Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

Cuo sinoc za prvi slucaj zarazavanja posle zeke. Drugarica moja, primila vakcinu pre 3 nedelje, juce testirana pozitivna, sad ceka snimanje, doktorka sumnja da ima upalu pluca.

  • Tužno 3
Link to comment
18 minutes ago, ducca said:

Firma prošle nedelje pravila anketu ko bi želeo da primi vakcinu, pa posle proširili i na članove porodice. Danas već stigli pozivi kolegama da sutra imaju termine :)  Valjda će i ovo biti jedan od načina da se ljudi animiraju, nisam čuo da je do sad bilo puno slučajeva da su se kolektivi uključivali u organizaciju vakcinacije. 

bilo kod mene pre dve nedelje, pa ponovili opet za fajzeraše prošle nedelje

 

ništa dok se država ne umeša sa represivnim merama za antivaksere

 

  • +1 3
Link to comment

Moja firma je isto organizovala, ali nije bio neki odziv, jer smo mi kao mutavi potrčali da se prijavljujemo i vakcinišemo nultog dana, takva se nekakva vakserska ekipa na poslu potrefila.

 

Pa mi sad prosto dođe da napišem mejl HR-u (pošto ponavljaju poziv) da sam primila vakcinu, da ne misle da sam neki daleko bilo avaks.

 

Kod nas to rade u saradnji sa PKS.

Link to comment
1 hour ago, LeBron said:

Cuo sinoc za prvi slucaj zarazavanja posle zeke. Drugarica moja, primila vakcinu pre 3 nedelje, juce testirana pozitivna, sad ceka snimanje, doktorka sumnja da ima upalu pluca.

 

Dakle zakacila par nedelja posle prve doze, nije cudno ako je zarazena. Da ne govorim o procentu zastite AZ cak i posle druge doze. Nadam se da ce biti dobro

Link to comment
Quote

[Državni sekretar u Ministarstvu zdravlja] Mirsad Đerlek je, gostujući u Jutarnjem programu RTS-a, naveo da je u Srbiji trenutno 967.000 ljudi primilo obe doze vakcine, a da je danas u planu da drugu dozu dobije 42.000 građana.

"To znači da ćemo do 14 ili 16 časova preći broj od milion revakcinisanih. To je od izuzetne važnosti. Da nije bilo revakcinacije i da nismo dostigli ovoliki broj revakcinisanih imali bismo preko 100 izgubljenih života na dnevnom nivou", naglasio je Đerlek i dodao da je do sada dato preko milion i 412.000 prvih doza.

Poručio je da se mora nastaviti sa ubrzanom imunizacijom, kao i da u aprilu dobijamo skoro dva miliona novih doza vakcina.

"To nam daje satisfakciju i moramo nastaviti da do kraja aprila idemo i ka tom drugom milionu, jer jedino na taj način možemo se nadati da pobedimo koronavirus", naveo je Đerlek.

Naglašava da dobijamo dovoljne količine vakcina, kao i da se nada da do kraja maja možemo doći do 2,5 miliona ljudi koji će primiti obe doze vakcine.

"To nam daje za pravo da kažemo da možemo dočekati mirnije leto nego što je bilo prošle godine", dodao je Đerlek.

Mobilne ekipe idu po seoskim sredinama, obilaze se romska naselja. Na pitanje da li se u manjim sredinama povećava broj zainteresovaih za vakcinaciju, Đerlek kaže da je cilj maksimalno ubrzanje imunizacije, kao i da su krenuli ka ruralnim područjima, progradskim naseljima, udaljenim selima.

"To je dalo rezultate. Imali smo vrlo loše rezultate u Žagubici, Merošini, Tutinu i drugim mestima, ali naš cilj je da ka tim i drugim mestima krenemo još žustrije, sa još više kapaciteta, jer zaista postoji u tim udaljenim mestima velika zbunjenost ljudi, ali kada sam bio na terenu video sam da kada razgovarate sa ljudima i objasnite da su ljudi zainteresovani za vakcinaciju i napravili smo značajan pomak u tim mestima", rekao je Đerlek.

https://www.rts.rs/page/stories/sr/Коронавирус/story/3134/koronavirus-u-srbiji/4314006/mirsad-djerlek-mere-koronavirus-situacija.html

Link to comment

ali mi sa 2 milona necemo pobediti nishta, necemo se ni primaci pobedjivanju nichega. eventualno ako nas ima 4 miliona u drzavi, a niko da nas obavesti o tome :unsure:

sent from bubamoto

Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

ali mi sa 2 milona necemo pobediti nishta, necemo se ni primaci pobedjivanju nichega. eventualno ako nas ima 4 miliona u drzavi, a niko da nas obavesti o tome :unsure:

 

Ih ko da je to bitno. Važne su brojke :dry:

Link to comment

Kako bi bilo super da škole bar kobajagi probaju da organizuju za zaposlene. Tj da stvore uslove pa ko oće oće. Ja sam juče morao da pišem na grupu da nam kažu koliko nas je zaraženo tičera. 

 

A divota je što je u petak kad se išlo na onlajn bilo 8 zaraženih i tog petka se zarazilo nas još 9 i sad nas kao ima 9 zaraženih ukupno. Onih 8 su samo ozdravili. Kapiram da do sad možda i jesu al morali smo imati neki period gde su se te dve grupe preklopile pa nas je bilo baš ono... Ne znam što kriju to tako. Izvinite za off.

Link to comment

Znam ljude koji ne žele da se vakcinišu (a ne deluju mi kao antivakseri, nego su u fazonu ''ima vremena'', ''nije to toliko pouzdano''), a istovremeno kukaju kako im je dosta epidemije i ovih mera i kako bi voleli da se sve ovo završi što pre... hmmmm kad bi samo postojalo nešto, nekakav lek ili, paz' sad, nekakva vakcina uz pomoć koje bismo mogli da epidemiju brže privedemo kraju...

Oni koji beže od vakcinisanja zbog čipova ili zato što je korona izmišljena su bar dosledni sebi.

  • +1 5
Link to comment
Znam ljude koji ne žele da se vakcinišu (a ne deluju mi kao antivakseri, nego su u fazonu ''ima vremena'', ''nije to toliko pouzdano''), a istovremeno kukaju kako im je dosta epidemije i ovih mera i kako bi voleli da se sve ovo završi što pre... hmmmm kad bi samo postojalo nešto, nekakav lek ili, paz' sad, nekakva vakcina uz pomoć koje bismo mogli da epidemiju brže privedemo kraju...
Oni koji beže od vakcinisanja zbog čipova ili zato što je korona izmišljena su bar dosledni sebi.
Mene realno ti više nerviraju.



.... Shiit has hit the fan!

  • +1 1
Link to comment
Just now, mraki said:

Pa to su realno isto antivakseri.

"Nisam antivaxer ali" je novo "nemam nista protiv gejeva ali"

Nije lud bosko dveri sto oce sam, na antivax, antigej i antimigrant.raspolozenju moze da uzme sam 10x vise od ostatka opozicije skupa

 

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...