Jump to content
IGNORED

Omaž audio kaseti


Skyhighatrist

Recommended Posts

12 hours ago, kurdi said:

poludecu sada sto ne mogu da se setim imena... tamo kod dadova? stalno sam tu prolazio i svasta kupio, npr rijeka-pariz-tekas...

da nije mozda skala?

Moze biti. Tebi je to bilo u komsiluku. Prodavnica je imala veliki izlog. Uvek je bilo izbusenih ploca i gomile kaseta idiotskih naslova na rasprodaji. Secam se da sam tamo kupio LP Azra - Izmedju krajnosti. 

@čekmeže - Tokom studija sam živeo na Vidikovcu pa mi je Kunovski (Petlovo brdo) bio komšija. Snimao sam dosta stvari od njega. Nije bio jedini izvor muzike, no imao je dosta odličnih, ne samo punk, naslova u katalogu. Od Gvida kupovao njegova i još par izdanja iz distribucije. 

Edited by wayfaring stranger
Link to comment

Ja sam imao sreću da sam odrastao u gradu sa jakom starijom pank ekipom, gde je bilo i ljudi sa parama koji su išli u London po ploče i imali ozbiljne kolekcije. To nam je bio skoro neiscrpan izvor muzike, tako da nismo puno išli na te varijante da naručujemo kasete, em se plaćalo, em smo konkretno bili isključivi po pitanju ljudi kao kkkunovski. Dok smo imali para kupovali smo ploče ispred skca, 20 maraka bile ploče iz Nemačke, posle je bilo sve manja para pa smo prešli na singlove kod Voje Žugića u Maximum RnR (mislim da je i on pre radnje imao katalošku prodaju snimljenih kaseta).

Link to comment

U toj prodavnici nikad nisam naleteo na nešto normalno. Ali jesam kupio neke gluposti za smešne pare.

Recimo dve partibrejker šit kompilacijske ploče, kao šok terapiju za žurke, pri kraju, kad svi klonu.

Izvođači su freak-show, ono najgore od osamdesetih. Kajlica je naravno izuzetak...

Stock, Aitken & Waterman – The Hit Factory Vol. 1 - The Best Of Stock Aitken Waterman

https://www.discogs.com/Stock-Aitken-Waterman-The-Hit-Factory-Vol-1-The-Best-Of-Stock-Aitken-Waterman/release/2260458

Various – The Hit Factory Featuring Stock Aitken Waterman / Volume 2 Remixes

https://www.discogs.com/Various-The-Hit-Factory-Featuring-Stock-Aitken-Waterman-Volume-2-Remixes/release/527520

Pustiti nešto sa ovih ogavnih vinila bilo je urnebesno. Obično bi ekipa izdržala pola pesme....

Edited by klimt
Link to comment
On 11.3.2021. at 6:02, MocaVukotic said:

Maxell_UDII_85_EU_Front_480x480.jpg?v=15

 

Ove sam voleo, kupovao stalno u pro music u cika ljubinoj, pa onda sablonom i rapidografom ispisivao

 

 

Ja sam malo mlađi, kod mene je radilo ovo:

 

Maxell Xlii S 90 Blank Audio Cassettes For Sale in Castleknock, Dublin from  G22.Race

 

Uredno iznajmljivao CD-ove iz lokalnog CD kluba i punio jednu XLIIS za drugom. Još uvek ih imam oko 50-60 u nekoj kutiji, negde.

Link to comment

Imao sam i te al ove ud2 sam najvise voleo, bile su i zelene od 60 min, mislim da nisu bile hrom vec "obicne" 

Edited by MocaVukotic
Link to comment
On 14.3.2021. at 21:23, napadaj said:

Ja još imam neke originale - SMF, Ritam nereda, Čorba, Alister, nesrećna Alogia...


Postoje sjajni albumi koji su se pojavili samo na kasetama npr. Dakwood Dub - Paramparcad, Fake Madonna's underwear oba albuma, kao i Odvojena stvarnost prva dva albuma, Overdose - Overpose, Supernaut  prvi album, B Ton, Abrakadabra, celokupna Urbazona Trotorock produkcija, kao i najveci broj Zvono rec izdanja, da ne govorim o punk/hardoce kompilacijama iz osamdesetih. Mogao bih ovako do sutra ... naravno imam jos uvek dosta kaseta. A omiljene za snimke sa cdova su SA-X i XL-II S

  • +1 2
Link to comment

Ja razmišljam da kupim neki dek samo zato što Psihološko propagandnim komplet M-91 ne postoji na disku, a gramofon baš ne bih da uzimam.

  • +1 1
Link to comment

Zanimljivo, nisam do sada razmisljao na temu odnosa cene kasete i polovnog diska. Ne znam koliko sada kostaju prazne kasete, vidim da ih ima u prodaji, ali mislim da se neki polovni diskovi mogu naci za manje od cene nove prazne kasete. Ovde, u Germaniji, se dosta naslova moglo pre korone naci od 0,5 do 2e (najdrazi ulov je bio Skin - World of skin za 0,5e). U medjuvremenu su od decembra zatvorili radnje, a online prodavnice su podigle cene i opet su ispraznjene jer populus nije imao gde da ih kupi u fizickom svetu.

Link to comment

Ima jeftinih diskova, na Discogsu baš svašta može da se nađe za smešne pare, ali nisu često baš tako jeftini ako su očuvani i ako se ne radi o opskurnim izvođačima i nebitnim albumima.

Link to comment

Imao sam četiri omiljena tipa kaseta: TDK SA, TDK SA-X, Maxell XLII i Maxell XLII-S.
U mnogo manjem obimu metal varijante oba proizvođača i Sony koji su sa svojom HF-S serijom bile pojam dobre "obične" kasete.
Još uvek su sve u životu.

Link to comment
Ja razmišljam da kupim neki dek samo zato što Psihološko propagandnim komplet M-91 ne postoji na disku, a gramofon baš ne bih da uzimam.
[emoji41]85a39bb8b4a2c8830d1c3a4613e1316c.jpg
  • +1 2
Link to comment
16 hours ago, napadaj said:

Ja razmišljam da kupim neki dek samo zato što Psihološko propagandnim komplet M-91 ne postoji na disku, a gramofon baš ne bih da uzimam.

postoji valjda u ovom paketu:

https://www.discogs.com/Rambo-Amadeus-Six-Pack/release/6042576

ja nisam poznavalac, ali video u radnji.

 

ja sam s vremena na vreme bacao kasete, ali imam jedno 50 domacih jos... sto originala sto raznih zivih snimaka, demo snimaka... strane cuvam samo neke kompilacije koje sam sam pravio ili dobio, i poneki album koji se bas secam kada i gde sam nabavio ili slusao...

dek imam i dalje yamahu od pre 25 godina.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...