog ispita na toj visokoškolskoj ustanovi. Ljudi, da li je ovo moguće???

 

Spisak profesora sa te ustanove:

https://www.asu.unsa.ba/index.php/ba/nastavnici/redovni-profesori

 

 

Link to comment
28 minutes ago, InvisibleLight said:

Oduvek me zanimalo, jos kad sam bila dete, da li optuzeni, pri ovako teskim optuzbama, kaze istinu advokatu pa zajedno prave taktiku il i njega laze da nije to uradio? 

Ne moras odgovoriti

Dupli

Edited by Godfrey
Link to comment
27 minutes ago, InvisibleLight said:

Oduvek me zanimalo, jos kad sam bila dete, da li optuzeni, pri ovako teskim optuzbama, kaze istinu advokatu pa zajedno prave taktiku il i njega laze da nije to uradio? 

Ne moras odgovoriti

Nije za mene pitanje, ali nikad nisam klijenta pitao "da li si to uradio".

  • +1 1
Link to comment
33 minutes ago, InvisibleLight said:

Oduvek me zanimalo, jos kad sam bila dete, da li optuzeni, pri ovako teskim optuzbama, kaze istinu advokatu pa zajedno prave taktiku il i njega laze da nije to uradio? 

Ne moras odgovoriti

 

 

  • Hvala 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...