Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

zemlje koje su se vakcinisale planiraju vec otvaranja. a mi cemo ovako na svaka dva meseca - i ne zbog bilo cijeg iracionalnog straha, vec zato sto nevakcinisani (i u manjem procentu vakcinisani) pune bolnice. ocigledno da ovo moze jos dugo i da moze i gore nego sto je bilo kad smo mislili da je najgore. ocigledno da ne moze da se normalno zivi kada i dalje svi zaustavljaju i menjaju svoje zivote, sisteme, ekonomije kada krene talas. 

meni licno je potpuno svejedno, u skoli se osecam bezbedno kao i kod kuce - mora tako, jer bi drugacije bilo nemoguce.

 

ne znam ni ja sta pametno da kazem roditeljima - ima porodica u koje virus ne bi smeo da udje, zbog mladjih ili starijih clanova. btw, sad procitah da je u usa vakcinisano 52% dece iznad 12 godina. 

 

i kad vec pricamo licne price, u ponedeljak idem na  sahranu, majka mog druga, nije smela da primi vakcinu, svi ostali njeni vakcinisani - svejedno, virus ju je nasao. ozbiljne godine, jeste, no mogla je jos dugo...

Link to comment

Sve stoji, sve je tačno, ali šta je alternativa? Ja ne želim, po vrlo visoku cenu, svom detetu da priredim još jednu godinu osakaćene, prvo onlajn, pa onda 30minutne škole, isuviše sam puta video koliko je obrazovanje bitno (sa sve pozerski autoritativnim nastavnicima/profesorima i njihovim kerefekama, bubanjima napamet, provežbanim zadatim zadacima od te do te strane itd (dobre primere neću navoditi, jer su i ovi loši neophodni za obrazovanje) - a sve to ne znam kako može onlajn ili svaki drugi dan po jedna grupa). Znam anegotalnu priču o klincu koji je u drugom razredu OŠ proživeo NATO bombardovanje: do fakulteta se mučio da savlada latinicu.

 

Pročitao sam da je Pentagon, dan nakon dozvole za redovnu upotrebu Fajzera, naredio (ili se logistički sprema za) obaveznu vakcinaciju USA vojske. Može iracionalno da se kaže jeste, al' drugačiji su Fajzeri za njih, a drugačiji za nas (ko za milke i ariele i šta već), onda ćemo još malo da se ne vakcinišemo dok se ne pojavi 3, 4... dvocifren godina testirana, 100% sigurna vakcina koja potpuno sprečava zaražavanje, a do tad ćemo da radimo... šta - gutamo vitamine i cinkove?

 

Nevezano za temu, staviću u spojler, mislim, mogu i da prećutim/ne otkucam, u RL me odma' poklope nemaš pojma a ti kao znaš nije ti to struka itd, forum je pa ajde:

Spoiler

I dalje ne mogu da shvatim kako to neko nije smeo da primi (bilo koju) vakcinu, zbog čega, koju je to kontraindikaciju imao, mogu da shvatim da vakcina ne bi delovala zbog ovoga ili onoga, ali nisam uspeo, osim za AZ (i opasnih tromboza u 0,001% slučajeva koje, u okviru brojki tih slučajeva dovode do 10-20% smrtnih ishoda (pojednostavljeno, umre 1-2 na milion vakcinisanih, a onda mi to obavezno pročitamo kao vest iz Danske, Aus ili gde već)) da nađem bilo šta konkretno.

Anegdotalno, čuo sam da je zbog Hašimoto sindroma, koleginici doktor rekao da ne bi trebalo (ili da ne sme, ne sećam se tačnih reči) da primi Sputnjik, pa se onda prešaltovala na Sinofarm. Mislim, gde to piše u izveštaju (o delovanju i uputstvu za upotrebu) za Sputnjik da je Hašimoto kontraindikacija, a da za Sinofarm nije kontraindikacija? Šta su Ameri (ili Britanci, oni imali ekvivalent Sputnjika - AZ) radili, tamo nije bilo i nema Sinofarma (proverene vakcine rađene na klasičan način blablabla), samo Fajzer i AZ (kasnije Moderna i JJ), kad neko ima Hašimoto, nema vakcinacije?

Ili možda taj doktor ima iskustvo i dokumentovano zna da ne sme Sputnjik, jer će da se pogorša stanje, ali onda bi to moralo da piše u tom nekakvom uputstvu za upotrebu.

 

Ponoviću se, iracionalni strah od vakcina će nas sve zajedno koštati još videćemo koliko godina "novonormalnih" zajebancija.

 

Link to comment

pa ne greshish nishta, shta ce ti spojler. u moru nagadjanja svi nagadjaju, ali neki bash vole i sad je njihov trenutak :blink:

sent from novi mnogo jak bubamoto.

Link to comment

U totalnom smo cabru. Nismo vakcinisani. Vecina tako zeli, plus zele normalnu nastavu. Sta ce biti za 15 dana, mesec dana ne razmisljaju. Pojedinci su uznemireni, sto roditelji, sto nastavnici. Npr. drugarica ih ima po odeljenjima 36-37, male ucionice

Edit:

Mene licno najvise frustrira sto ne postoji neko srednje resenje koje ima najvece sanse da bude odrzivo tokom cele godine

 

Edited by Sandradjer
Link to comment
8 minutes ago, gone fishing said:

Nece biti problema dok nastava moze da se izvodi sa otvorenim prozorima :happy:

Dakle do sredine oktobra ce sve naizgled biti normalno mmw

Lepo bi bilo. Prosle godine smo krenuli iz mirne situacije, bez vakcina doduse, ali po pola odeljenja i 30 minuta. A najveci plus je bio sto su se makse nosile i nije bilo delte 

Edited by Sandradjer
Link to comment
4 minutes ago, Friend said:

Delta soj i sadasnjih 2000/dan govore da ce ta sredina oktobra biti u septembru.

Taman kad krenu prve provere znanja :D

Link to comment

plus shto ljudi ne mogu vishe da podnesu decu kod kuce. nepopularno mishljenje, ali tako je i nije sramota. nismo planirali stanove sa 5 ofisa i 6 kabineta, izdrzali smo koliko smo mogli. kad postavish pitanje da li hocesh da ti se dete razboli, naravno da ne, da li hocesh da ga gleda neko drugi 6 sati, da jebote vodi mi mala govna s ochiju [emoji38]ol:

i sad se rastezemo magarci izmedju ta dva sena sad.gif

i da, shkola kao takva je drzavni praznik, crkveni svetac i veliki kosmichki dogadjaj, vreme je da pochnemo da se odnosimo tako :hihi:

sent from novi mnogo jak bubamoto.



  • +1 3
Link to comment
1 hour ago, Friend said:

Delta soj i sadasnjih 2000/dan govore da ce ta sredina oktobra biti u septembru.

da ali je u bolnicama svega hiljadu ljudi, a to je ono što interesuje krizni štab, tako da sada mogu da puste i 10000 da se zarazi dnevno ako će to značiti manje od 5000 hospitalizovanih državi super

Link to comment

To si u pravu.

 

Mada mi jos nije jasno kako pustiti dete u skolu bas kada je delta soj koji ide na klince.

 

Pretpostavljam da ce biti idemo dok prvi ne prijavi, a onda ide subverzija skole od roditelja.

Link to comment

to i dalje ne govori nishta o deci.(o kriznom shtabu i bolnicama). ako znamo da ce da popadaju za 10 dana, da li to znamo, da li je drugde bilo tako? da li prichu o prokuzivanju preko dece srbi shvataju kao dogadjaj u kome ce uchestvovati, namerno, njihova pojedinachna i konkretna deca? ili, ono, neka druga deca?

odnosno govori i o deci, ceo taj odnos, nash sistem, ono shto nasha drzava u svom ustrojstvu jeste danas, zabole za decu. srecna okolnost je shto zabole za bilo koga, nije usmereno ciljano protiv dece, deo je shireg paketa. nama takodje nije bitno, samo na rechima, nasha deca. kad dodje do najebavanja, svako ce svoje. i to je isto nasha pricha, pojedinac - vriska, kolektiv - nula.

sent from novi mnogo jak bubamoto.











  • Tužno 1
Link to comment

Nego cija ce nego tudja, klasicna divljina.

 

Nego sad tu treba biti pametan.

 

Sve je fejk, kupamo se u govnima pa moramo i govnarske ideje da upotrebljavamo.

 

Decu mladjih razreda je moguce 3 dana ne slati u skolu bez lekarskog opravdanja i tu se moze kombinovati.

 

Stariju decu na neku izmisljenu muku dok realnost ne obori sistem.

 

 

Link to comment

ali evo! maske su bukvalno kljuchna stvar, ali bukvalno, junior i ja smo bili proshle nedelje danima 'u sistemu'. bilans, 2 bliska kontakta, koja su i trajala, on vishe ja manje. svi vakcinisani, svi maskirani, oba kontakta pozitivna i slinava, jedan istog dana uveche, drugi sutradan. znachi bukvalno na piku zaraznosti i shirenja. junior testiran naknadno, negativan, ja nisam ni gledala, ali svakako oboje nishta. zezanje.

posle godinu ipo korone i skoro nepoznavanja nikoga, 2 kontakta u 2 dana, ide to mili moji, ide ko zmaj, samo dajte shkolu bez ikakvih mera shta moze da se desi ph34r.gif

edip. kontakti siroti, da ne bude bez drame, jedna na dva antibiotika, druga se sprema za u kovid. i jebiga :sad:

sent from novi mnogo jak bubamoto.





  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...