Jump to content
IGNORED

Virus lista 2020


Lancia

Recommended Posts

1.       Laura MarlingA Song For Our Daughter

2.       Porridge RadioEvery Bad

3.       Laura VeirsMy Echo

4.       Fiona AppleFetch The Bolt Cutters

5.       Bill CallahanGold Record

6.       Nubya GarciaSource

7.       Fontaines D.C. A Hero`s Death

8.       Woods Strange to Explain

9.       Bob DylanRough And Rowdy Ways

10.   Other Lives For Their Love

11.   Blake MillsMutable Set

12.   Jehnny Beth To Love is to Live

13.   The DearsLovers Rock

14.   WireMind Hive

15.   Matt ElliotFarewell To All We Know

16.   Nation of LanguageIntroduction, Presence

17.   Jayhawks XOXO

18.   CorikyCoriky

19.   Dua LipaFuture Nostalgia

20.   Skylar Gudasz - Cinema

Link to comment
  • 3 weeks later...

Da prafraziram Žikicu Simića, koga sam sa zadovoljstvom slušao u podcastu kod Magdalene i Milana, da sam u izboru pop/rock muzike koju sam slušao prethodne godine - tradicionalista. Za Žikiciu, najbolje albume u prethodnoj godini imali su Bob Dylan i Lucinda Williams. Lucindin album zaista volim, ali Dylanov, iako me je obradovao kada se pojavio, me ostavlja poprilično ravnodušnim, da ne kažem baš da se pola albuma dosađujem. Drugo, od Dylanove distanciranosti i analitičnosti mnogo radije biram Springsteenovu poetiku (ne kažem da se baš mora birati između ova dva), koja je toplija, neposrednija, sapatnička i koja nudi utehu. 

 

Angel Bet Dowd  - LIVE - stavio sam i na vrh džez liste albuma, jer i jeste džez u najboljem smislu, ali neka ga i ovde - spektakl od albuma!

 

Bettye LaVette - Blackbirds

Bruce Springsteen - Letter to You

Lucinda Williams - Good Souls Better Angels + A Night of Bob Dylan Songs (live) + A Night of 60's Country Classics

William Basinski - Lamentations

 

Alva Noto - Xerox Vol 4 - vrhunski ambijent!

Baba Zula - Hayvan Gibi - perfektan live u stidiju koji je rezan direktno na disk i nudi najpribližniju sliku onoga što bend radi uživo

Brian Eno - Film Music 1976 - 2020 - iako kompilacija sa već poznatim temama, funkcioniše kao izvanredan album

Calexico - Seasonal Shift

Cowboy Junkies - Ghosts

The Dream Syndicate - The Universe Inside

The Jayhawks - XOXO

Khruangbin & Leon Bridges - Texas Sun - redovan Khruangbin album mi se gotovo ič ne dopada, ali je zato ovaj EP biser. Naslovna se izdvojila kao hit, ali  kvalitet svih pesama je izjednačen, odnosno čak bih kao najbolju izdvojio onu koja zatvara ovaj EP - Conversation

King Khan - The Infinite Ones

Paul Weller - On Sunset

Sparks  - A Steady Drip Drip Drip

Wire - 10:20 - album kao iskočio iz '78. - brisanje o pod sa svim otužnim savremenim pokušajima grebanja o poetiku tog sjajnog vremena

 

Angela Munoz - Adrian Young Presents Angela Munoz Introspection

Kronos Quartet - Long Time Passing (Kronos Quartet and Friends Celebrates Pete Seger)

Marc Ribot - What I Did on My Long Vacation

Makaya McCraven - We're New Again  (objavljen je i album Universal Beings E&F Sides koji baš i zvuči kao album sa restlovima)

Public Enemy -What You Gonna Do When the Grid Goes Down? 

Radio Moscow - Live at Rockplast (Bon 2015) - podsećanje na grmljavinu koju ovaj izvanredni hard rok/bluz bend ume da proizvede 

Rebel Star - Demoni - Srebro jedna od pesama godine

Roger Eno, Brian Eno - Mixing Colours

Roedelius - Selbsportrait Whare Liebe

Sam Amidon - s/t

Sharon Jones and The Dap Kings - Just Droped In....

 

Za kraj, odjek Portisheada u One More Song Bettye LaVette:

 

 

 

 

 

Edited by Ras
Link to comment

zar.jpg.c3488023dbc946cc39d8a2e1383483ba.jpg

 

Maestro je za kraj prošle ružne godine priredio šareni šou u skladu sa okolnostima i predstavio svoje djelo u novom ruhu i dinamičnom tempu. Muzika je poznata odavno, ali je osvježena i nanizana u kompaktni tok koji lepršavo vozi i ima smisla.

 

Zanimljivo je što su se neke teme vratile u punom krugu kao njegove prerade remiksovanih originala koje su uradili drugi umjetnici, pa je zahvat ogroman - generacijski, tehnološki, kolegijalni.. Najbolji je numero 11, Oxygene 4 u remiksu Astral Projection, koji je ovdje iskusno editovan i doproduciran u mikroeksploziju simboličke obnove (katedrale) i optimizma da ćemo ponovo prodisati u ovoj godini.

 

Za aliene sa hedsetima 2021. je počela ovako, ali se sasvim fino sluša i bez lasera umozgu.

  • Haha 1
Link to comment

@I*m with the pilots

svideo mi se više od prethodnika Piano Nights, snolikiji je i manje noir, mada ne dovoljno da upadne u prvih 10

kad smo već kod previda, evo najboljeg naknadnog otkrića, prekrasna Diana Combo aka Síria na drugom albumu Boa-Lingua, takođe orijentisanom oko glasa i mantrajuće-ezoterične atmofere brrr :ph34r:

 

spacer.png

 

Boa-Lingua

 

Link to comment
  • 1 month later...

sada mi pada na pamet samo ovaj biser koji me je razgalio na kraju godine

 

 

 

i novi mezimci među arty klincima raspoloženim da rastaču granice muzike - still house plants

 

 

 

Spoiler

portraiture

 

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, beyoncé said:

sada mi pada na pamet samo ovaj biser koji me je razgalio na kraju godine

 

 

 

Ja ih otkrila i slusala uzivo u februaru, kada smo jos mislili da ce sve biti u redu :) Veoma simpa klinci, pogotovo ostatak benda deluje kao da su srednjoskolci, a valjda su svi prijatelji sa fakulteta. Trazih im disk, posle nekoliko zbunjenih domundjavanja shvatise da nemaju nista kod sebe.

 

 

Edited by I*m with the pilots
  • +1 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

1. Throwing Muses - Sun Racket
2. Porridge Radio - Every Bad
3. The Dream Syndicate - The Universal Inside
4. Yves Tumor - Heaven to a Tortured Mind
5. U.S. Girls - Heavy Light
6. Caribou - Suddenly
7. Coriky - Coriky
8. Four Tet - Sixteen Oceans
9. Muzz - Muzz
10. The Flaming Lips - American Head
11. Cabaret Voltaire - Shadow of a Fear
12. Protomartyr - Ultimate Success Today
13. Soccer Mommy - Color Theory
14. Deerhoof - Future Teenage Cave Artists
15. Hellicon - This Could Only Lead to Chaos

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...