Jump to content
IGNORED

Bajden - jedno staro i očekivano presidency?


theanswer

Recommended Posts

Quote
LONDON, Feb 14 (Reuters) - Russian President Vladimir Putin said in an interview broadcast on Wednesday that he preferred Joe Biden to Donald Trump but was willing to work with any U.S. president.
Putin was asked by interviewer Pavel Zarubin who was "better for us" out of Biden, a Democrat, and Trump, a Republican.
Putin replied without hesitation: "Biden. He is a more experienced, predictable person, a politician of the old school."
 
Smiling slightly, he added: "But we will work with any U.S. president who the American people have confidence in."

 

Link to comment
On 13. 2. 2024. at 4:29, Roger Sanchez said:

Tramp je kandidat onih kojima je dosta da im ušutkuju pravo da budu javni i glasni rasisti, seksisti i religiozni fanatici. Antiestablišment™ je samo skorup, glavna preokupacija njegove sekte su bezbožnici, Dem komunisti, femkomunistkinje, uppity negroes™ koji samo krajmuju i ništa više i meksikanci koji se kote

 

Imali smo tu reprezentativnu pripadnicu sekte, znamo u vezi s kojim pitanjima je bila istinski emotivna™

 

 

image.png.5375e377a14a81a7af0dc23acca3426f.png

  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Budja said:

 

 

image.png.5375e377a14a81a7af0dc23acca3426f.png

Hehe, polls

 

To na stranu, na njima intenzivno radi najmaligniji ogranak katoličke crkve u svijetu, američki biskupluk, oni čiji su vodeći redovi predlagali da se Bidenu uskrati pričest jer podržava pravo na pobačaj.

Link to comment

 

Putin vadi štetu.

 

Quote

Ruski predsednik Vladimir Putin rekao je da je njegov američki kolega Džo Bajden "predvidljiviji" za Moskvu od suparnika Donalda Trampa, ali da je Rusija spremna "sarađivati" s pobednikom predsedničkih izbora u Sjedinjenim Državama, ko god to bio.

On je to izjavio novinaru Pavelu Zarubinu u najnovijem intervjuu. Na pitanje Zuribina o predstojećim predsedničkim izborima u SAD, Putin je rekao da bi Bajden bio bolji za Rusiju "jer je iskusnija osoba, predvidljiv je, on je političar stare formacije". Međutim, dodao je da će Rusija "raditi sa svakim liderom SAD koji stekne poverenje američkog naroda". "Verujem da je pozicija sadašnje administracije izuzetno štetna i pogrešna", rekao je Putin osvrćući se na ruski rat u Ukrajini, prenosi CNN.

Prema Putinovim rečima, taj rat je "mogao da bude pre više od godinu i po dana" da su se pridržavali dogovori tokom sastanka u Istanbulu u martu 2022. Putin nije precizirao na koje sporazume misli.

Ruski predsednik je rekao da žali što "nije započeo akcije u Ukrajini ranije", tvrdeći da su zapadni lideri lagali Rusiju da "ne šire NATO na istok". "Bili smo i zabrinuti smo zbog mogućnosti da Ukrajina bude uvučena u NATO, jer to ugrožava našu bezbednost", rekao je Putin. 

https://mondo.rs/Info/Svet/a1890059/Putin-rekao-da-je-za-Rusiju-bolje-ako-Bajden-pobedi.html

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Roger Sanchez said:

Hehe, polls

 

To na stranu, na njima intenzivno radi najmaligniji ogranak katoličke crkve u svijetu, američki biskupluk, oni čiji su vodeći redovi predlagali da se Bidenu uskrati pričest jer podržava pravo na pobačaj.

 

 

Ja fasista (videti ukrajinski topik), Latinosi fasisti...

 

Hoce li ostati neko ko nije fasista?

  • Haha 2
Link to comment
21 hours ago, Budja said:

Hoce li ostati neko ko nije fasista?

Ne znam, druže, ali primio si se na ta identitetska strašila (šta nam Židovi komunjarski pervertiti woke doktori rade našoj presvetoj deci), od njih do full blown fašizma klizava je padina

Edited by Roger Sanchez
  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Roger Sanchez said:

Ne znam, druže, ali primio si se na ta identitetska strašila (šta nam Židovi komunjarski pervertiti woke doktori rade našoj presvetoj deci), od njih do full blown fašizma klizava je padina

 

Ma, ni po muke sto sam se ja primio, nego sto se prima sve veci broj Amerikanaca i Evropljana, i to, paz sad, medju progresivcima.

Juce, u kontekstu neke svadje na tviteru, videh odlicnu uvredu koja to opisuje: "fachoprogre". Sad, to je novo, onaj stari je takodje dobar: "feminazi".

 

Edited by Budja
Link to comment

Uh, Budjo, ovo ti je argument u nivou onoga kako se mnogim socijalistima svidelo ono S ili A u NSDAP. Nisam neko vreme obitavao ovde, pa sam propustio momenat kad si od Greenwalda na vrhu twitter/YT feeda, prešao na Walsha/Shapira i Petersona. Znam da zvuči patronizirajuće, ali je u stvari neka vrsta komplimenta tebi i samokritike meni, kad kažem da nisam baš očekivao tako nešto, iako je put od GG do full faš ekipe danas vrlo uobičajen :)

 

Anyway, znaš li koliko US država ima usvojenu legislativu da ne možeš otpustiti transgender čoveka samo zbog toga? Kad to proveriš, shvatićeš koliko je to, ma koliko iritantno za nekog normalca kao tema, u stvari ne toliko bitno. Ono što si okačio kao polls u stvari samo govori o tome da je transgender issue jedino pitanje na kojem GOP desnica ima većinu u pučanstvu i naravno da to obilato koristi i širi strah kod normalaca, koristeći se naukom (oh, kakva ironija)....dok se za to vreme trude da ukinu pravo na abortus, ono malo zdravstvenog osiguranja, smanje poreze za bogataše, uvedu child labor laws, right to work laws etc, Od Shapira, preko Walsha, do Petersona, ova tema im je donela milione i milione dolara na računima.

 

Izgubio bih imaginarnu opkladu pre par godina, da ćeš ti leći na tu propagandu :)

 

Edited by Ivo Petović
  • +1 2
Link to comment
2 hours ago, Ivo Petović said:

Uh, Budjo, ovo ti je argument u nivou onoga kako se mnogim socijalistima svidelo ono S ili A u NSDAP. Nisam neko vreme obitavao ovde, pa sam propustio momenat kad si od Greenwalda na vrhu twitter/YT feeda, prešao na Walsha/Shapira i Petersona. Znam da zvuči patronizirajuće, ali je u stvari neka vrsta komplimenta tebi i samokritike meni, kad kažem da nisam baš očekivao tako nešto, iako je put od GG do full faš ekipe danas vrlo uobičajen :)

 

Anyway, znaš li koliko US država ima usvojenu legislativu da ne možeš otpustiti transgender čoveka samo zbog toga? Kad to proveriš, shvatićeš koliko je to, ma koliko iritantno za nekog normalca kao tema, u stvari ne toliko bitno. Ono što si okačio kao polls u stvari samo govori o tome da je transgender issue jedino pitanje na kojem GOP desnica ima većinu u pučanstvu i naravno da to obilato koristi i širi strah kod normalaca, koristeći se naukom (oh, kakva ironija)....dok se za to vreme trude da ukinu pravo na abortus, ono malo zdravstvenog osiguranja, smanje poreze za bogataše, uvedu child labor laws, right to work laws etc, Od Shapira, preko Walsha, do Petersona, ova tema im je donela milione i milione dolara na računima.

 

Izgubio bih imaginarnu opkladu pre par godina, da ćeš ti leći na tu propagandu :)

 

 

 

Bezveze je ucitavanje, makar i u smislu metafore. Niti sam pratio Greenwalda niti Petersona.

Sto se drugog pasusa tice, zapravo si potvrdio ono o cemu pisem - transgender issue su opasne i podmetnute i otudjuju od progresivaca glasace.

Nisam toliko verziran u detalje transgender u US, vise to pratim povrsno kroz spansku politiku (o kojoj sam i pisao  na to posvecenoj  temi) i, naravno, mrznju koja se izliva ka JK Rowling, Germaine Greer, i uopste polemiku izmedju feministkinja razlicitih generacija.

 

Dakle, pitanje je zasto si sam pomenuo bas trasngender u tvom uvodnom postu, kao temu koja bas i nije za ponos progresivaca, a ne poreze, abortus, child labour i sl.?

 

 

 

 

 

Edited by Budja
  • +1 1
Link to comment

Pomenuo sam transgender kao jednu od x tema zbog koje se američke konzerve lože na Rusiju i Putina, pošto tamo, je li, takvog "problema" nema. Ti si se uhvatio baš za transgender od tih 10 stvari i krenuo da razradjuješ tu stavku-..

 

btw, kad smo kod američkih konzervi, još uvek ništa od pomoći  Ukrajini ; )

  • +1 1
Link to comment
×
×
  • Create New...