Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

1 hour ago, Budja said:

Sto se predvidljivosti vakcina tice, na sta tacno mislis? Upravo oprez imunilogoa protiv cestog spricanja govodi da nije to bas toliko predvidljivo.

Da, ali si izostavio ključni detalj - zašto su oprezni.

(Hint: Nije problem broj vakcina - svako ko ima dete zna da ono u prve dve godine života dobija u proseku jednu multivalentu vakcinu mesečno, i to nije nikakav problem)

 

  • +1 1
Link to comment
37 minutes ago, stray cat said:

'Aj iskreno, svi smo ovde, kao, "naši", ali, ako može pitanje za sve koji su dosad primili 3 Fajzera: da li ćete da čekate da pomenuti izbaci apdejt na omikron ili ćete svejedno da primite (bilo kog) četvrtog Fajzera kada ga dozvole (u Srbiji)?

Nije mi toliko bitno dal ce da ga dozvole u Srbiji. Primicu apdejt kada ga FDA odobri.

Link to comment
4 hours ago, Taurean_rulez said:

Ima nešto što mi nije baš jasno - zašto medicinski radnici neće da se vakcinišu? 

Znam nebrojeno kolega/koleginica koji, načelno, nisu antivaksi, ali nisu vakcinisani, uprkos realnom riziku (nisu u administraciji, rade s ljudima). 

 

 

postali su srbi ranije nego što su postali lekari

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
8 minutes ago, Kelt said:

 

postali su srbi ranije nego što su postali lekari

Po toj logici, lekari u drugim zemljama koji se nisu vakcinisali su takodje prvo bili Srbi.

 

Pozdrav, 

X500

 

PS: nisam antivax i trocipovan sam

Link to comment
On 14.1.2022. at 23:46, Caligula said:

da živim opet normalno

Nije mi jasno, pa živimo 95% normalno. Napraviš ono što se od tebe razumno traži, i može birtija, može kafić, restoran, predstava, utakmica - svakodnevno, a odnedavno i prekooceanska putovanja

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, namenski said:

Prebolela ili samo vakcinisana?

Radila sam jedno vreme sa ženom koja je prebolela kao dete. Iz Semizovca je (kod Sarajeva).

Ko je to preboleo, to se na žalost i vidi :cry:.

  • Tužno 1
Link to comment
4 hours ago, chandra said:

 

Ajde ovako. Prvi izbor je da li preduzimati bilo kakve mere ili pustiti prirodu da to regulise (survival of the fittest?). Ako se neke mere preduzimaju, pitanje koje i sta je cilj.

 

Sto se tice mere, imamo na raspolaganju izolaciju (licnu i teritorijalnu), sredstva za protekciju (maske, dezinfekcija, ...) i vakcine.

 

Cilj je da se smanji broj mrtvih, da se smanji broj posledica (da, moguce da long covid dobijaju i vakcinisani koji se zaraze - procena je 10% zarazenih zavrsi sa trajnim simptomima (neki ga porede sa koksaki i slicnim virusima), ali i da se zivot/biznis vrati u normalu. Ili da se smanji pritisak na bolnice i da se "krive razvuku". S tim da nam ne mora svima biti isti cilj prioritet.

 

Verujem da svaki epidemioloski odgovor predstavlja neku kombinaciju tih mera. Vakcine su deo strategije, nekog efekta ocigledno imaju.

 

Procitaj ovo

https://www.vox.com/22839742/omicron-covid-19-winter-surge-vaccine-booster-forecast

 

ili

 

https://www.infectioncontroltoday.com/view/viewpoint-those-who-underestimate-omicron-aren-t-doing-the-math

 

 

 

Tu je Catch 22, o kome se pisalo, kako to da je Omicron tako drugaciji (vise shoptializacija, i to ne samo zbog manje vakcinisanosti) u SAD od Evrope?

 

Ovde, u Ekvadoru je krenuo masovno, ali se cini da ce biti situacija kao u Evropi.

Link to comment
22 minutes ago, Valkyrie said:

Imamo još jednog doktora na forumu!! :s_w:

Weelcoomeee, spremi se da nam tumačiš rezultate i nalaze svake vrste. 

Ko je taj ? 

 

Da znamo, da ga gnjavimo :D.

  • Haha 1
Link to comment

Jebat ga, ja sam stukao sve tri doze bez razmisljanja ali uopste nisam lud od srece sto sam vakcinisan, niti jos uvek primecujem da mi se zivot nesto poboljsao, ajde nema karantina, ali sve ostalo je go kurac. Jedino cemu se nadam da ce sve zemlje slediti primer Austrije i da zavrsimo sve price. Dzaba to sto smo ovde vecinom vakcinisani, kad je kontrola turista blagi uzas. 

 

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Zverilla said:

Da, ali si izostavio ključni detalj - zašto su oprezni.

(Hint: Nije problem broj vakcina - svako ko ima dete zna da ono u prve dve godine života dobija u proseku jednu multivalentu vakcinu mesečno, i to nije nikakav problem)

 

 

Da, ali ne za isti tip bakterija i virusa. U tome je caka.

 

https://www.reuters.com/business/healthcare-pharmaceuticals/eu-drug-regulator-says-more-data-needed-impact-omicron-vaccines-2022-01-11/

 

Quote

The EMA official raised concerns that a strategy of giving boosters every four months hypothetically poses the risk of overloading people's immune systems and leading to fatigue in the population.

 

Oko cetvrte vackine za Omicron, evo ovde:

 

Quote

 

"It is important that there is a good discussion around the choice of the composition of the vaccine to make sure that we have a strategy that is not just reactive ... and try to come up with an approach that will be suitable in order to prevent a future variant," he said.

 

 

Dakle, ako je vakcina samo za Omicron, ne vidim smisao da je primim. Ako je neka "pametna" vakcina, ok.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...