Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

11 hours ago, giuseppe said:

Izgleda da su u ZR baš zajebali sa organizacijom juče. Ljudi čekali po 5-6 sati u redovima, jedan drugom na glavi, mahom stariji, pa im na kraju rekli da nemaju više vakcina. Izvor: FB, ali se doima kredibilno.

Da, juče sam vozio kevu (79) do Medisona ,oko podne,  ali smo odustali kad smo videli red.
Isto veče sam je prijavio na E-upravu.
Pre deset minuta sms i mejl, termin sutra u 9, Medison , Sinopharm.

Što je do E-Uprave, bilo je ekspresno.
Videćemo ujutro da li se organizacija popravila.
Projatelj, doktor, kaže da ZR ozbiljno šanta sa organizacijom i procentima, ljudi se kažu prijavljuju za Žitište i brže stižu na red.

Link to comment



sSVq2bR.png
 
U Britaniji:
 
gq4VvKs.png

https://data.spectator.co.uk/


Nisi stavio sliku koja sledi o nevakcinisanim grupama. Ovako kako si postavio ispada da su rasisti pa neće da ih vakcinisu što dematuje slika sa sajta koja sledi na sajtu a to je "Vaccine hesitancy" te je manje više u skladu sa slikom koju si postavio (etničke grupe koje oklevaju sa vakcinacijom)



Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

  • +1 2
Link to comment
7 minutes ago, Zlurad said:

Ovako kako si postavio ispada da su rasisti pa neće da ih vakcinisu

 

Nije mi palo na pamet da može tako da se protumači, hvala na objašnjenju. Taj sledeći grafikon su zapravo 4 grafikona po starosnim kategorijama pa nisu bili zgodni za postavljanje.

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Jedan danski profesor misli da pogrešna tehnika davanja vakcine može da bude okidač trombova. Igla u krvni sud umesto u mišić.

 

Quote

Is it really the way AstraZeneca vaccines have been given that has triggered the fatal blood clots in several people in Europe? Niels Høiby suspects so.

 

"It may explain the few cases where it has gone completely wrong," he says.

 

Use of AstraZeneca has now been suspended in several European countries following the deaths, including in Denmark after the death of a 60-year-old woman. But the professor of clinical microbiology at Rigshospitalet has now zoomed in on the jab itself rather than the vaccine.

 

Coronavaccines have to be injected deep into the muscle, intramuscularly it is called. This means that the skin must be stretched before the needle is inserted, as is also stated in the guidelines of the Danish Health Authority. To make sure that the needle does not enter or damage the blood vessels, the plunger should be pulled back slightly to check for blood. If this happens, you should insert the needle somewhere else.

 

However, Niels Høiby has found that this does not always happen. Instead, for example, people's skin has been squeezed between their index finger and thumb prior to vaccination, which in extremely rare cases can have fatal consequences.

 

"This can mean that some of the vaccine can go into the bloodstream instead, if the needle has damaged the blood vessels, and from there on to the heart and lungs. And in the worst case, it can cause such a violent inflammatory reaction that it can cause several small blood clots in the lungs, among other places, which is what we have seen," says Niels Høiby, who has also been contacted by several nurses and general practitioners with similar concerns about the vaccine technique.

 

Translated with www.DeepL.com/Translator (free version)

https://www.berlingske.dk/nyheder/dansk-professor-forkert-vaccineteknik-kan-udloese-blodpropper

  • +1 2
Link to comment
10 minutes ago, djordje geprat said:

danas smo po povratku iz sela odradili testiranje na anti tela. konzilijum lab. gospođa pa ja 2 sata kasnije. isto mesto, 

gospđa, posle prve doze AZ, više od dve nedelje

Anti-SARS-CoV-2 IgG (S protein) # 103,3 (POZITIVAN)

 

ja 4 nedelje posle druge foze fajzera

Anti-SARS-CoV-2 IgG (S protein) # 13809,9 (POZITIVAN)

 

otkud tolika razlika? 13809 prema 103

referenca je  Pozitivan ≥50 AU/ml

Pa ti imas prakticno 7 nedelja od prve doze, gospodja samo dve nedelje. Svakako ce gospodji da rastu.

  • Hvala 1
Link to comment
53 minutes ago, djordje geprat said:

danas smo po povratku iz sela odradili testiranje na anti tela. konzilijum lab. gospođa pa ja 2 sata kasnije. isto mesto, 

gospđa, posle prve doze AZ, više od dve nedelje

Anti-SARS-CoV-2 IgG (S protein) # 103,3 (POZITIVAN)

 

ja 4 nedelje posle druge foze fajzera

Anti-SARS-CoV-2 IgG (S protein) # 13809,9 (POZITIVAN)

 

otkud tolika razlika? 13809 prema 103

referenca je  Pozitivan ≥50 AU/ml

 

skidam kapu djordje, ti si jedan potentan deda :D 

  • Hvala 1
Link to comment
1 hour ago, djordje geprat said:

danas smo po povratku iz sela odradili testiranje na anti tela. konzilijum lab. gospođa pa ja 2 sata kasnije. isto mesto, 

gospđa, posle prve doze AZ, više od dve nedelje

Anti-SARS-CoV-2 IgG (S protein) # 103,3 (POZITIVAN)

 

ja 4 nedelje posle druge foze fajzera

Anti-SARS-CoV-2 IgG (S protein) # 13809,9 (POZITIVAN)

 

otkud tolika razlika? 13809 prema 103

referenca je  Pozitivan ≥50 AU/ml

 

Ne moz poredit drugu dozu fajzera sa par nedelja posle prve AZ

 

plus si dva sata kasnije radio

Edited by Caligula
  • Hvala 1
Link to comment
4 hours ago, omiljeni said:

 

 

Keep calm and cut your losses

ne mora uvek glavom kroz zid. uskoro će Johnson & Johnson

 

Keep calm sa 80% lekova koje koristimo redovno, koji su daleko smrtonosniji od AZ-a.

  • +1 1
Link to comment

prošla sam danas oko 6 pored dz u siminoj. gomila mladih čeka ispred, na staklu veliki natpis vakcinacija. oni su stvarno čekali vučića.

tenor.gif?itemid=4966396

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment

Braco fala klincu docekao i ja moju prvu dozu pfizera, redovno prijavljen iz januara. Juce popodne poslali poruku, danas bio. Ali za razliku od omiljenog ni blizu dobra organizacija, dosao 15 minuta ranije od zakazanog termina da bi me sacekao red oko celog sajma i 2 zgrade iza coska dalje od Sajma gde su isli svi, i prijavljeni i oni bez poziva i oni za druge vakcine (Sinopharm danas jos), Kako je krenulo mislio sam da cu ostati do kasno uvece, ovako sat i po na vetrometini napolju i po' sata unutra. Na kraju je islo kao na traci, mene je doktor i preskocio sa pitanjima pred vakcinaciju u brzini, samo kad sam vec primio vakicnu pitao "Jesi se nekad onesvestio kad si vadio krv?", a ja reko nisam dosad, a ovaj valjda i ostane tako... :laugh:

  • +1 5
Link to comment
41 minutes ago, slepa živana said:

prošla sam danas oko 6 pored dz u siminoj. gomila mladih čeka ispred, na staklu veliki natpis vakcinacija. oni su stvarno čekali vučića.

tenor.gif?itemid=4966396

 

Tako sve države funkcionišu (pošto su ljudi takvi kakvi jesu), nije bez veze što su se u normalnim državama predsednici/premijeri prvi vakcinisali, da bi dali primer puku.

 

Vučićevo višemesečno odlaganje nas košta u ljudskim životima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...