Jump to content
IGNORED

Pastorci kineskog zmaja


mlatko

Recommended Posts

 
za 15 godina koliko sam ja u kini, u pekingu rastu plate za oko 10% na godisnjem nivou, sto znaci ako je 2006 plata ucitelja bila 500 dolara, sada je 1.5-2K. obicno menadzeri prodaje dobijaju 2-3 hiljade dolara. to znam jer me se tice. vladini sluzbenici su ok placeni, mislim da su plate na nivou 3-4Kpolicajce, birokrate. ucitelji verovatno 1.5 - 2K, univerzitetski profesori rekao bi 4-5K.  
 
po fabrikama u zavisnosti od provincije plate su na nivou 700-1300 USD
 
nasi momci i devojke kao ucitelji engleskog zaradjuju oko 3K, native speakers kada nadju dobru skolu uzimaju i duplo. 
 
sigurno negde fulam, ali to bi trebalo da je nivo. ovo je sve net, ja za moju kineskinju placam net + 80% drzavi
 
 
Koliko koristiš Wechat? Čitam da je praktično obavezno postalo i za plaćanja. Imam potencijalnu mogućnost da mi plate neki poslić na wechat pa me interesuju iskustva ako imaš o korišćenju istog izvan Kine.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
15 hours ago, mlatko said:

Koliko koristiš Wechat? Čitam da je praktično obavezno postalo i za plaćanja. Imam potencijalnu mogućnost da mi plate neki poslić na wechat pa me interesuju iskustva ako imaš o korišćenju istog izvan Kine.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

Nece da fercera placanje bez kineskog bankovnog racuna. 

 

15 hours ago, mlatko said:

Kažu mi dovoljno je da imam nalog... znači neću praktično moći da plaćam ništa, jel mogu da prebacim novac nekom? Ima navodno dve verzije aplikacije, jedna za Kinu a druga za ostatak sveta

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

 

Koliko sam ja skapirao, ta druga verzija ni nema te mogucnosti vezane za placanje/primanje kinte. Ja imam WeChat vec godinama (sa UK brojem), ali koristim ga samo za poruke ili logovanje na neke druge kineske aplikacije/servise.

Link to comment
 
Koliko sam ja skapirao, ta druga verzija ni nema te mogucnosti vezane za placanje/primanje kinte. Ja imam WeChat vec godinama (sa UK brojem), ali koristim ga samo za poruke ili logovanje na neke druge kineske aplikacije/servise.
Izgleda, ovde na GPlay čitam i skoro svi su od 1*... čak i ako prođe registracija blokira se aplikacija sama i nije pouzdana. Videću još dal vredi upuštati se u sve, hvala na pomoći

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
3 hours ago, mlatko said:

Koliko koristiš Wechat? Čitam da je praktično obavezno postalo i za plaćanja. Imam potencijalnu mogućnost da mi plate neki poslić na wechat pa me interesuju iskustva ako imaš o korišćenju istog izvan Kine.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

u kini sve ide preko wechata, ali ja vec u hongkongu nisam mogao ni vodu na aerodromu da platim. morao sam ukljuciti kinu na vpn-u da prebacim novac preko wechata tokom boravka u inostranstvu. predlozio bi da uradite test sa prebacivanjem 1 juana kao probu. 

Link to comment
 
u kini sve ide preko wechata, ali ja vec u hongkongu nisam mogao ni vodu na aerodromu da platim. morao sam ukljuciti kinu na vpn-u da prebacim novac preko wechata tokom boravka u inostranstvu. predlozio bi da uradite test sa prebacivanjem 1 juana kao probu. 
Možda HK blokira? kako koriste drugi? čitam iskustva u drugim zemljama, NZ, AU, USA, nešto su probali u Milanu krajem 2019... aktivira se prvo taj transfrontalier servis možda?

<br />https://2eo55h24wdu6nyeph4frss2b76-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2016/05/graph.jpg<br />

Ipak mislim da sam shvatio dokle su stigli sa plaćanjima i da ovde ipak još ni Alipay nema neki zadovoljavajući nivo upotrebe, pored živog Amazonpay-a...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

ja sam u lokalu sa kineskom karticom i van kine nista nije radilo. jasno mi je i zasto - kontrola da se preko wechata ne izbacuje kapital u inostranstvo.  mislim da ti moja iskustva nece biti od neke pomoci.

 

@mlatko sta mozemo da uradimo je porazgovarati sa support service, ali mi treba vise info

Link to comment
[mention=5803]mlatko[/mention] sta mozemo da uradimo je porazgovarati sa support service, ali mi treba vise info
Hvala, javiću se. Čekam još da vidim o kakvom se obimu posla radi i dali se vredi "cimati". Malo mi je to čudno što plaćaju samo preko Wechata pa može biti i da sam zalutao u poslove isključivo za kineze/lokalce...




Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Ne znam da li je korisno, ali znam da mnogo prodavnica na NZ (u turističkim mestima i na aerodromima) prihvataju plaćanje sa wechat. Znači da nekako mogu da dobiju novac ili to uopšte ne bi koristili. A kako fercera, to već ne znam.

Link to comment
On 14.3.2021. at 13:32, mlatko said:

Hvala, javiću se. Čekam još da vidim o kakvom se obimu posla radi i dali se vredi "cimati". Malo mi je to čudno što plaćaju samo preko Wechata pa može biti i da sam zalutao u poslove isključivo za kineze/lokalce...




Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Dok se ceka banecare, ja pitah koleginicu Kineskinju, i evo sta kaze:

 

9rv8Rlz.jpg

 

Zg6qktV.jpg

 

vIusSPP.jpg

  • +1 1
Link to comment
  • 1 year later...
  • 4 weeks later...
2 hours ago, banecare1 said:

pakuju oni koji ne mogu da izdrze, ja sam malo tvrdja sorta

Ti si stara škola hard core. Dok ima leba i mleka može sve...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...