Skip to content
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Parapsihopatologija™

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

Pastorci kineskog zmaja

Featured Replies

 
za 15 godina koliko sam ja u kini, u pekingu rastu plate za oko 10% na godisnjem nivou, sto znaci ako je 2006 plata ucitelja bila 500 dolara, sada je 1.5-2K. obicno menadzeri prodaje dobijaju 2-3 hiljade dolara. to znam jer me se tice. vladini sluzbenici su ok placeni, mislim da su plate na nivou 3-4Kpolicajce, birokrate. ucitelji verovatno 1.5 - 2K, univerzitetski profesori rekao bi 4-5K.  
 
po fabrikama u zavisnosti od provincije plate su na nivou 700-1300 USD
 
nasi momci i devojke kao ucitelji engleskog zaradjuju oko 3K, native speakers kada nadju dobru skolu uzimaju i duplo. 
 
sigurno negde fulam, ali to bi trebalo da je nivo. ovo je sve net, ja za moju kineskinju placam net + 80% drzavi
 
 
Koliko koristiš Wechat? Čitam da je praktično obavezno postalo i za plaćanja. Imam potencijalnu mogućnost da mi plate neki poslić na wechat pa me interesuju iskustva ako imaš o korišćenju istog izvan Kine.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

15 hours ago, mlatko said:

Koliko koristiš Wechat? Čitam da je praktično obavezno postalo i za plaćanja. Imam potencijalnu mogućnost da mi plate neki poslić na wechat pa me interesuju iskustva ako imaš o korišćenju istog izvan Kine.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

Nece da fercera placanje bez kineskog bankovnog racuna. 

 

15 hours ago, mlatko said:

Kažu mi dovoljno je da imam nalog... znači neću praktično moći da plaćam ništa, jel mogu da prebacim novac nekom? Ima navodno dve verzije aplikacije, jedna za Kinu a druga za ostatak sveta

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

 

Koliko sam ja skapirao, ta druga verzija ni nema te mogucnosti vezane za placanje/primanje kinte. Ja imam WeChat vec godinama (sa UK brojem), ali koristim ga samo za poruke ili logovanje na neke druge kineske aplikacije/servise.

  • Author
 
Koliko sam ja skapirao, ta druga verzija ni nema te mogucnosti vezane za placanje/primanje kinte. Ja imam WeChat vec godinama (sa UK brojem), ali koristim ga samo za poruke ili logovanje na neke druge kineske aplikacije/servise.
Izgleda, ovde na GPlay čitam i skoro svi su od 1*... čak i ako prođe registracija blokira se aplikacija sama i nije pouzdana. Videću još dal vredi upuštati se u sve, hvala na pomoći

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

3 hours ago, mlatko said:

Koliko koristiš Wechat? Čitam da je praktično obavezno postalo i za plaćanja. Imam potencijalnu mogućnost da mi plate neki poslić na wechat pa me interesuju iskustva ako imaš o korišćenju istog izvan Kine.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

u kini sve ide preko wechata, ali ja vec u hongkongu nisam mogao ni vodu na aerodromu da platim. morao sam ukljuciti kinu na vpn-u da prebacim novac preko wechata tokom boravka u inostranstvu. predlozio bi da uradite test sa prebacivanjem 1 juana kao probu. 

  • Author
 
u kini sve ide preko wechata, ali ja vec u hongkongu nisam mogao ni vodu na aerodromu da platim. morao sam ukljuciti kinu na vpn-u da prebacim novac preko wechata tokom boravka u inostranstvu. predlozio bi da uradite test sa prebacivanjem 1 juana kao probu. 
Možda HK blokira? kako koriste drugi? čitam iskustva u drugim zemljama, NZ, AU, USA, nešto su probali u Milanu krajem 2019... aktivira se prvo taj transfrontalier servis možda?

<br />https://2eo55h24wdu6nyeph4frss2b76-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2016/05/graph.jpg<br />

Ipak mislim da sam shvatio dokle su stigli sa plaćanjima i da ovde ipak još ni Alipay nema neki zadovoljavajući nivo upotrebe, pored živog Amazonpay-a...

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

ja sam u lokalu sa kineskom karticom i van kine nista nije radilo. jasno mi je i zasto - kontrola da se preko wechata ne izbacuje kapital u inostranstvo.  mislim da ti moja iskustva nece biti od neke pomoci.

 

@mlatko sta mozemo da uradimo je porazgovarati sa support service, ali mi treba vise info

  • Author
[mention=5803]mlatko[/mention] sta mozemo da uradimo je porazgovarati sa support service, ali mi treba vise info
Hvala, javiću se. Čekam još da vidim o kakvom se obimu posla radi i dali se vredi "cimati". Malo mi je to čudno što plaćaju samo preko Wechata pa može biti i da sam zalutao u poslove isključivo za kineze/lokalce...




Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Ne znam da li je korisno, ali znam da mnogo prodavnica na NZ (u turističkim mestima i na aerodromima) prihvataju plaćanje sa wechat. Znači da nekako mogu da dobiju novac ili to uopšte ne bi koristili. A kako fercera, to već ne znam.

Ja mislio da je tema o Tajvanu :lolol:

On 14.3.2021. at 13:32, mlatko said:

Hvala, javiću se. Čekam još da vidim o kakvom se obimu posla radi i dali se vredi "cimati". Malo mi je to čudno što plaćaju samo preko Wechata pa može biti i da sam zalutao u poslove isključivo za kineze/lokalce...




Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Dok se ceka banecare, ja pitah koleginicu Kineskinju, i evo sta kaze:

 

9rv8Rlz.jpg

 

Zg6qktV.jpg

 

vIusSPP.jpg

  • 1 year later...

 

  • 4 weeks later...

@banecare1 pakujes li kofere?

 

 

1 hour ago, noskich said:

@banecare1 pakujes li kofere?

 

 

pakuju oni koji ne mogu da izdrze, ja sam malo tvrdja sorta

2 hours ago, banecare1 said:

pakuju oni koji ne mogu da izdrze, ja sam malo tvrdja sorta

Ti si stara škola hard core. Dok ima leba i mleka može sve...

Kad si preživeo rat u Sarajevu, ovo je ništa za tebe...

Create an account or sign in to comment

Background Picker
Customize Layout

Account

Navigation

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.