Jump to content
IGNORED

Insajder i fudbalska mafija


Goksi

Recommended Posts

Slusam sad integralnu verziju jednog dela Stankicinog intervjua sa Lenartom Johansonom za Insajder.http://www.youtube.com/watch?v=oHll8BZpes8i ne mogu usima da verujem. Ovaj matori lopov je izgleda potpuno izlapeo. U jednom momentu iz price o Arkanu prelazi na ubijene Jevreje u 2. svetskom ratu i silovane zene (!??) i na kraju u sve to uspeva da nekako da ubaci i buducnost fudbala u Srbiji. :blink: Uostalom poslusajte.Elem, posto matorac engleski prica sa teskim nordijskim akcentom, mozda sam nesto malo promasio ali sve manje-vise ovako zvuci.Dakle ide zadnja recenica o Arkanu i njegovom navodnom planu da ubije Johansona".....if it was official threat, then I only had to presume that your government took care of it."i onda na 02:26 pocinje ludacki deo kao nicim izazvani nastavak odgovora o Arkanu:"But I... I think that, we... we should... we... we refer to what happened in the Second World War in Germany with the Jewish people... with...with...with what happened with the ladies when they come into a new country....... how they rape ladies, or they kill people, how the Jews were treated...... and the only thing I can hope that you don't have this background, but in your country that you start to look at the future because I think it.. it looks promising today.... what's happening.... so many good people that.... I mentioned some of them who are of the right calibre to bring... to bring Serbian football on the right track and they should know they will be helped in every respect as long as they stay to the rules and they will be helped by FIFA and UEFA, and by the neighbour countries, also.":unsure: brate mili.....i ovaj manijak je 17 godina bio predsednik UEFA

Edited by zvonko
Link to comment
  • Replies 2.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Filipenko

    115

  • dragance

    98

  • tsva

    96

  • teacher

    91

Top Posters In This Topic

Posted Images

:unsure: brate mili.....i ovaj manijak je 17 godina bio predsednik UEFA
Немој да пљујеш човека, он је наместио жреб због ког смо извукли Мађарску у баражу и отишли у Француску 98. :wicked:
Link to comment
Insajder o ubistvu Bulatovića28. januar 2008. | 07:01 | Izvor: B92 Beograd -- U drugoj epizodi novog serijala, Insajder otkriva sve detalje o ubistvu generalnog sekretara FSJ Branka Bulatovića.Policiji je već više godina poznato da je ubistvo koje se desilo 26. marta 2004 godine naručeno iz Crne Gore, ali istraga iz nekog razloga još nije završena. Generalni sekretar Fudbalskog saveza Jugoslavije Branka Bulatovića, kako navode izvori iz vrha MUP-a, ubijen je u trenutku kada je odlučio da prekine dugogodišnju praksu nameštanja utakmica. Nameštanje utakmica bila je karakteristika jugoslovenskog fudbalskog prvenstva, a iza ovakvih pravila igre stajala je namera da se promovišu fudbaleri kako bi po njihovom odlasku u inostranstvo predsednicima klubova doneli milione evra zarade. Nakon ubistva Branka Bulatovića u javnosti se polemislao o njegovim vezama sa ljudima iz FK Obilić. Jedni su tvrdili da je Bulatovic bio savetnik Obiliću kako da protivzakonito prodaju igrače, a drugi da je upravo zahvaljujući Bulatoviću policija došla do dokaza protiv Svetlane Ražnatović, koja je uhapšena u akciji Sablja. Nekadašnji predsednik FK Obilić Žarko Nikolić otkrio je posle Arkanove smrti da je Svetlana Ražnatović pare od prodaje igrača sklanjala na svoj privatni račun, pa je između ostalog fudbalskom savezu poslao zvaničan zahtev i tražio da kuća fudbala spreči krađu. "Došao je Bulatović kod mene i molio me da ovo povučem, pa znaš kako je zemlja u teškom stanju, fudbalski klubovi ne mogu da prežive, reko', Bato, ja ovo me mogu da povučem jer oni nas pljačkaju, odnose nam pare, mi zato nećemo moći da preživimo jer nam prodaju igrace, drugo, kako može Ceca da prodaje igrače, kako ti možeš da izdaješ sertifikate Ceci da prodaje igrace", kaže Nikolić. "Ja kažem, ako im ne izdam te sertifikate mene će neko ubiti. Ja kažem: 'Tebe će neko ubiti', i tako, i to mu se na kraju desilo", rekao je on. Bulatović je 26. mata ubijen hicima iz pištolja na stepeništu ispred lifta u zgradi u kojoj se nalazi sedište Fudbalskog saveza, a sve detalje iz istrage čućete u Insajderu koji je na programu večeras u 22 časa.
Link to comment

Hm, uz svu podršku Insajderu za dalje isterivanje goblina iz njihovih jazbina, ostaje malo nejasno da li je Bata Bulatović ubijen zbog toga što je odlučio da prekine dugogodišnju praksu nameštanja utakmica (kako kaže najava) ili zbog toga što je u jednom trenutku zasmetao ekipi koja je ilegalno prodavala igrače (kako bi se moglo naslutiti iz ovoga što priča Narko žikolić). Doduše, te dve stvari su u svakom slučaju povezane, i verovatno vode do istih kriminalaca, ali bilo bi lepo otkriti tačan i konkretan motiv.

Link to comment
Hm, uz svu podršku Insajderu za dalje isterivanje goblina iz njihovih jazbina, ostaje malo nejasno da li je Bata Bulatović ubijen zbog toga što je odlučio da prekine dugogodišnju praksu nameštanja utakmica (kako kaže najava) ili zbog toga što je u jednom trenutku zasmetao ekipi koja je ilegalno prodavala igrače (kako bi se moglo naslutiti iz ovoga što priča Narko Žikolić). Doduše, te dve stvari su u svakom slučaju povezane, i verovatno vode do istih kriminalaca, ali bilo bi lepo otkriti tačan i konkretan motiv.
Da ne misliš možda da bi tu istragu trebalo da radi policija, a ne 5,6 novinara oko Insajdera? Insajder bi valjda trebao da nam samo skrene pažnju na određene momente u istrazi. Ali policija je ta koja treba da nađe ubicu/e i one koji su to ubistvo naručili.
Link to comment

Ovo je samo još jedan dokaz da nema boljitka našem fudbalu sve dok se ne prekine svaki odnos sa Crnogorcima, a njihovi igrači koji igraju ovde (uz par časnih izuzetaka koje ne treba dirati) i ovdašnji funkcioneri i menadžeri koji dolaze o'zdo ne razjure ili pozatvaraju. To neće biti dovoljno da nam se desi bitniji boljitak, ali će biti početak.

Link to comment
Ovo je samo još jedan dokaz da nema boljitka našem fudbalu sve dok se ne prekine svaki odnos sa Srbima, a njihovi igrači koji igraju ovdje (uz par časnih izuzetaka koje ne treba dirati) i ovdašnji funkcioneri i menadžeri koji dolaze o'zgo ne razjure ili pozatvaraju. To neće biti dovoljno da nam se desi bitniji boljitak, ali će biti početak.
Edited by pacey defender
Link to comment

Nakon svega, u normalnoj državi bi bilo najnormalnija stvar poništiti sezonu 97/98, oduzeti titulu Obiliću. Nisam siguran da bi titulu trebalo ikome dodijeliti te sezone, u svakom slučaju provjeriti aktivnosti ostalih klubova. Slično važi i za ostala prvenstva u 90-tim.

Link to comment
Nakon svega, u normalnoj državi bi bilo najnormalnija stvar poništiti sezonu 97/98, oduzeti titulu Obiliću. Nisam siguran da bi titulu trebalo ikome dodijeliti te sezone, u svakom slučaju provjeriti aktivnosti ostalih klubova. Slično važi i za ostala prvenstva u 90-tim.
obzirom u kakvoj gangsterskoj konkurenciji je odigranata titula je potpuno zasluzena i ne bi ja tu nista diro.
Link to comment
obzirom u kakvoj gangsterskoj konkurenciji je odigranata titula je potpuno zasluzena i ne bi ja tu nista diro.
mislim da je ipak bolje da vidimo ko je te sezone bio najmanje zlo, te da takav klub ponese laskavo priznanje.
Link to comment
Može i tako, neka oni prekinu sa nama, forma je nebitna, bitno je da se to ostvari. Samo što će oni to da urade malo sutra, zaseli su ovde, vode pola klubova, furaju igrače odozdo ne zna se, menadžerišu i "menadžerišu" gomilu igrača odavde, organizovani su u krvna bratstva i spremni da ubiju (kao što vidimo po ovome u insajderu) i niko im ništa ne može. Nikako da vidim da je neki crnogorski klub preuzeo mafijaš iz Srbije koji dovlači gomilu igrača iz okoline Vranja i Loznice i pravi koloniju dole. Ili da sprema ubistvo Dejana Savićevića.Što se tiče titule i dodele najmanjem zlu - znači li do da će Hajduk (K) ili Rad po prvi put biti okićeni šampionskom kitom? Edited by Filipenko
Link to comment
Da ne misliš možda da bi tu istragu trebalo da radi policija, a ne 5,6 novinara oko Insajdera?
Svakako, samo sam hteo da kažem da prosečnom gledaocu koji nije baš najpreciznije upućen u tu priču može zbunjujuće da deluje najava u kojoj se prvo kaže da je Bulatović ubijen zbog toga što je odlučio da prekine dugogodišnju praksu nameštanja utakmica, da bi par pasusa niže bilo rečeno kako je ubijen jer se protivio ilegalnoj prodaji igrača. Plus, priča nije potpuna ako ne obuhvati i čuvene "sigurne glasove" koje je rahmetli Bata obezbedio Johanssonu. Kad bolje razmislim, možda bi i trebalo da se više uzdam u Insajder jer raskrinkavanje tako zamršenog, međunarodnog lanca kriminalaca iziskuje daleko više volje, ovlašćenja i mozga nego što se može naći kod naše policije...
Link to comment
Može i tako, neka oni prekinu sa nama, forma je nebitna, bitno je da se to ostvari. Samo što će oni to da urade malo sutra, zaseli su ovde, vode pola klubova, furaju igrače odozdo ne zna se, menadžerišu i "menadžerišu" gomilu igrača odavde, organizovani su u krvna bratstva i spremni da ubiju (kao što vidimo po ovome u insajderu) i niko im ništa ne može. Nikako da vidim da je neki crnogorski klub preuzeo mafijaš iz Srbije koji dovlači gomilu igrača iz okoline Vranja i Loznice i pravi koloniju dole. Ili da sprema ubistvo Dejana Savićevića.Što se tiče titule i dodele najmanjem zlu - znači li do da će Hajduk (K) ili Rad po prvi put biti okićeni šampionskom kitom?
Mislim da je bitno da se problem rešava sveobuhvatno, a ne selektivno. Sigurno je da razne Džombe, Kan kanovi, Zeke, Bjeke, Džaje, Vušurevići i ostale vedete jedva čekaju da se obračunamo sa crnogorcima, jer svako selektivno obračunavanje sa bagrom, pomaže bagri koja nije obuhvaćena dotičnim kriterijumom selekcije. U ovom slučaju, navedeni nisu crnogorci. Bitno je da sudovi i ministarstva rade svoj posao, ali od toga nema leba. Što se tiče Obilićeve titule, mislim da treba lustrirati Oqq, i posaditi mu kosu tamo gde mu fali. Btw, sećate se onog Lešnjaka iz Obilića što je otišao u belgiju za neke milione maraka baš te godine? Šta bi sa tim i sa njim? I još nešto. Onaj baja što je kupio bombardovanu zgradu MUPa u kneza miloša, što se pominje u insajderu. Kako se zove? I kako je moguće da neko "provede nekoliko godina u pritvoru u francuskoj zbog umešanosti u šverc cigareta"? Da li sam to dobro razumeo?
Link to comment
Mislim da je bitno da se problem rešava sveobuhvatno, a ne selektivno. Sigurno je da razne Džombe, Kan kanovi, Zeke, Bjeke, Džaje, Vušurevići i ostale vedete jedva čekaju da se obračunamo sa crnogorcima, jer svako selektivno obračunavanje sa bagrom, pomaže bagri koja nije obuhvaćena dotičnim kriterijumom selekcije. U ovom slučaju, navedeni nisu crnogorci.
Što se ovoga tiče, razračunavanje sa crnogorskom bagrom znači istovremeno i razračunavanje sa Katom Ban-Banom. Između ostalih.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...