Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

1 minute ago, dragance said:

Miloklizno je koliko su sada svi odjednom glasni za ravnopravnost i ljudska prava. Do Bajdena toga nije bilo (toliko).

Kako bre draganče?

 

Ako je nekada bilo, to je onda poslednjih nekoliko godina. Mislim i na forum, pošto si verovatno na forum ciljao.

 

Ne vidim potrebu za ovakvim postovima, ispadne svesno ili nesvesno branjenje ovakvih Bajdenovih ispada, i malo je degutantno.

 

 

  • +1 1
Link to comment
39 minutes ago, Milošica said:

Kako bre draganče?

 

Ako je nekada bilo, to je onda poslednjih nekoliko godina. Mislim i na forum, pošto si verovatno na forum ciljao.

 

Ne vidim potrebu za ovakvim postovima, ispadne svesno ili nesvesno branjenje ovakvih Bajdenovih ispada, i malo je degutantno.

 

 


Bajden sebe vidi kao “počasnog crnca” i zato mu se dešavaju takvi ispadi sa rečima, kada on misli da je cool & down with my people. Stavljati to u isti koš sa degenerikom i sramotom poput Trampa je, da upotrebim tvoj izraz, degutantno. A ti sad nastavi sa svojim sabratom koji bi mogao da se seti nekad svojih reči kojih se, srećom, odrekao.

  • Haha 1
Link to comment

Uh, ovo je baš jaka relativizacija.

 

A sabrat mi nije, iako se u konkretnom slučaju slažemo. Ta svrstavanja drugih u nekakve tabore su toksična i trebalo bi to da izbegavamo.

Link to comment
10 minutes ago, dragance said:

Pa sabrat po mišljenju oko ovoga.

Znam na šta misliš, ali ježim se bilo kakvih tendencija ka svrstavanju u neke grupe, kada je politika u pitanju, jer je jako teško ostati objektivan. Volim da isporučim po svakome kada mislim da zaslužuje :D

 

Posebno što mislim da u konkretnom slučaju ne sme postojati svrstavanje, ali dobro, ne slažemo se i to je to.

Edited by Milošica
Link to comment
1 hour ago, dragance said:


Bajden sebe vidi kao “počasnog crnca” i zato mu se dešavaju takvi ispadi sa rečima, kada on misli da je cool & down with my people. Stavljati to u isti koš sa degenerikom i sramotom poput Trampa je, da upotrebim tvoj izraz, degutantno. A ti sad nastavi sa svojim sabratom koji bi mogao da se seti nekad svojih reči kojih se, srećom, odrekao.


ovim epskim lupetanjem si samo potvrdio sve što sam pisao do sada, kako na temu njegovog rasizma, tako na temu pristojnityja koji sebe vide iznad glupe MAGA mase, a jedina razlika u nivou inteligencije je neosnovano visoko mišljenje koje imaju o sebi

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
3 hours ago, askeladden said:

Ljudina,gromada

Kontekst, momci, kontekst. U ono vreme je kriminal bio jedno od prve tri teme na svakim izborima, i politicari iz obe partije su se utrkivali ko je vise "tough on crime". Dukakis je izgubio izbore 1988 izmedju ostalog i zbog ovoga:

 

Bush Made Willie Horton an Issue in 1988, and the Racial Scars Are Still Fresh

 

Mr. Horton was an African-American prisoner in Massachusetts who, while released on a furlough program, raped a white Maryland woman and bound and stabbed her boyfriend. Mr. Bush’s campaign and supporters cited the case as evidence that his Democratic opponent, Gov. Michael S. Dukakis of Massachusetts, was insufficiently tough on crime.

 

To many African-American people, the scars from that campaign attack remain fresh. Whatever Mr. Bush’s intentions, they said, the campaign encouraged more race-based politics and put Democrats on the defensive, forcing them to prove themselves on crime at the expense of a generation of African-American men and women who were locked up under tougher sentencing laws championed by President Bill Clinton, among others.

 

“The reason why the Willie Horton ad is so important in the political landscape — it wasn’t just about a racist ad that misrepresented the furlough process,” said Marcia Chatelain, a Georgetown University professor of African-American history who teaches a class on race and racism in the White House. “But it also taught the Democrats that in order to win elections, they have to mirror some of the racially inflected language of tough on crime.”

 

Michael Nelson, an editor of a book of essays on the Bush presidency called “41,” said the Horton episode led to far more overt plays to race in American politics, all the way up to President Trump. “In some ways, the Willie Horton ad is the 1.0 version of Trump’s relentless tweets and comments about African-Americans,” he said.

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, dragance said:

Mislim da ti imaš previše visoko mišljenje o sebi. Ako su tebi Tramp i Bajden isto, onda jebi ga.

 

Možda i imam, ali makar nikada nisam napisao toliko glupu stvar kao "Bajden vidi sebe kao počasnog crnca". Ne znam da li si u stanju da pojmiš, ali to je skoro na istom nivou kao da se za Noć veštica pojavio u blackfaceu.

 

"Bajden vidi sebe kao počasnog crnca" > "Ali oni sami sebe nazivaju šiptari/crnčuge/štagod" :lol:

 

Samo treba da prihvatiš i da su Tramp i Bajden matori beli rasisti, kao i mnogi iz njihove generacije, s tom razlikom što jedan ne ne ume i ne želi to da krije, dok se drugi (bezuspešno) trudi i onda kada ne uspe, to izazove kurcšlus u vašim pc smug pristojnity virtue signalling mozgovima.

 

3 minutes ago, ObiW said:

Kontekst, momci, kontekst. U ono vreme je kriminal bio jedno od prve tri teme na svakim izborima, i politicari iz obe partije su se utrkivali ko je vise "tough on crime". Dukakis je izgubio izbore 1988 izmedju ostalog i zbog ovoga:

 

Znači Bajdenara nije rasista već je samo imao takve izjave i postupke zbog dobrobiti njegove stranke. I tako stalno u proteklih pet decenija :wub:

 

Plus opet ubacuješ Tramparu u jednačinu kako bi relativizovao Bajdenarin rasizam, iako mislim da ovde ne postoji osoba koja ne misli da je Tramp smrdljivi rasista i da to treba da se dokazuje bilo kome.

 

  • +1 7
Link to comment

Znaci da je crncima trebalo da bude lakse dusi kad su ih Bajden i Hillary slali u zatvor jer je takva bila klima.LOL a sto je najtuznije tu istu tendenciju vidim ovde u Norveskoj gde AP malte ne nema vise ni jednog predstavnika u medijima da nije Norvezanin.O ostalim partijama da ne trosim reci.

Edited by askeladden
  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, copkillah said:

 

Znači Bajdenara nije rasista već je samo imao takve izjave i postupke zbog dobrobiti njegove stranke. I tako stalno u proteklih pet decenija :wub:

 

Eto, da ti covek link, kopira tekst, podeblja sta je bitno, i ti opet shvatis naopako. Znaci moracu da ponovim tekst, prvi put nije doprlo do mozga:

 

Whatever Mr. Bush’s intentions, they said, the campaign encouraged more race-based politics and put Democrats on the defensive, forcing them to prove themselves on crime at the expense of a generation of African-American men and women who were locked up under tougher sentencing laws championed by President Bill Clinton, among others.

 

“The reason why the Willie Horton ad is so important in the political landscape — it wasn’t just about a racist ad that misrepresented the furlough process,” said Marcia Chatelain, a Georgetown University professor of African-American history who teaches a class on race and racism in the White House. “But it also taught the Democrats that in order to win elections, they have to mirror some of the racially inflected language of tough on crime.”

 

1 hour ago, copkillah said:

Plus opet ubacuješ Tramparu u jednačinu kako bi relativizovao Bajdenarin rasizam, iako mislim da ovde ne postoji osoba koja ne misli da je Tramp smrdljivi rasista i da to treba da se dokazuje bilo kome.

 

 

To je uradjeno iz dva razloga.

 

Prvi je da jos jednom ilustruje to doba, gde je ljudima padalo na pamet da zbog crnaca predlazu da se ponovo uvode smrtna kazna tamo gde je nema. 

 

Drugi je da ne bi slucajno palo na pamet nekome da "su svi oni isti", jer naravno da nisu: crnci oslobodjeni, 20 godina kasnije dokazano da su im uzeli priznanje pod batinama, a nas heroj bele radnicke klase i dalje tvrdi da su krivi jer su sami priznali da su krivi. Bajden je evoluirao, ovaj jok; ostao kakav je oduvek i bio. 

 

4 hours ago, dragance said:


Bajden sebe vidi kao “počasnog crnca” i zato mu se dešavaju takvi ispadi sa rečima, kada on misli da je cool & down with my people. Stavljati to u isti koš sa degenerikom i sramotom poput Trampa je, da upotrebim tvoj izraz, degutantno. 

 

Link to comment
1 hour ago, askeladden said:

Znaci da je crncima trebalo da bude lakse dusi kad su ih Bajden i Hillary slali u zatvor jer je takva bila klima. LOL.

 

Neces verovati, oni su i pored toga glasali za Demokrate devedesetih. LOL.

 

Mada, nije ih slala Hilari, nego Bill ali ko te pita #svejetoisto. LOL.

 

 

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...