Jump to content
IGNORED

Tenis - opšta tema za sve sezone


Jumanji

Recommended Posts

11 minutes ago, harper lee said:

A Alkaraz ima jednostavan nacin da dokaze suprotno, sve sto treba da uradi je da zavrsi karijeru sa boljim brojevima od Novaka. Nije nesto sto je lako izvodljivo ali on ima 21 godinu, nije ni nemoguce.

 

On je u velikoj prednosti sto prilicno sigurno zna sta treba da radi osim da neprestano pobedjuje ako misli da dostize Novakove brojeve.

A to je naravno naci nacin da paralelno sjajnim igrama ocuva telo za bar 12, 13 vrhunskih sezona.

  • +1 1
Link to comment

Ja verujem da će on oboriti mnoge Novakove rekorde, možda i sve. Ali pitanje je da li će biti GOAT. Tu su mnogi u pravu, nisu brojevi (jedino) merilo, i nije Novak (samo) zbog toga najveći igrač tenisa.

 

Isto kao što Robert Ori ima jedan prsten više od Džordana, pa niko normalan ne misli ni da je u Top20 najvećih košarkaša, a kamoli ispred MJ-a (ali mislim da zaslužuje HoF)

Link to comment
3 minutes ago, bags said:

 

On je u velikoj prednosti sto prilicno sigurno zna sta treba da radi osim da neprestano pobedjuje ako misli da dostize Novakove brojeve.

A to je naravno naci nacin da paralelno sjajnim igrama ocuva telo za bar 12, 13 vrhunskih sezona.

 

Videcemo. Bio je taj hype oko njega i prosle godine pa je prakticno nestao posle Sinsinatija i Siner je iskocio kao glavni contender. Ko zna, moze za par godina da se pojavi neki novi ludak koji ce da samara sve pred sobom. Godine koje su pred njim su decenija najvecih zivotnih izazova, mnogo ce zavisiti kako ce izaci na kraj s tim distrakcijama.

Link to comment
2 minutes ago, harper lee said:

Godine koje su pred njim su decenija najvecih zivotnih izazova, mnogo ce zavisiti kako ce izaci na kraj s tim distrakcijama.

 

I ja sam imao u prethodnom postu aluzije na ljubavni zivot i sl. ali sam na kraju obrisao jer mi odaje taj neki utisak fokusirane osobe.

 

10 minutes ago, Engineer said:

Ja verujem da će on oboriti mnoge Novakove rekorde, možda i sve.

 

Ovo sam prilicno siguran da nece. Sarao je Novak po rekordima mnogo vise nego Nadal i Federer.

Link to comment
4 minutes ago, harper lee said:

 

Videcemo. Bio je taj hype oko njega i prosle godine pa je prakticno nestao posle Sinsinatija i Siner je iskocio kao glavni contender. Ko zna, moze za par godina da se pojavi neki novi ludak koji ce da samara sve pred sobom. Godine koje su pred njim su decenija najvecih zivotnih izazova, mnogo ce zavisiti kako ce izaci na kraj s tim distrakcijama.

Kazu da je njegov rodjeni brat, Jaime, jos talentovaniji od njega.

Link to comment
2 minutes ago, Lancia said:

Kazu da je njegov rodjeni brat, Jaime, jos talentovaniji od njega.

Uh kad krene sujeta, propašće obojica

Link to comment
3 minutes ago, Milošica said:

Uh kad krene sujeta, propašće obojica

hermanos-carlos-alcaraz-635x358.jpg

Prvi je fudbaler, ovaj stariji je trener ne znam cega i najmladji je buduca zvezda tenisa, vec osvaja turnire ko od sale. 

Edited by Lancia
Link to comment

za svakog vrhunskog sportistu koji ima mladjeg brata koji trenira isti sport pricaju da je taj mladji talentovaniji dok ne dodje trenutak da pocne da pravi rezultate

nego, sta kaze Karlito, postoji li taj goat u svemu osim brojeva ili samo kenja tako u prazno?

  • +1 4
Link to comment
1 minute ago, bags said:

 

I ja sam imao u prethodnom postu aluzije na ljubavni zivot i sl. ali sam na kraju obrisao jer mi odaje taj neki utisak fokusirane osobe.

 

 

Ovo sam prilicno siguran da nece. Sarao je Novak po rekordima mnogo vise nego Nadal i Federer.

 

Ma, to je samo jedan od aspekata. Naravno da je stabilan i predvidljiv porodicni zivot vazan ali ima tu mnogih drugih stvari koje mu sada verovatno i ne padaju na pamet. Slava je cudo, novac takodje. Karlitos je za sada vodjen, drugi odlucuju o njegovoj karijeri a njegovo je da igra i isporucuje, doci ce vreme kad ce da mu proradi ego a onda cemo videti od cega je napravljen. Rodzer i Novak su maltene self-made geniji, njihova dugovecnost i stalno napredovanje su pre svega posledica njihove licne opsesije, a cak i Rafa je u jednom trenutku otpilio strica i preuzeo dizgine karijere u svoje ruke. Alkaraz nece imati normalan zivot, kako ce se snaci u tom nenormalnom ostaje da se vidi.

  • +1 2
Link to comment
5 minutes ago, Heaviside said:

za svakog vrhunskog sportistu koji ima mladjeg brata koji trenira isti sport pricaju da je taj mladji talentovaniji dok ne dodje trenutak da pocne da pravi rezultate

nego, sta kaze Karlito, postoji li taj goat u svemu osim brojeva ili samo kenja tako u prazno?

U istom uzrastu osvaja vise turnira i igra kvalitetnije od Karlosa, po recima strucnjaka. Svako pravilo ima svoj izuzetak.

 

btw, za ovo drugo, decko je prijatelj sa nadalom i Spanac, samo kroz to treba gledati njegovu izjavu i nista vise. 

Edited by Lancia
Link to comment
Just now, Lancia said:

U istom uzrastu osvaja vise turnira i igra kvalitetnije od Karlosa, po recima strucnjaka. Svako pravilo ima svoj izuzetak.

sve ok, ne kazem da nema sanse, ali dug je put od talentovanog, dominantnog klinca do nekoga ko bi mogao da ugrozi monstruma u kakvog je izrastao Alkaraz. za svakog klinca, koliko god bio dobar u tinejdzerskom uzrastu, su mnogo vece sanse da nece doziveti da u jednom trenutku bude najbolji na svetu, a kamoli da igra ulogu u obaranju novakovih rekorda.

  • +1 1
Link to comment
2 minutes ago, Heaviside said:

sve ok, ne kazem da nema sanse, ali dug je put od talentovanog, dominantnog klinca do nekoga ko bi mogao da ugrozi monstruma u kakvog je izrastao Alkaraz. za svakog klinca, koliko god bio dobar u tinejdzerskom uzrastu, su mnogo vece sanse da nece doziveti da u jednom trenutku bude najbolji na svetu, a kamoli da igra ulogu u obaranju novakovih rekorda.

Ma bre naravno, ja nigde nisam ni tvrdio da ce biti superstar i Carlos kad se pojavio kao senzacija, secam se gledao sam ga prvi put protiv Svedjanina Ymera, skroz izjednacen mec, pomislih, sta seru Spanci, evo sad je Carlos tu gde jeste a Ymera nema nigde.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...