Jump to content
IGNORED

O Cana-duh


Recommended Posts

@eumeswil Ima slicnosti ali ima dosta i do geografije i male gustine naseljenosti. Npr. Britanska Kolumbija je sva u planinama te nije bas jednostavno dodavati puteve.
Evo ti trenutno je Vankuver odsecen od ostatka Kanade drumski, bukvalno svi autoputevi su odseceni zbog poplava i klizista i ne zna se kad ce biti prohodni opet.

 

https://bc.ctvnews.ca/mobile/video?clipId=2323966&utm_campaign=trueAnthem%3A+Trending+Content&utm_medium=trueAnthem&utm_source=facebook&fbclid=IwAR0pPYeA2G-t5eoYcay-3BIKJ5ennQSAMdb9RFUBSltb3_Ub0OtY4jAymHw
 

@Fins fleet Merritt je bas baksuz, mada i Abbotsford je trenutno bas u problemu, poplava plus pozar

 

Link to comment
  • 2 months later...
  • 2 months later...

moj kanadski prijatelj je odradio brzo useljenje ukrajinke sa ćerkom. prikupio je pare za prvu pomoć, sada odrađuje smeštaj u kanadskoj porodici.

Link to comment
  • 3 months later...

Danas nam se dogodilo ovo:

https://www.cbc.ca/news/business/rogers-outage-cell-mobile-wifi-1.6514373
 

Drugi po velicini telekom od tri postojeca u drzavi zbog jos uvek neobjasnjenog razloga je potpuno ispao - mobilni i zemaljski internet i telefonija, internet hosting i kablovska TV su ogromnom broju musterija postali nedostupni sto je iz prometa izbacilo i dobar deo bankomata i citaca kartica onemogucivsi platni promet. Usput, dobar deo ljudi koji rade od kuce u vrlom novom hibridnom svetu su postali nedostupni a ponegde su se raspale i 911 sluzbe.

Ne znam da li je ovo pre bio povratak u 1980-te ili prvi dan kraja civilizacije ali sta je da je - bring it on! :D

EB20040924REVIEWS40913006AR.jpg

  • Haha 2
Link to comment

Ja sam jedna od onih koja je bila u potpunom komunikacionom mraku ceo dan. Sada samo 3G radi povremeno, a pozivi i dalje ne rade. Dakle bez poziva, podataka, SMS (poslovni je rogers, privatni fido sto je isto, tj. oba su bila down, internet down), i bez kucnog interneta. TV je rogers, dakle i bez TV-a. Od komsija koji imaju radio (i tako su saznali vesti) sam saznala da nije treci svetski rat, nego Rogers down skoro svuda. Kakav osecaj bespomocnosti, jedan single point of failure je imati istog provajdera (ili onoga koji koristi mrezu tog glavnog provajdera) za nekoliko servisa. A da, i kucni telefon koji ne koristim, iako imam liniju, je isto rogers, a posto su i land lines bile down kod njih, ni on mi ne bi bio od pomoci. Onda  pronadjem stari radio za kampovanje koji se puni rucno (ima malu pedalu  za navijanje), a na njemu  sve muzika nema vesti, onda random walk da pronadjem koji kafic ne koristi rogers posto ne mogu nikoga da pozovem jer je ceo rogers sistem down. Po lokalnim radnjama je radio samo kes. E da, prvi put u zivotu da kazem hvala Starbucks jedini u kraju ne koristi rogers. 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Kanadjani, je l' su vam se opravile telekomunikacije?

 

Da se to desilo kod nas ne bih se iznenadila, a sad je izgleda zadnje doba došlo, jer se u velikom svetu dešava ono što se već odavno dešavalo kod nas, iako nikad u ovom obimu.

 

@Radoye Ja sam mislila da ti živiš u Australiji :isuse:

Link to comment

Sve OK. Telefon mi je Fido koji je na Rodgersovoj mrezi, ali srecom kucni internet je shaw pa nisam ni primetio dok nisam krenuo do grada i skontao da mi ne radi google maps u kolima. :D

 

Juce nekome telus stucao i odmah idu price o cyber napadima (ne verujem, samo prenosim rekla kazala).

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...