Jump to content
IGNORED

NBA 20/21


1n54jd3r

lakers repeat?  

77 members have voted

  1. 1. lakers repeat?



Recommended Posts

To je pre uvek bilo oko godinu dana, ali sad su poceli da se vracaju i posle 8-9 meseci.
Mnogo je bitno koliko ce igrac da vezba tokom oporavka. Manijaci se vrate bolji nego pre, a lelemudi mogu da propadnu skroz

Link to comment

murray je manijak po pricama. moze se on vratiti za godinu dana a moze i za 9 meseci. inace bas za nekih godinu dana pocinje playoff tako da mozda tu vec zaigra ali ima sanse i da ga denver postedi i spreme ga za tamo onu sezonu.

Link to comment
6 minutes ago, Далибор said:

Nuggets considering free agents Austin Rivers, Troy Daniels or Gerald Green, sources say

nisam znao da rivers nema klub

pa on bi im mogao mozda upasti u rotaciju

 

njima ce sad verovatno najveci problem biti potpuno pomracenje kad jokic nije na terenu

a odbrane ce od starta jos vise da nalegnu na njega

Link to comment
8 minutes ago, 189- said:

murray je manijak po pricama. moze se on vratiti za godinu dana a moze i za 9 meseci. inace bas za nekih godinu dana pocinje playoff tako da mozda tu vec zaigra ali ima sanse i da ga denver postedi i spreme ga za tamo onu sezonu.

Ne znam kakva su pravila kod ovakvih povreda za injury exception, pricam o narednoj sezoni naravno. Ovog leta opcija je neki Rubio dok je Marej povredjen, koga ce naravno preplatiti ako je takav trejd uopste moguc.

 

Plejof treba zaraditi dok je Marej povredjen. 

 

Neka se Marej vrati u januaru, to je optimisticno. Vraca se u tim koji je na ivici plejofa na zapadu. Odvali februar na adrenalin, posle padne sto je normalno. Startuju plejof sa seste pozicije, ceka ih neka Juta da ih opere i to je epilog ove Denverove generacije. 

 

Jebe mi se za Denver, nadao sam da se da Somborac moze jako do samog kraja. Valjda nece u neki Cikago gde bi pravio tim ispocetka. Smorio sam se. Treba nam neka srpska Dirk Novicki prica.

Link to comment

dobro pitanje za ovaj dpe. mogu ga dobiti za ovu sezonu jer je igrac sigurno out do kraja iste. e sad, problem je sto nema sta vise dovesti osim ovih slobodnih agenata, a oni bi svi dosli za minimalac, tako da tu dpe nista ne vredi. ne znam sta je pravilo za sledecu sezonu. mislim da tu ima i do toga koliko je igrac propustio vremenski...

 

meni jokic deluje kao lik koji se ne cima previse oko odlazaka u druge ekipe dogod je denver konkurentan, a ako zdravlje posluzi svu trojicu (cetvoricu) bice konkurenti jos dugo.

Edited by 189-
Link to comment
2 minutes ago, goofs said:

Ih, pa i Dirk je prsten uzeo tek iz treceg puta, i to kad je imao najslabiji tim od te tri generacije :) polako.


-.-

IMAO JE PEJU! :angry:

  • +1 1
Link to comment

:lolol:

 

Nikad necu zaboraviti onaj klip iz svlacionice posle osvojene titule, gde Karlajl grlu Peju i prica u kameru “this guy saved our season”. Bogapitaj na sta je on tu mislio, ali ja mu verujem.

  • +1 2
Link to comment

mislim da malo previse mracite (vecina)

prvo, posto tek treba da vidimo sta moze ova ekipa bez dzamala

a drugo, nema jokic 32 godine nego 26

uopste ne vidim da su oni isli na all in, niti je imalo ikakve potrebe za tim, imaju i dalje dosta mlado jezgro i napreduju iz godine u godinu

Link to comment
18 minutes ago, pbg12345 said:

mislim da malo previse mracite (vecina)

prvo, posto tek treba da vidimo sta moze ova ekipa bez dzamala

a drugo, nema jokic 32 godine nego 26

uopste ne vidim da su oni isli na all in, niti je imalo ikakve potrebe za tim, imaju i dalje dosta mlado jezgro i napreduju iz godine u godinu

 

Opet grešiš po pitanju all ina, valjda je Konelijev trejd za Gordona i odricanje od Herisa dovoljan znak da su išli na to da probaju i ove sezone. To ne isključuje pokušavanje i u sledećim sezonama, ali taj trejd se ne pravi ako si zadovoljan timom i ne želiš da probaš da ideš jako do samog kraja. Tako da to da nisu išli na all in jednostavno ne stoji, može se raspravljati o tome kad nemamo dokaze i moglo se raspravljati pre trejda, sad više taj argument jednostavno ne stoji. Marejeva povreda je užasna stvar, izbacuje ih maltene na 2 sezone iz konkurencije za titulu, osim ako MPJ magično ne izraste u all nba igrača u tom periodu. Mada se igrači iz ACL povrede sigurno mogu vratiti iz te povrede za manje od godinu dana ako tim i igrač to žele. Povreda je inače još jedan dokaz teze da se nešto posebno treba čekati jer pokazuje kako se šampionski prozor vrlo lako može zatvoriti čak i ako uradiš sve pravilno. Nema garancija nikakvih, stvari su fluidne. Jokićeva sezona iz snova je možda baš to, sezona iz snova, ne vidim da neko sa sigurnošću može reći da će i sledeća njegova biti ovakva. I to bez povreda. Dakle, recimo da Jokić odigra sledeću sezonu na nivou iz prethodnih nekoliko utakmica. To bi i dalje bila odlična, ma vrhunska sezona, ali ne bi bila MVP sezona. Gde je onda Denver? 

 

Previše se mračilo za ova 2 poraza pre ove povrede. Kad se povreda desila, mračenje je nažalost skroz opravdano. 

 

31 minutes ago, 189- said:

dobro pitanje za ovaj dpe. mogu ga dobiti za ovu sezonu jer je igrac sigurno out do kraja iste. e sad, problem je sto nema sta vise dovesti osim ovih slobodnih agenata, a oni bi svi dosli za minimalac, tako da tu dpe nista ne vredi. ne znam sta je pravilo za sledecu sezonu. mislim da tu ima i do toga koliko je igrac propustio vremenski...

 

meni jokic deluje kao lik koji se ne cima previse oko odlazaka u druge ekipe dogod je denver konkurentan, a ako zdravlje posluzi svu trojicu (cetvoricu) bice konkurenti jos dugo.

 

Tako je. 

  • +1 2
Link to comment
14 minutes ago, theanswer said:

 

Opet grešiš po pitanju all ina, valjda je Konelijev trejd za Gordona i odricanje od Herisa dovoljan znak da su išli na to da probaju i ove sezone. To ne isključuje pokušavanje i u sledećim sezonama, ali taj trejd se ne pravi ako si zadovoljan timom i ne želiš da probaš da ideš jako do samog kraja. Tako da to da nisu išli na all in jednostavno ne stoji, može se raspravljati o tome kad nemamo dokaze i moglo se raspravljati pre trejda, sad više taj argument jednostavno ne stoji. Marejeva povreda je užasna stvar, izbacuje ih maltene na 2 sezone iz konkurencije za titulu, osim ako MPJ magično ne izraste u all nba igrača u tom periodu. Mada se igrači iz ACL povrede sigurno mogu vratiti iz te povrede za manje od godinu dana ako tim i igrač to žele. Povreda je inače još jedan dokaz teze da se nešto posebno treba čekati jer pokazuje kako se šampionski prozor vrlo lako može zatvoriti čak i ako uradiš sve pravilno. Nema garancija nikakvih, stvari su fluidne. Jokićeva sezona iz snova je možda baš to, sezona iz snova, ne vidim da neko sa sigurnošću može reći da će i sledeća njegova biti ovakva. I to bez povreda. Dakle, recimo da Jokić odigra sledeću sezonu na nivou iz prethodnih nekoliko utakmica. To bi i dalje bila odlična, ma vrhunska sezona, ali ne bi bila MVP sezona. Gde je onda Denver? 

 

Previše se mračilo za ova 2 poraza pre ove povrede. Kad se povreda desila, mračenje je nažalost skroz opravdano. 

 

 

Tako je. 

i prosli put smo imali razlicito vidjenje oko toga sta je all in

 

ja to dozivljavam kao nesto kad ulozis sve sto imas u ovu i eventualno narednu sezonu

oni se jesu pojacali, ali se nisu zarobili nikakvim ugovorima, nisu doveli igrace od 30 i vise godina pa da je sad i ko znakad

 

naravno da nema nikakvih garancija za naredne sezone, ali obzirom koliko glavni igraci imaju godina, nekako je za ocekivati da bi trebali biti itekako konkurenti i u prdstojecim sezonama

 

naravno da je povreda mareja uzasna stvar, to ne vidim kako je moguce sporiti

ali kazem ajde da vidimo gde su sad ovakvi bez njega, kako ce ekipa reagovati, da li eventualno imaju potencijala da na neki nacin makar delimicno popune tu rupu i koliko vrede u tom slucaju

 

i uopste se ne radi ni o kakvom cekanju u tom smislu kako ti prikazujes

naravno da ce se pojacavati, ali oni su doveli igraca koji se i generacijski uklapa u ovo jezgro, sto govori i o tome da ne prave tim za jednu ili dve sezone

 

 

 

i na stranu sto se sad radi o denveru, vec dugo vremena preterano povrede odlucuju o krajnjem rezultatu

u evropskoj kosarci to nije tako

u fudbalu jos i manje

ne znam da li ima neki sport gde u ovoj meri povrede igraca odredjuju sudbinu ekipe

Link to comment

Za fudbal ne znam, mada je recimo Bajern danas bio osakaćen ali evropska košarka mi nije dobro poređenje jer nema igrača tog superiornog kvaliteta koji bi mogao drastično da promeni izgled sezone u toliko timova koliko ih ima u NBA

Link to comment

dok sam kucao razmisljam o tome, evroligas uvek moze nadomestiti nedostajuci kvalitet (npr "povlacenje" gudurica iz nba i uticaj na ovogodisnji fener), nba ekipe nemaju odakle da dovuku dodatni kvalitet, kad je to sam vrh

ali na stranu to, opet imam osecaj da povrede bas mnogo kroje borbu za titulu

 

gsw poslednjih nekoliko sezona je valjda najbolji primer za to

Link to comment

Ekipe su - one s vrha - dosta izjednacene tako da 1 ili 2 glavna igraca ne mogu biti zamenjeni 'u hodu' i na brzinu. Nekompletni (zbog povreda) timovi gube bez velikih problema na 'best of 5-6-7".

Link to comment
  • James Marshall locked, unlocked, locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...