Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Kada bude imao vremena, ako hoće, a naravno da nije obavezno, pošto je u odnosu na mene, bukvalno iz prve ruke, mogao bi @adam da nam otkuca, da li će i u GB da preporučuju AZ samo na 55+ populaciju.

 

Meni je nelogično da ista vakcina ne "radi" isto i u EU i u GB, tj trebalo bi da ima ista, veoma neželjena dejstva u istom procentu i tamo (GB) i vamo (EU), što znači da tamo isto ima preminulih od tromboze (navodno) uzrokovane AZom (procentualno, po mojoj logici još i više nego vamo). Ako će vamo Nemci da ne preporučuju AZ za 55- ljude, a tamo to neće, a u Londonu niko nije umro od kovida19, pa makar to bilo samo za taj jedan dan, onda jbmliga, samo mogu da otkucam ono što nije baš i nije za kucanje pa ću se suzdržati.

Edited by stray cat
Link to comment

Nisam adam, ali evo neki info odavde:

In the UK, five cases of CSVT - one of them fatal - have been recorded among 11 million people who received the vaccine.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment
6 hours ago, mraki said:

A u medjuvremenu, na televiziji sa nacionalnom frekvencijom...

 

A ovaj ne samo da je lud, nego je i lažovčina. Izmišlja neke izveštaje iz januara i brojke.

  • +1 5
Link to comment
27 minutes ago, Paul Gompitz said:

U Njemackoj na 2,7 miliona datih AZ vakcina, 31 slucaj mozdane tromboze i 9 umrlih. 

I u svim slučajevima je dokazano apsolutno da je moždana tromboza posledica primanja vakcine Astra Zeneca? Ono, uradili su autopsije, i ustanovili apsolutno da je uzrok vakcina?

  • +1 5
Link to comment
34 minutes ago, Paul Gompitz said:

U Njemackoj na 2,7 miliona datih AZ vakcina, 31 slucaj mozdane tromboze i 9 umrlih. 

Dalke na nivou statisticke greske, pod uslovom da je vakcina uzrok.

Link to comment

Velika je verovatnoća da je vakcina uzrok ili veoma bitan faktor koji doprinosi lošem ishodu, ne pojavljuje se za čitav red veličine veće oboljevanje od nečega tek tako. Ovo je iz sredine marta.

 

MdqsjdM.png

 

https://www.pei.de/SharedDocs/Downloads/EN/newsroom-en/hp-news/faq-temporary-suspension-astrazeneca.pdf?__blob=publicationFile&v=5

 

Sada ima daleko više slučajeva (broj datih vakcina nije ni dupliran, a broj slučajeva se više nego utrostručio) pa je sumnja u hipotezu da upravo vakcina pravi problem još manja.

Edited by vememah
Link to comment
2 hours ago, jms_uk said:

Nisam adam, ali evo neki info odavde:

In the UK, five cases of CSVT - one of them fatal - have been recorded among 11 million people who received the vaccine.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Puno fala. To onda mora da znači da su u GB mnogo manje vakcinisali 55- populaciju AZ vakcinom nego u Evropi.

Link to comment

Najavilo stiže nam JJ uz otvaranje apoteka za (namasovno) vakcinisanje nerizičnih "klijenata"... valjda će davati i po šampon uz "šot". Koštaće 6€ ali nisam razumeo dal pacijent plaća.

Ajd da vidimo i to. Pomerili su onu prognozu od 0.5M/dan za treću nedelju Aprila... Ako sa apotekama uspeju da dupliraju stići će do 300k dnevno ali u maju

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
31 minutes ago, mlatko said:

Najavilo stiže nam JJ uz otvaranje apoteka za (namasovno) vakcinisanje nerizičnih "klijenata"... valjda će davati i po šampon uz "šot". Koštaće 6€ ali nisam razumeo dal pacijent plaća.

Ajd da vidimo i to. Pomerili su onu prognozu od 0.5M/dan za treću nedelju Aprila... Ako sa apotekama uspeju da dupliraju stići će do 300k dnevno ali u maju

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

Ne plaća pacijent. Tih 6EUR plaća država apotekarima za svaku vakcinu datu.

  • +1 2
Link to comment
9 hours ago, mraki said:

A u medjuvremenu, na televiziji sa nacionalnom frekvencijom...

 

 

Kako laze dzukela jedna odvratna. Znaci, prva iole "normalna" vlast, Nestorovica pred eticku komisiju, a zatim pred krivicni sud.

 

"Two BNT162b2 recipients died (one from arteriosclerosis, one from cardiac arrest), as did four placebo recipients (two from unknown causes, one from hemorrhagic stroke, and one from myocardial infarction). No deaths were considered by the investigators to be related to the vaccine or placebo."

 

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2034577

Edited by Kundera
  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...