Jump to content
IGNORED

Bazen za čipovanje


Sammael

Bazen za čipovanje  

239 members have voted

  1. 1. Čime ste čipovani? (pitanje za one koji su vakcinu primili u Srbiji)

    • Pfizer
      71
    • Sinofarm
      72
    • Sputnik V
      16
    • Oxford/AstraZeneca
      45
    • Moderna
      0
    • Drugo
      1
    • Vakcinisan(a) van Srbije
      34
  2. 2. Čime ste čipovani? (pitanje za one koji su vakcinu primili van Srbije)

    • Pfizer
      22
    • Sinofarm
      2
    • Sputnik V
      2
    • Oxford/AstraZeneca
      6
    • Moderna
      8
    • Sinovac
      0
    • Johnson & Johnson
      1
    • Drugo
      1
    • Vakcinisan(a) u Srbiji
      197


Recommended Posts

au, braća rusi me razočaraše načisto :huh:

 

moj muž još uvek nesrećan što se nije čipovao baćuškom  :lolol:

 

jedino nije hteo kineza i čipovao se kinezom :D, a onda i ja, da ne izgubim korak :happy:

Link to comment
On 25.2.2021. at 8:06, Sammael said:

Moram da priznam da mi je neverovatno da nema više vakcinisanih forumaša iz inostranstva. :huh:

U nekim inostranstvima nema dovoljno vakcina. Kod mene u Ontariju od generalne populacije tek počinju vakcinaciju onih od 80+ godina u martu, ljudi od 60 do 79 će tek moći da prime vakcinu u aprilu, nakon njih u maju rizične grupe i frontline workers, pa hronični bolesnici i njihovi negovatelji tokom leta  itd. A mi ostali ćemo doći na red od avgusta do decembra 😞.

Link to comment

sinoć sam pričala sa kumom iz holandije. njeno procenjeno vreme za vakcinaciju je krajem maja...

isto ide po sistemu prioriteta - prvo zdravstveni radnici, pa onda idu osobe ometene u razvoju i stari ljudi, pa redom...

s tim da kod njih, koliko sam razumela, nema biranja.

fajzera daju osetljivijim grupama, astra zeneku ostalim. priprema se i ova j&j vakcina na koju računaju, i tako.

 

u minvajlu od januara policijski čas od 21h do zore se sedi u kući.

restorani i klubovi ne rade od jeseni, ima take away. uopšte ne rade ni prodavnice odeće, a naravno ni pozorišta itd.

Edited by pt 2.0
Link to comment

meni moja holanđanka piše da je tamo haos po pitanju vakcinacije, da su k'o bangladeš, da nema pojma kada će doći na red (a 65+ je) i da je, po onome što sam joj napisao, kod nas odlično. misli isključivo na tempo vakcinacije.

Link to comment
On 25.2.2021. at 14:06, Sammael said:

Moram da priznam da mi je neverovatno da nema više vakcinisanih forumaša iz inostranstva. :huh:

Nemoj da se čudiš, nema vakcina, ovde su recimo odobrene Pfizer, Moderna, Astra Zeneca. Pfizer je od decembra isporučio 4.537.260 vakcina, Moderna 244.600 i Astra Zeneca 1.048.000. Pošto i vakcinacija ide grozno sporo, a moraju da čuvaju za drugu dozu, dosad je vakcinisano 4.302.717 ljudi, od čega 1.400.062 sa dve doze. Dakle, sa prvom dozom negde oko 7%, a sa obe negde oko 2,2%

Link to comment
1 hour ago, Tresko said:

Nemoj da se čudiš, nema vakcina, ovde su recimo odobrene Pfizer, Moderna, Astra Zeneca. Pfizer je od decembra isporučio 4.537.260 vakcina, Moderna 244.600 i Astra Zeneca 1.048.000. Pošto i vakcinacija ide grozno sporo, a moraju da čuvaju za drugu dozu, dosad je vakcinisano 4.302.717 ljudi, od čega 1.400.062 sa dve doze. Dakle, sa prvom dozom negde oko 7%, a sa obe negde oko 2,2%

A tek su poceli sa over 80ogodisnjacima. Inace kao po obicaju na jugu se vec vakcinisao svaki kurta i murta koji jos nije imao na to prava. Nas pedesetogodisnjake ako se sete do septembra bice dobro.

Link to comment

Na leto biće kampanja punjenja budžeta: Povežite lepo sa korisnim: paket aranžman od 3 nedelje u Srbiji. Čekamo vas, nećete se pokajati.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • Haha 4
Link to comment
2 hours ago, lo zingaro said:

A tek su poceli sa over 80ogodisnjacima. Inace kao po obicaju na jugu se vec vakcinisao svaki kurta i murta koji jos nije imao na to prava. Nas pedesetogodisnjake ako se sete do septembra bice dobro.

Ma haos. Još sada kao ko je preležao covid, dobijaće samo jednu dozu vakcine(valjda samo booster):blink: To na jugu je sramota, još jedna u nizu...........

Link to comment
 To na jugu je sramota, još jedna u nizu...........
Ništa što nije bilo predvidljivo, po mom arogantnom mišljenju

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk


Link to comment

Evo konačno da se i ja zapljunem. Sinopharm. Vakcinisan u poliklinici kliničkog centra.  Nije bilo fresaka niti gomile punktova (svega 2-3), ali je sve prošlo brzo.

@Alfa
Doktorica mi postavila 3 pitanja na brzinu dok sam stajao ispred nje na šalteru. Nije bilo skidanja maski niti bilo kakvog pregleda...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...