Jump to content
IGNORED

Biden / Trump - Americki izbori 2020


vememah

Recommended Posts

1 minute ago, Meazza said:

 

Ako se ne sagleda uzrok nece se resiti ni problem.

 

Ako je Trump i Qannon simptom, a ne uzrok, isto mozemo da kazemo i za Russiagate i furstracije Hilari.

 

Chicken-egg, ko je prvi poceo, itd... je ok za dokumentaciju, ali o uzrocima nam malo sta kaze.

 

Ne kaze nam odakle Qanon, ne kaze nam odakle kako su mediji prestali da budu mediji i pretvorili se svi u Radio Talk Show  iz devedesetih koji igraju ping-pong sa drugim medijima, pa tako sada ima konkurenciju istih al na YouTube, ne kaze nam nista kako je doslo do tolike polarizacije koja potpuno rusi temelje americkog jedinstva, itd...

 

Ne kaze nam nista o tome da li je, na primer, white trash glasao za Obamu ili jednostavno nisu izasli da glasaju za McCaina i Romnija.

 

 

Link to comment
1 minute ago, Budja said:

 

Ako je Trump i Qannon simptom, a ne uzrok, isto mozemo da kazemo i za Russiagate i furstracije Hilari.

 

Chicken-egg, ko je prvi poceo, itd... je ok za dokumentaciju, ali o uzrocima nam malo sta kaze.

 

Ne kaze nam odakle Qanon, ne kaze nam odakle kako su mediji prestali da budu mediji i pretvorili se svi u Radio Talk Show  iz devedesetih koji igraju ping-pong sa drugim medijima, pa tako sada ima konkurenciju istih al na YouTube, ne kaze nam nista kako je doslo do tolike polarizacije koja potpuno rusi temelje americkog jedinstva, itd...

 

Ne kaze nam nista o tome da li je, na primer, white trash glasao za Obamu ili jednostavno nisu izasli da glasaju za McCaina i Romnija.

 

 

Kaze nam daleko vise nego ako posmatramo ovogodisnja desavanja izolovano. Naravno da treba analizirati stvari jos dublje. 

 

Link to comment
4 minutes ago, Gandalf said:

udrite do mile volje, Gugl tome služi. ja se trolovanjem ne bavim, niti ću se truditi da odgovaram.

 

Mislim da ti nije najjasniji koncept trolovanja. 

Link to comment
40 minutes ago, Meazza said:

 

Tim gore. Digla se tolika galama da su izbori nelegitimni, a niko nije cak ni tvrdio da su namesteni. Na osnovu cega su onda nelegitimni?

 

Takodje, besomucno se sirila teorija zavere da je Tramp Putinov covek kojeg je ovaj ubacio u Belu kucu. Svaka akcija ima reakciju pa sad imamo Qanon teorije zavera. Sta su mislili, da se to nece vratiti kao bumerang?

 

Prvi dan posle izbora Trampa bili su protesti koje su svi mediji prenosili, nikada niko nije rekao da su ti protesti usmereni to overturn the election naravno. U suštini ovom pričom i FOX News je radio sve da deligitimizuje Obamu, furajući upravo Trampovu priču da nije rođen u SAD itd. Isto su redile i Demokrate po izboru Trampa, nije moj predsednik. Ono što ljudi ne mogu da shvate jeste da postoji jedan fox news sa jedne strane i svi ostali bukvalno mediji, pisani, elektronski, društvene mreže sa druge strane? A fox je kablovska televizija btw, to je bukvalno ista situacija kao i ovde gde je N1 nasuprot medijima sa nac frekvencijom. I onda kažu ali FOX NEWS je gledan. Pa jeste gledan kada nema alternativu. 

 

Ja ne vidim neku razliku između toga što Tramp pozove svoje pristalice da marširaju na capitol ili što Pelosi kaže da imaju safeguard in place ako Tramp koristi nukjlearno oružje. Može li se očekivati da će biti sranje, može. Da li je on direktno pozvao na nasilje? Pa nije brate a to niko živ ne spominje. Ok, ti znaš da će biti nereda ali da li stvarno očekuješ da jedna ovakva prilično skromna rulja bez oružja može da uzme capitol? Pa naravno da ne, ko je kriv za to, Tramp ili obezbedjenje u DC-U? 

 

Sa druge strane evo vam test, ako mislite da bi Tramp mogao da koristi nukelarno jebeno oružje nešto vam fali sigurno u glavi. Žalim ali je tako. Protiv koga da ga koristi uopšte da li ste jebeno normalni? I onda Tramp  poziva na rušenje ustavnog poretka a Pelosi ne koja u suštini pravi zaveru da Tramp ne ostvari svoje pravo legitimno koje po ustavu ima. Dal je moguće da ljudska istorija nije ništa naučila nikoga? Da li neko misli da ako zabrani komunikaciju na jednom mediju i širenje bilo kakvih ideja pa i najgorih da će to nešto da promeni? Može samo da bude gore i da da gorivo za tu vatru. Pogledajte Oklahoma City dokumentarac o Mekveju i o milicijama i FBI-u i svemu. Na kraju tačno stoji koliko ih je tad u momentu snimanja bilo aktivno. Alo ljudi, za Trampa je glasalo 74,2 miloiona ljudi posle impičmenta, posle Rusije, posle kovida jebenog, nikakve ekonomije sa centrističkim kandidatom na drugoj strani koga nisi mogao da obojiš u socijalističke boje. Pa šta ćete sa tim ljudima? Šta ako se pojavi neki kandidat koji je za razliku od Trampa normalan, neki perfidniji nacista fašista koji je na istoj liniji samo pametniji? Oni ladno idu na još jedan impičment iako je ovom maltene istekao mandat, samo da se ne bi kandidovao 24. Pa koji je to nivo ludila, ajde objasnite mi. Impičment protiv lika koji nije više predsednik. Kao iz stripa nekog. Ako to nije isto ludilo ko i Trampovo i Kruzovo šta je? Šta kaže AOC ako ne bude impičment ponoviće se ovo. Pa ponoviće se glupačo ako bude sigurno, a ovako možda i neće ako capitol policija uradi svoj posao i tako što ih 1000 rednecka neće iznenaditi, e jbt svi oni filmovi o FBI a oni po netu traže mame koje će da drukaju ćerke. Iran, Koreja, Kina i Rusija sad imaju priliku civilizacije da ovu gomilu imbecila postave tamo gde žele, nikad povoljniji trenutak. 

  • +1 5
Link to comment
7 minutes ago, Budja said:

 

 

Ne kaze nam nista o tome da li je, na primer, white trash glasao za Obamu ili jednostavno nisu izasli da glasaju za McCaina i Romnija.

 

 

 

ipak, kaze nam nesto o necemu

 

napadi na legitimitet nam govore da igra tako funkcionise sada. onaj ko izgubi je jako razocaran ali ima utehu u tome da kandidat druge strane ima neki kardinalni nedostatak koji ti daje za pravo da se ismevas sa drugom stranom i da je nipodastavas u celini. u takvoj atmosferi raste nivo iracionalnosti do te mere da neki ljudi zapadnu u psihozu jer sve postaje previse licno. 

Link to comment
1 minute ago, theanswer said:

 

U suštini ovom pričom i FOX News je radio sve da deligitimizuje Obamu, furajući upravo Trampovu priču da nije rođen u SAD itd.

 

E ovo jeste tacno. I svaka sledeca prilika je dovodila do sve vece eskalacije ludackih narativa. 

Link to comment
17 minutes ago, Gandalf said:

udrite do mile volje, Gugl tome služi. ja se trolovanjem ne bavim, niti ću se truditi da odgovaram.

 

Interesantno, buduci da si ti jedini koji troluje u ovoj poslednjoj raspravi. Osporio si tvrdnju koju je inace lako dokazati, ljudi su ti nabrojali izvore koji se useravaju u to osporavanje, ti si na svaki izvor imao da dodas ponesto sto navodno osporava kredibilitet izvora. Jednostavnije je da priznas da si se zajebao i da je istina ono sto svi odavno znamo da je istina, da se Trampov legitimitet osporavao nadugacko i nasiroko od dana kad je postalo jasno da strvina ima sanse da zavrsi u Beloj Kuci pa sve do dana danasnjeg.

 

Kao da je bitno, Tramp je tokom citavog mandata vrlo uspesno sam dokazivao da je osporavanje njegovog legitimiteta i sposobnosti da upravlja drzavom itekako imalo osnova. Sto smo, jel'te, znali jos pre nego sto je zaseo u Ovalni kabinet. Ne zivim u SAD pa me i ne zanima previse ali iskreno mislim da je prvi zadatak americkog establismenta da dobro prouci otkud izvesni Donald Tramp cetiri godine na toj poziciji. Ukoliko se to ne desi i zavrsi se kako vidim da ce se zavrsiti, sindromom "neka visi Pedro", sledeci Tramp ce biti mnogo zajebanija figura za odstranjivanje. U to da ce stranke u SAD ignorisati broj glasaca koje je Trampov populizam zarazio ne verujem jer je "vlast mila koje vere bila", otreznjenje americkog politickog establismenta koje je neophodno uopste nece biti toliko lako izvesti.

 

edit: Answer brzi.

Edited by harper
  • +1 1
Link to comment

Samo da dodam da bi Tramp i ove izbore dobio po starim zakonima u nekim državama, npr Pensilvaniji, Viskonsinu. Znači uz pandemiju da je ostalo da ne može da se glasa po mesec i po dana unapred poštom ko što nikad ranije moglo u tim državama bilo bi 4 more years a sad bi imali proteste Demokrate i njihovo marširanje na capitol. 

Link to comment
6 minutes ago, theanswer said:

Samo da dodam da bi Tramp i ove izbore dobio po starim zakonima u nekim državama, npr Pensilvaniji, Viskonsinu. Znači uz pandemiju da je ostalo da ne može da se glasa po mesec i po dana unapred poštom ko što nikad ranije moglo u tim državama bilo bi 4 more years a sad bi imali proteste Demokrate i njihovo marširanje na capitol. 

Drugim rečima, da je voter supression funkcionisao kao ranije (voter supression je i kad nemaš dovoljno glasačkih mesta u khm khm odredjenim delovima grada, pa se onda satima čeka na glasanje), onda bi opet republikanci pobedili.

 

Zato recimo ultrakonzervativni pundit Ann Coultier traži da se u svakoj državi ukine svaka vrsta glasanja pre izbora (i lično i poštom) i da se broje samo glasovi ljudi koji su glasali na biralištima tog utorka. Da li ćemo siromahima da otvorimo dodatna glasačka mesta je već pitanje koje svaka država ponaosob treba da reši, pa ako republikanska vlada u Pensilvaniji smatra da ne treba, ko ih jebe nek čekaju satima.

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment
1 hour ago, Krošek said:

naravno, sa obamom je to i eskaliralo, hteo sam da pomenem obamu. bus mladji not so much. klinton - da, poprilicno, i pre toga vidimo da se radi o prethodnoj eri. 

sadasnja era pocinje od klintona, ili od obama ako se klinton uzme kao preteca

 

cekaj zaboravio sam skandal sa predsednickim izborima u floridi koji su erodirali busev legimitet 

 

dakle od klintona pa do danas, neprekinuto je era ja tebi ti meni na planu legitimiteta 

 

pa i truther movement nije za baciti na tu temu

Edited by Krošek
Link to comment
8 minutes ago, ObiW said:

Drugim rečima, da je voter supression funkcionisao kao ranije (voter supression je i kad nemaš dovoljno glasačkih mesta u khm khm odredjenim delovima grada, pa se onda satima čeka na glasanje), onda bi opet republikanci pobedili.

 

Zato recimo ultrakonzervativni pundit Ann Coultier traži da se u svakoj državi ukine svaka vrsta glasanja pre izbora (i lično i poštom) i da se broje samo glasovi ljudi koji su glasali na biralištima tog utorka. Da li ćemo siromahima da otvorimo dodatna glasačka mesta je već pitanje koje svaka država ponaosob treba da reši, pa ako republikanska vlada u Pensilvaniji smatra da ne treba, ko ih jebe nek čekaju satima.

 

Misliš kao što se glasa u svim ostlaim državama na svetu? Kako voter supression nije smetao Obami samo mi nije jasno. A ista ta republikanska vlada u Pensilvaniji promeni ovaj zakon da pogoduje demokratama. /mod edit/

Edited by Krošek
mod edit
Link to comment
×
×
  • Create New...