Jump to content
IGNORED

Tenis - opšta tema za sve sezone


Jumanji

Recommended Posts

12 hours ago, stray cat said:

Mislim, jbg, NĐ na svom servisu radi skoro celu svoju karijeru, zjbao se sa Todom Martinom, napravio pauzu, pa nastavio sa Bekerom i Ivaniševićem; ja mislim da je on njih plaćao isključivo da ga nauče da servira što bolje, ostalo mu bilo manje bitno. Mislim, kad se, kao neko iznenadi, kao NĐ sevirao super, vau...

 

Da se ponovim (potencijalni futur): kad GA BUDE hteo servis, NĐ će biti kandidat/favorit za osvajanje slema u narednih nekoliko godina, jer ostatak (!?) teniskog znanja/talenta (sve osim servisa) ima u malom prstu.  

 

Prvi servis karijerno 63%.

Link to comment
10 hours ago, Mil@n said:

Neko je rekao i to je najveća istina - ovo je prvi put u karijeri da je Novak igrao meč na 2 dobijena a da to ide njemu u prilog. Kakav je lud možda bi dobio i na tri, ali pobeda bi, siguran sam, pre došla kao blickrig nego posle 4 sata pimplanja i besomučnog iznurivanja.  
 

Osim toga mislim da mu je, ma koliko paradoksalno zvučalo, u ovoj fazi karijeri odgovaralo da protiv alkaraza igra na šljaci, jer mu je sporija podloga davala više vremena da se namesti ili da stigne lopticu. Jbg, ipak je sve očiglednije da su Alkarazu brže noge, pa i nameštanje za udarce, što je u šljaka u izvesnoj meri poništila.

  • +1 3
Link to comment
22 hours ago, stray cat said:

Da se ponovim (potencijalni futur): kad GA BUDE hteo servis, NĐ će biti kandidat/favorit za osvajanje slema u narednih nekoliko godina, jer ostatak (!?) teniskog znanja/talenta (sve osim servisa) ima u malom prstu.  

Šta bi im tek radio kad bi ga htelo zakucavanje :fantom:

Link to comment
On 4. 8. 2024. at 19:25, Defunctus said:

Kakav je Novak materijal za dokumentarce, kapiram da razni netfliksi samo cekaju da objavi penziju pa da krenuMoney Scarface GIF

 

 

U glavnoj ulozi priznajem samo CGI podmlađenog De Nira

  • Haha 1
Link to comment
20 minutes ago, VoodooDerina said:

 

 

U glavnoj ulozi priznajem samo CGI podmlađenog De Nira

 

Screenshot_20240806_134817_Chrome.jpg

  • +1 3
Link to comment

Hm, zanimljivo...

 

U stvari, rekao je ne bukvalno ovako, upotrebio je malo više reči, ali suština je tu...

 

 

Link to comment

Pa smorio se :D.

 

Sasvim je ok osnovani bezobrazluk, ali ovo ako je izjavio manje zna nego sto se cini 

Edited by Sandradjer
Link to comment

Pa nije on to smislio niti prvi rekao, sta je poruka ROLEX "Greatness is immeasurable" kampanje onomad?

  • +1 1
Link to comment

Vezi konja gde ti sponzor kaze :lolol:

Ja mislim da je i Fedu neprijatno kad ga nazovu GOATom jer zna da treci u toj trci. 

  • +1 1
Link to comment

Teniski establisment je previse ulozio u Rodzera kao lice tenisa i u taj dinamik duo Rodzera i Rafe kao ultimativni duel titana na vrhu piramide teniskih mitova. Ne mogu oni to da puste. Postoji i neki zivot posle tenisa za te igrace, neko upregnuce u izgradnju novih teniskih narativa, novi sponzorski ugovori za tenis kao igru, tamo niko ne zeli da Novak bude ambasador tenisa i predmet fotografisanja jer je pokazao da radije misli svojom glavom nego sto zeli da glumi mecku Bozanu koja ce da ide onde gde joj se kaze. S druge strane, sami igraci, bivsi igraci, treneri, klasicni teniski novinari poput Flinka, Boda, Drukera i drugih, veoma dobro znaju kako su karte rasporedjene na samom vrhu. Sto rece Gil Gros jednom - stvar sa GOAT pricom je da takav ili ne postoji jer neko misli da se epohe ne mogu uporedjivati ili je Novak Djokovic, ne postoji argument ni za jednog drugog igraca.

 

Mislim da je ta podela OK. Tenis kao industrija ce ostati u rukama guzonja i grebatora koji ce gurati svoj narativ, Novaku ostaje "treci svet" i teniska zajednica neposrednih proizvodjaca. Svi oni, ukljucujuci i Alkaraza, veoma dobro znaju ko je najbolji igrac svih vremena. Brojke, koje su pocele da se tretiraju kao podjednako jak argument kao stil, nacin igre, uticaj, javna promocija i slicno onog trenutka kad je postalo jasno da Federer nije taj, nisu dosle kao posledica slucaja i sticaja okolnosti. Brojke su rezultat onoga sto smo videli na terenu u direktnim obracunima. Tenis je individualni sport i tu nema previse varijabli da se odredi ko je gore a ko dole, varijable koje postoje su sve u Novakovim rukama.

 

A Alkaraz ima jednostavan nacin da dokaze suprotno, sve sto treba da uradi je da zavrsi karijeru sa boljim brojevima od Novaka. Nije nesto sto je lako izvodljivo ali on ima 21 godinu, nije ni nemoguce.

  • +1 5
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...