Jump to content
IGNORED

Školska godina i obrazovanje pod koronom


renne

Деца у школу од 1.9  

105 members have voted

  1. 1. Деца у школу од 1.9

    • Имам школско дете и не бих га послао у школу
      19
    • Имам школско дете и послао бих га у школу
      38
    • Немам школско дете, да имам послао бих га у школу
      25
    • Немам школско дете, да имам не бих га послао у школу
      23


Recommended Posts

ko bi rekao, kao da vaspitavamo zene i mushkarce buducnosti, apsolutno predane ljudskoj slobodi i pravima, kao da se nece kolko za par godina demokratski lemati i shamarati po kucama ko je u suknji ko u pantalonama ko gej i dje su pare...

 

ljudska sloboda na prvom mestu :s_w:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment

uvek je tako. samo uvazeni charli izgleda nije dosad upisivao sitnu djecu pa ne zna. to je najbolje chuvana tajna univeruzma, a nekad nisu ni kachili, nego prozivali na terenu, svako svoje stado.

 

a shanse na nisu svi vec birali i urgirali su cirka 3%, pa nema mesta za mnogo drame s_w.gif

 

plus su ljudi supernaelektrisani na shkolu ovih dana [emoji38]ol:

 

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

  • Haha 1
Link to comment
1 minute ago, gospa buba said:

uvek je tako. samo uvazeni charli izgleda nije dosad upisivao sitnu djecu pa ne zna. to je najbolje chuvana tajna univeruzma, a nekad nisu ni kachili, nego prozivali na terenu, svako svoje stado.

a shanse na nisu svi vec birali i urgirali su cirka 3%, pa nema mesta za mnogo drame :s_w:

sent from bubamoto
 

Meni su neki petaci prošle godine rekli kako su oni znali da će biti zajedno u odeljenju od obdaništa. Ja pitam kako, kaže pa radili su s nekom finom tetom i lepo su se družili pa su smarali roditelje da nastave a roditelji su smarali dalje koga treba (ovo drugo ja dodajem deca nit vide taj deo priče nit ih zanima) i tako do dan danas. 

Link to comment

ma naravno biggrin.png

 

glavna drama se odvija na upisu u pp sluzbi, mesecima ranije.

 

 

edip@hermetiko. tako je bilo kod nas, pritiskali su, ali je ipak (hvala bogu) politika shkole bila da ih razbucaju, jer ih je bilo 30. kamo srece da su i ovo rasturili u petom, ali mamike naricale da ce mushka deca da im se ometu psiholoshki [emoji38]ol:

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

koji biser je doneo odluku da casovi traju pola sata? slusam juce direktora jedne od skola u sidu koji to pravda time sto su djaci manje izlozeni. jeste matematicki tacno, ali misssim...

i onda kaze lik da sad imaju problem jer djaci najkasnije izlaze iz skole u 12,15h, a busevi za okolna sela vec vekovima idu u 13,45-14,00 pa je sad bojazan da ce klinci da vise po kaficima dok im bus ne dodje. :frust:

  • Haha 1
Link to comment
9 minutes ago, Ros said:

koji biser je doneo odluku da casovi traju pola sata? slusam juce direktora jedne od skola u sidu koji to pravda time sto su djaci manje izlozeni. jeste matematicki tacno, ali misssim...

i onda kaze lik da sad imaju problem jer djaci najkasnije izlaze iz skole u 12,15h, a busevi za okolna sela vec vekovima idu u 13,45-14,00 pa je sad bojazan da ce klinci da vise po kaficima dok im bus ne dodje. :frust:

Pa da, ako već uđu nek se drži normalno. Za pola sata ne može ništa, onda je bukvalno bolje onlajn. Ali ako će da cepaju odeljenja nema mesta za sve te smene ako časovi traju normalno, skoro da nema ni ovako. Nemam pojma, mogli su nas prosto zadužiti da čuvamo decu za platu dok ne prođe sve ovo. Razumem roditelje koji ih nemaju gde, ne znam čemu foliranje da je to nastava.

Link to comment

nece to niko da izgovori, to je vishestruka zavera. a roditelji bi odmah trazili da vam se prepolove plate jer ne radite nishta,, samo chuvate decu [emoji38]ol:

sent from bubamoto

Link to comment
11 minutes ago, gospa buba said:

nece to niko da izgovori, to je vishestruka zavera. a roditelji bi odmah trazili da vam se prepolove plate jer ne radite nishta,, samo chuvate decu emoji38.pngol:

sent from bubamoto
 

Ja oću da izgovorim, meni to uopšte ne bi smetalo. Čuj čuvamo, kvarimo ih bre. Pre dve godine pitaju mene osmaci u dvorištu: Nastavniče, kako je to biti odrastao? (Ovo se stvarno desilo, junci zapravo nekad postavljaju ta pitanja, npr pred upis u srednju školu.) Ja kažem: Imaćete seks, to je dobro, al ćete mnogo raditi. Stalno ćete raditi, bolje da radite nešto što volite. Sutradan dolazi mama da se žali - šta ja to pričam deci, kako da rade ono što vole, ne mogu da rade ono što vole ona se godinama mučila da napravi kompaniju njen mali XY mora da vodi tu kompaniju i da se muči isto ko ona, ne može on da se bavi čime on oće. Ne sećam se šta sam joj odgovorio, verovatno sam joj samo povlađivao... Odrasli nisu u mojoj nadležnosti. 

 

Da nam se prepolove plate, nego šta!

Link to comment
1 hour ago, Ros said:

koji biser je doneo odluku da casovi traju pola sata? slusam juce direktora jedne od skola u sidu koji to pravda time sto su djaci manje izlozeni. jeste matematicki tacno, ali misssim...

i onda kaze lik da sad imaju problem jer djaci najkasnije izlaze iz skole u 12,15h, a busevi za okolna sela vec vekovima idu u 13,45-14,00 pa je sad bojazan da ce klinci da vise po kaficima dok im bus ne dodje. :frust:

 

Tako je u svim gradovima, lokalni busevi imaju svoje vreme putovanja i to je to. Problem imaju i deca i nastavnici koji putuju busom u izdvojene jedinice. Ranije kad su skraceni casovi npr. zbog dana skole ispadao je haos zbog prevoza, a sad ce svaki dan biti haos

Link to comment
1 hour ago, de Sisti said:

 

Tako je u svim gradovima, lokalni busevi imaju svoje vreme putovanja i to je to. Problem imaju i deca i nastavnici koji putuju busom u izdvojene jedinice. Ranije kad su skraceni casovi npr. zbog dana skole ispadao je haos zbog prevoza, a sad ce svaki dan biti haos

ma jasno. veliki broj srednjoskolaca i putuje tako do skole. prilicno sam sigurno da oni koji su to odlucili nisu ni najmanje uzeli tu situaciju u obzir

Link to comment

i naravno beskrajna rasprava o maskama u shkoli, kao da ce im se u najmanju ruku osushti mozgovi, shto je mnogo veci problem nego da distribuiraju virus nekom neduznom. i spremnost na svadjanje bash oko toga i optuzivanje 'maskera' za shta god hocesh. koji je njihov jebeni problem isuse.gif

 

sent from bubamoto

 

 

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...