Jump to content
IGNORED

Pastorci kineskog zmaja


mlatko

Recommended Posts

Super, reci mi tvoje mišljenje, kada će privreda tamo krenuti da se oporavlja? Od sredine prošle godine je u sunovratu. Koliko još dugo te COVID mere mogu da traju realno? Hvala.

Link to comment
  • 2 months later...

"The average Chinese is now richer than the average European! 

The policies of the detached European political elites on behalf of Washington and to the detriment of Europeans — keyword self-destructive sanctions — will deindustrialize Europe, impoverish its population and widen the gap much more."

 

https://www.businessinsider.com/typical-chinese-adult-now-richer-than-europeans-wealth-report-finds-2022-9

 

#europe #EuropeanUnion European Union - EU European Commission European Parliament #EuropeanUnion #europeancommission #EuropeanParliament #europeans #china #chinese #usa #america #Empire

  • +1 1
Link to comment
  • 1 month later...

What does this tell you?

China tops the list of the world's best universities in engineering, with Tsinghua University in first place and five other Chinese universities ranked in the top 10 in the world. They also include two from Singapore, only two from the U.S. and none from Europe. 

https://www.usnews.com/education/best-global-universities/engineering #china #usa #america #singapore #germany #deutschland #education #university #universities #engineering #science

  • +1 1
Link to comment
  • 4 months later...

proslo je za jedan dan. to su prolecne pescane oluje iz gobi pustinje, nista neocekivano. ima ih svake godine. isto se desava i na kipru, samo dune iz sahare. 

zena pratila novosti pa zatvorila prozore na vreme, a ja uvece zbog vrucine i neobavesten otvorio u spavacoj. pio sam kafu sa peskom. 

 

sada krece najlepse vreme u pekingu i magnolije, samo ja moram u moskvu gde ce biti najgorih mogucih +5 / -5 sa potocima sljakavice po ulicama. mislim, to je moja prognoza jer me tako sere obicno...

  • Tužno 1
Link to comment
1 hour ago, noskich said:

:fantom: :frust:

 

srecom, ne bukvalno. zena zatvorila bez da me probudi, ali sam posle popio jednu jacu kafu,  skoro ko pa flegminu.

  • Haha 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

https://www.politika.rs/scc/clanak/548007/Dok-svetski-lideri-hrle-u-Peking-u-Vasingtonu-sve-veca-zabrinutost

 

Док светски лидери хрле у Пекинг у Вашингтону све већа забринутост

 

Неуобичајен темпо дипломатских активности из различитих земаља које су загледане у Пекинг док се глобална економија распада због пандемије и рата у Украјини.

 

Link to comment
  • 1 year later...

@banecare1 može neka realistična procena mesečnih troškova za Šangaj, 2 osobe, radno mesto u Qiantanu (pa ne bih voleo da više od 30 min idem do posla), lajfstajl da se ne ustežem previše i da možemo da kupujemo evropske i japanske namirnice i jedemo po raznim restoranima (ne fast food). Gledao sam neke YT videe na temu gde ispada oko 4000 USD mesečno uz jednosoban stan u centru, ali nešto mi ne štima s nekim od navedenih troškova. 

Link to comment
2 minutes ago, Sammael said:

@banecare1 može neka realistična procena mesečnih troškova za Šangaj, 2 osobe, radno mesto u Qiantanu (pa ne bih voleo da više od 30 min idem do posla), lajfstajl da se ne ustežem previše i da možemo da kupujemo evropske i japanske namirnice i jedemo po raznim restoranima (ne fast food). Gledao sam neke YT videe na temu gde ispada oko 4000 USD mesečno uz jednosoban stan u centru, ali nešto mi ne štima s nekim od navedenih troškova. 

 

ne znam koliko su stanovi u tom delu sangaja. verujem da ti treba od 10K juana za iole pristojan smestaj (eur se vrti oko 7.6 - 7.8 juana u zadnje vreme).

 

troskovi za klopu i transport znacajno variraju u zavisnosti gde jedes i kako se premestas. taksi je 2-3x jeftiniji nego u beogradu. mnogi nasi koriste elekricne skutere za koje ti ne treba dozvola. gradski prevoz nije skup. sto se tice restorana ponuda je ogromna i za svaciji dzep. verujem da sa 10K za te troskove po coveku moze lagodno da se zivi.

 

vecina nasih predaju engleski ili su treneri i nije mi utisak da imaju tezak zivot. mislim da vecina mesecno zarazdi 20-30K juana, dok native speakers lagano uzimaju preko 50K. 

 

najbolje da instaliras wechat i uletis u neku od nasih grupa, tamo ce ti bolje lokalci sve objasniti. iako dolazim poslovno cesto u sangaj ja sam ipak u pekingu

  • Hvala 1
Link to comment
13 minutes ago, banecare1 said:

 

ne znam koliko su stanovi u tom delu sangaja. verujem da ti treba od 10K juana za iole pristojan smestaj (eur se vrti oko 7.6 - 7.8 juana u zadnje vreme).

 

troskovi za klopu i transport znacajno variraju u zavisnosti gde jedes i kako se premestas. taksi je 2-3x jeftiniji nego u beogradu. mnogi nasi koriste elekricne skutere za koje ti ne treba dozvola. gradski prevoz nije skup. sto se tice restorana ponuda je ogromna i za svaciji dzep. verujem da sa 10K za te troskove po coveku moze lagodno da se zivi.

 

vecina nasih predaju engleski ili su treneri i nije mi utisak da imaju tezak zivot. mislim da vecina mesecno zarazdi 20-30K juana, dok native speakers lagano uzimaju preko 50K. 

 

najbolje da instaliras wechat i uletis u neku od nasih grupa, tamo ce ti bolje lokalci sve objasniti. iako dolazim poslovno cesto u sangaj ja sam ipak u pekingu

 

Ako može samo mali hint, kako da na wechatu nađem te grupe? Imam ga, ali mi je jezivo neintuitivan za korišćenje, kao i AliPay. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...