Jump to content
IGNORED

Vakcinacija


Tsai

Vakcinacija  

328 members have voted

  1. 1. Da li ćete se vakcinisati?

    • Da, prvom prilikom
      220
    • Da, ali ne odmah, sačekao bih prvi talas reakcija
      58
    • Ne zasad, ali sam spreman da promenim mišljenje
      16
    • Ne, nikako
      20
    • Ne znam
      14
  2. 2. Koju vakcinu biste napre uzeli?

    • Pfizer and BioNTech
      144
    • Moderna
      14
    • Sputnik V
      25
    • AstraZeneca
      21
    • Sinopharm China
      10
    • Svejedno mi je
      114


Recommended Posts

3 hours ago, duma said:

Kada je omikron u pitanju mnogo je adekvatnije poređenje s vezivanjem pojasa. Ako pogledamo države s velikim procentom vakcinijanih, jasno je da bio vakcinisan, ili ne, omikron širiš podjednako. 

Što se smrtnosti od drugih sojeva tiče, verujem da u normalnim državama ne lažu, ali kod nas lažu. Kod  nas je drastično veći procenat vakcinisanih u populaciji koja ima smrtnost 10%, nego među onim koji imaju smrtnost 0,1%. Ako vakcine štite i 90%, opet će u većem procentu umirati vakcinisani, iako si im značajno povećao šansu. Ovu priču izbegavaju svi. Gura se priča da su po bolnicama samo nevakcinisanih, a to ne može da se prod

 

Naravno da NIJE jasno i da je ovo apsolutno netačno. Vakcinisani daleko kraće boluju i KRAĆE vreme su zarazni.

 

Što se Delte tiče, kod vakcinisanih/nevakcinisanih odnos ciklusa replikacije virusa bio je cca 10/10.000. 

  • +1 5
Link to comment

Pa koliko vise vakcina da primimo, 50? I gde je vise i smisao svog cuvanja i licne odgovornosti ako ces se 5x razboljevati, sviraj kraj vise u picku materinu. 

Edited by Plajvi
Link to comment

Ovim tempom se ide na jednu dozu na svaka dva tri meseca u proseku. Ja sam prvu dobio u maju, treću sad u januaru, a u martu stiže i ova za omikron. Ako Austrija kaže da mora i ta i ja je dobijem u maju, to će biti 4 komada za 12 meseci.

Link to comment
2 hours ago, burekuser said:

Sigurno je da vakcina u određenoj meri štiti ali ta 'određena mera' je puno manja od realno očekivane, a užasno je manja od željene.

 

Meni prvom je teško što to moram da primetim.

 

 

 

Ja predlazem da se sakupimo lepo i tuzimo proizvodjace vakcina sto nisu to uradili bolje jbg.

 

Imamo ovde pravnike, pa da presavijemo tabak. Racunam da ce svako od nas sledece godine u ovo vreme da ima jahtu u Budvu

Edited by Caligula
Link to comment

Paaa, ne moramo da ih baš tužimo, ali možemo da prestanemo da lažemo sebe da će vakcina da reši pandemiju i da bi sve bilo super da nema antivaksera. Ne zbog antivaksera, zbog nas.

  • +1 4
Link to comment

Pa nije ni bila ideja da se pandemija "resi" nego da se pre svega smanji transmisija, sa njom i smrtnost, i vakcina je tu uradila odlican posao. Antivakseri neka jedu govna jer su samo doprineli da bude vise mrtvih.

 

Nemoj sad da ispadne da su sve vreme bili u pravu jer nisu bili u pravu ni jedne sekunde u ove dve godine.

 

Jos pre godinu i po su nam epidemiolozi javili da ce kovid cirkulisati u decenijama koje dolaze kao endemski grip.

Edited by Caligula
  • +1 3
Link to comment
17 minutes ago, Heaviside said:

Paaa, ne moramo da ih baš tužimo, ali možemo da prestanemo da lažemo sebe da će vakcina da reši pandemiju i da bi sve bilo super da nema antivaksera. Ne zbog antivaksera, zbog nas.

 

ne bi bilo super, ali bi bilo bolje. 

Link to comment
24 minutes ago, Caligula said:

Pa nije ni bila ideja da se pandemija "resi" nego da se pre svega smanji transmisija, sa njom i smrtnost, i vakcina je tu uradila odlican posao. Antivakseri neka jedu govna jer su samo doprineli da bude vise mrtvih.

 

Nemoj sad da ispadne da su sve vreme bili u pravu jer nisu bili u pravu ni jedne sekunde u ove dve godine.

 

Jos pre godinu i po su nam epidemiolozi javili da ce kovid cirkulisati u decenijama koje dolaze kao endemski grip.

Šta znam, ja se sećam nekih bajki o kolektivnom imunitetu kada se vakciniše 75% stanovništva pa se taj procenat povećavao u inkrementima od 5%, sad je na jedno 1200%. 

 

Antivakseri po definiciji ne mogu da ispadnu u pravu jer negiraju nauku koja skoro uvek izbaci najbolji odgovor na zadate inpute ako joj daš dovoljno para. Nemoguće je biti bolji od toga. Može da se desi da antivakseri na puko lupetanje ubodu jednom od milion puta i da nauka omane u nekom aspektu zbog nepotpunih inputa, ali ja to ne bih nazvao bivanjem u pravu. 

 

Ali baš o ovome ti pričam. Ja napišem post koji govori da vakcina nije konačno rešenje implicirajući da bi trebalo da tražimo druga rešenja i polako se otvaramo, a ti mi odgovoriš rantom o antivakserima. Jebe mi se za antivaksere, nisu nam oni glavni problem.

 

 

 

Edited by Heaviside
Link to comment

Ni vakcina protiv gripa ne stiti 100% od toga da neces dobiti grip. Stiti onoliko dobro koliko dobro se pogode sojevi za tu sezonu. Plus licni imunitet.

Ali svakako stiti od ozbiljnih komplikacija i narocito od sojeva za koje je napravljena.

 

Tako je i sa vakcinom protiv kovida. Meni licno je to sasvim dovoljno i presrecna sam sto su ih napravili

  • +1 5
Link to comment
20 minutes ago, Heaviside said:

Ja napišem post koji govori da vakcina nije konačno rešenje implicirajući da bi trebalo da tražimo druga rešenja i polako se otvaramo,

 

 

Ne znam gde zivis (Srbija?) ali mi ovde smo potpuno otvoreni od maja preprosle godine. Evo danas prvi put posle duzeg vremena pogledao u jedan autobus gradskog prevoza, 50% ne nosi maske (na ovoliko zarazenih) ... govnjiva motka i udri stoku, gde su uglavnom, moram da primetim, mladi govna.

 

Australija sa tri puta vise stanovnika 2500 mrtvih, mi smo zvanicno na koliko, 14000? Pa pomnozi sa 4 jer je Darija za toliko skidala brojke.

 

Jeste jbg, mere i vakcine ne daju rezultate :isuse: nemoj se zajebavamo

Edited by Caligula
Link to comment
5 minutes ago, Caligula said:

 

 

Ne znam gde zivis (Srbija?) ali mi ovde smo potpuno otvoreni od maja preprosle godine. Evo danas prvi put posle duzeg vremena pogledao u jedan autobus gradskog prevoza, 50% ne nosi maske (na ovoliko zarazenih) ... govnjiva motka i udri stoku, gde su uglavnom, moram da primetim, mladi govna.

 

Australija sa tri puta vise stanovnika 2500 mrtvih, mi smo zvanicno n akoliko, 14000? Pa pomnozi sa 4 jer je Darija za toliko skidala brojke.

 

Jeste jbg, mere i vakcine ne daju rezultate :isuse: nemoj se zajebavamo

 

U Austriji živim i nisam ni blizu stanovišta da vakcine i mere ne daju rezultate.

 

Vakcinisan tri puta, žena se vakcinisala u drugom mesecu trudnoće što je kao rizično ali nismo znali da je trudna, busterovala se juče 7 dana pred termin. FFP masku nosim u svakom zatvorenom prostoru, uključujući kada se sam vozim liftom. Radim od kuće već dve godine. Promenio sam posao, a da nikoga sa novog posla nisam video uživo. Roditelje i brata nisam video i oni svoju unuku više od godinu dana. Dve godine nisam bio na sednicama/konferencijama od kojih imam značajan prihod i koje mi guraju karijeru. Ne idem u teretanu nego vežbam u zgradi u nečemu što bi se na srpskom verovatno zvalo vešernica. Dva puta sam za dve godine izašao u noćni izlazak, a to mi je veliki gušt. Bio sam dva puta na utakmici za dve godine što mi je drugi i poslednji veliki gušt.

 

I pun mi je kurac svega i antivaksera i vaksera. Rokajte me jednom nedeljno vakcinom, vežbam, pazim šta jedem, nosim masku stalno, ako treba još nešto kažite, samo da živim opet normalno.

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...